جلسه‌ای که به آمار خودش حساس نیست؟!

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، جلسه‌ای که به آمار خودش حساس نیست؟!

شورای راهبردی جمعیت استان روز شنبه ۳۰ آذرماه ۹۸ برگزار شد و دو گونه آمار در آن برجسته بود، آمارهای اولی، حاکی از کاهش ۲۲.۷۶ درصدی طلاق در هشت ماهه سال ۹۸ در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته بود و خبرهای زیباتری نیز بود.

هر یک ساعت در استان زنجان دو نفر متولد می‌شوند و نیز هر یک ساعت، یک نفر ازدواج  می‌کند‌.

اما خبر ناگوار میزان رشد جمعیت در استان زنجان بود؛ رشد ۸۱. درصدی جمعیت استان که از میانگین کشوری (۱.۲۴ درصد) پایین‌تر است.

این خبر دوم، نیازمند همت و برنامه‌ریزی شورای راهبردی جمعیت استان زنجان است که در خصوص افزایش جمعیت استان، سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی عملیاتی داشته باشد.

اینکه سومین جلسه راهبردی استان زنجان در ساعت ۱۶ آخرین روز آخرین ماه سومین فصل سال برگزار شود، نشانگر آن است که این جلسه هنوز به آمار خودش حساس نیست؟! رشد جمعیت زنجان، ۵۰ درصد کمتر از میانگین کشوری است و جلسات راهبردی ما نه یک بار در فصل که حداقل باید یک بار در ماه برگزار و رویکرد عملیاتی آن موجب افزایش فرزندآوری در استان شود.

تامین مسکن مناسب، ایجاد اشتغال و ازدواج آسان، سه راهکار میان مدت و از سوی دیگر تسهیل در اهدای وام ازدواج، ایجاد تسهیلات حمایتی برای فرزندآوری و … مواردی است باید در خصوص آن، اقدام عاجل صورت گیرد.

انتهای پیام/۷۳۰۰۲/ق

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن