حجم سرمایه‌گذاری صنعتی استان چقدر است؟

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=7498

معاون صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: در حال حاضر در استان حجم سرمایه‌گذاری ۲۱۶ هزار و ۶۸۶ میلیارد ریال است. 

علی کلانتری اظهار کرد: در حال حاضر در استان ۱۶۱۵ جواز تاسیس و طرح توسعه با حجم سرمایه‌گذاری ۲۱۶ هزار و ۶۸۶ میلیارد ریال و اشتغال ۵۵ هزار و ۱۳۸ نفر وجود دارد که ۱۰ محصول عمده تولیدی این جواز تاسیس‌ها محصولات غذایی و آشامیدنی، محصولات فلزی، محصولات شیمیایی، منسوجات، لاستیک و پلاستیک، محصولات کانی و غیرفلزی، ماشین‌آلات و تجهیزات و دستگاه‌های برقی و … است.

این مسئول با اشاره به پروانه‌های بهره‌برداری موجود، ادامه داد: ۱۲۳۸ پروانه ‌بهره‌برداری با ۷۴ هزار و ۴۶۲ میلیارد ریال وجود دارد که ۴۲ هزار و ۲۶۵ نفر اشتغال ایجاد کرده که ۱۰ محصول عمده تولیدی آن ترانسفورماتور، انواع سیم و کابل، فولاد، شمش سرب‌ و روی، چدن، مس، فرآورده‌های لبنی، انواع نخ پنبه و پارچه، انواع سنگ‌های ساختمانی و تزئینی، دستمال کاغذی، رول تیشو، پوشک بچه و … است.

وی افزود: در سال گدشته ۷۶۳ جواز تاسیس صادر شده که ۱۰۵ هزار و ۱۱۲ میلیارد ریال است که اشتغال ۱۸ هزار و ۸۷۲ نفر را فراهم کرده است که این آمار نشان از افزایش ۲۸ درصدی تعداد جواز تاسیس و ۱۴۴ درصدی در بخش سرمایه‌گذاری نسبت به سال ۹۶ است.

کلانتری، سهم استان از جواز صادره استان را ۳ درصد، میزان سرمایه‌گذاری ۴ درصد و سهم اشتغال را ۳٫۴ درصد اعلام و گفت: ایجاد ۷۴۹۲ شغل در استان هدف‌گذاری شده بود که با اقدامات انجام‌ شده ۱۱ هزار و ۸۹۵ شغل ایجاد شد که تحقق ۱۵۹ درصدی را نشان می‌دهد.

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، یادآور شد: علاوه ‌بر اشتغال تعهد شده سال گذشته در طرح رونق تولید از ۵۱۲۱ اشتغال از واحدهای صنعتی استان صیانت شده است.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس اسناد بالادستی و برنامه‌ریزی‌های صورت‌ گرفته، رتبه استان زنجان از نظر سرمایه‌گذاری صنعتی در سال ۱۴۰۴ به رتبه تک‌رقمی ارتقا خواهد یافت.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close