حذف نام شهدا به زنجان هم رسید / تشکیل پرونده برای یکی از مناطق شهرداری زنجان

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=9441

پروژه خائنانه پاکسازی نامه شهدا از خیابان‌ها و کوچه‌های بعد از تهران و چند شهر دیگر کشورمان این بار ظاهرا در زنجان کلید خورده و عده‌های کمر به حذف نام ایثلرگران از کوی و برزن این شهر گرفته‌اند.

حذف خائنانه نام شهدا به زنجان رسید +عکس

به گزارش خبرگزاری فارس کمترین و ناچیزترین اقدام و کاری که برای زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا و ایثارگرانی که در راه دفاع از کشور و پیروزی و بقای نظام انقلاب در عرصه‌های انجام گرفته نامگذاری خیابان‌ها و کوچه‌ها به نام آنها بوده است.

شهدا و ایثارگران از جان خود گذشتند تا ایران اسلامی استوار بماند و دشمنان با همه توان خود و با همه حامیان خود نتوانستند وجبی از خاک پاک کشورمان را از نقشه وطن جدا کنند.

اما این روزها پروژه خائنانه‌ای در برخی مناطق کشور به ظاهر غیر عمد ولی ظاهرا به صورت کاملا برنامه‌ریزی شده آغاز شده که آن حذف نام مبارک شهدا از خیابان‌ها و معابر شهرهاست.

پروژه خائنانه پاکسازی نامه شهدا از خیابان‌ها و کوچه‌های بعد از تهران و چند شهر دیگر کشورمان این بار ظاهرا در زنجان کلید خورده و عده‌های کمر به حذف نام ایثارگران از کوی و برزن این شهر گرفته‌اند.

این روزها در برخی از معابر زنجان نام شهدا از ابتدای نام مبارک شهدا حذف شده است و یا در بسیاری معابر و خیابان‌ها به جای شهدا از یکم، دوم و … استفاده شده است.

تشکیل پرونده برای یکی از مناطق شهرداری زنجان به خاطر حذف نام شهید

رئیس دادگستری استان زنجان از تشکیل پرونده برای شهرداری یکی از مناطق شهر زنجان به دلیل حذف نام شهید از خیابان‌های این منطقه خبر داد.

حجت‌الاسلام اسماعیلی صادقی نیارکی ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه همه مدیون خون شهدا هستیم و برای تداوم یاد و نام آنها در جامعه تلاش می کنیم، افزود: حذف نام شهدا از خیابان‌های شهر زنجان رفتاری خائنانه است و در این خصوص پرونده‌ای برای یکی از شهرداری‌های مناطق شهر زنجان تشکیل شده است.

وی ادامه داد: بلافاصله زمانی که از موضوع مطلع شدم به دادستان زنجان دستور پیگیری ویژه در این خصوص داده شد و پرونده‌ای برای این مورد تشکیل شده است.

رئیس دادگستری استان زنجان نیارکی با انتقاد شدید از رفتار شهرداری یکی از مناطق زنجان در خصوص حذف نام شهید از تابلوهای خیابان‌های این منطقه، افزود: شهرداری منطقه باید برای حذف نام شهید پاسخگو باشد.

صادقی نیارکی گفت: در هفته دفاع مقدس قرار دادیم و ما مدیون خون شهدا هستیم و هرچه قدر با راه و هدف شهدا مانوس شویم برکت برای خودمان است و این اقدام شهرداری به هیچ وجه مورد پذیرش نیست.

صادقی نیارکی افزود: با پیگیری ها و تشکیل پرونده توسط دادستان دستور لازم برای اصلاح و بازگرداندن لفظ شهید داده شد.

صدور دستور رسیدگی فوری درباره حذف نام شهدا از خیابان‌های زنجان

شهردار زنجان با بیان اینکه دستور رسیدگی فوری در خصوص حذف نام شهید از یکی از خیابان های منطقه ۳ شهر زنجان داده شده است، گفت: تابلوهای مزین به نام شهدا جایگزین شدند.

مسیح الله معصومی در گفتگو با مهر با بیان اینکه نام شهید و جایگاه شهید برای همه ما محترم است، افزود: ما اگر زنده ایم و فرصتی داریم خدمت بکنیم به برکت خون این شهیدان است. پس چرا باید این تصور باشد که خدمتگزاران مردم‌ این کار احمقانه را بکنند.

وی ادامه داد: در تابلوهایی که شهرداری زنجان آماده برای نصب کرده حتی یک مورد هم نام شهدا حذف نشده است.

معصومی افزود: مطمئنا این امر عمدی نبوده و خواهش می کنم هر جا که این گونه موارد را دیدید اطلاع دهید تا اصلاح شود.

شهردار زنجان با بیان اینکه کسانی که مسئولیت نصب تابلوهای خیابان‌های شهرداری منطقه سه را دارند از خانواده معظم شهدا هستند، گفت: فرمت‌های تابلوهای شهرداری زنجان با تابلوهایی که نام شهید از آنها حذف شده متفاوت است و این امر شائبه‌هایی را ایجاد کرده است.

معصومی با تاکید بر اینکه شهرداری زنجان برای رسیدن به نتیجه لازم و از بین بردن همه شائبه‌های پیش آمده مصمم است، افزود: همه ما مدیون شهدا هستیم و وظیفه‌مان پاسداشت یاد و خاطره و زنده نگه داشتن یاد شهدا است.

وی ادامه داد: شهرداری زنجان اخیراً هیچ گونه تعویض تابلو نداشته است و در نام‌گذاری نام شهدا برای خیابان‌ها و میادین شهر از روی لیست ارسال شده از طرف بنیاد شهید اقدام می‌کند.

شهردار زنجان با اشاره به دستکاری شدن برخی تابلوهای مزین به لفظ مقدس شهید، گفت: تابلوهامزین به نام‌ شهید بودند ولی یک فرد از خدا بی خبری رفته روی کلمه شهید رنگ کشیده است.

شهردار زنجان تاکید کرد: بلافاصله پس از اطلاع از حذف نام شهید در یکی از خیابان‌های منطقه سه زنجان بلافاصله دستور جمع آوری و جایگزینی تابلوهای جدید داده شد  و در حال حاضر  رسیدگی به دلایل بروز این امر ادامه دارد و تا رسیدن به نتیجه مشخص رسیدگی ها ادامه دارد.

برخی حذف ها سیستمی است!

عباس راشاد عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر زنجان نیز در این باره به فارس گفت: حذف نام مقدس شهدا از معابر را بنده هشدار دادم.

وی تصریح کرد: مثلا خیابان شهید صیاد شیرازی و یا شهید نوروزی که که وقتی تابلوها را دیدیم مشاهده کردیم که عنوان شهید حذف شده است و در پی همین با شهردار منطقه تماس گرفتم و گفتم که این اتفاق رخ داده است.

وی افزود: در ابتدا این موضوع را تکذیب کردند و سپس گفتند که این تابلوها اصلا در انبار شهرداری نبوده است و نمی‌دانیم چه کسی آنها را نصب کرده است، اینکه دیگر خیلی بد است!

عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر زنجان با بیان اینکه حذف نام شهدا از معابر و خیابان‌ها تنها به یک خیابان محدود نمی‌شود، تصریح کرد: این موضوع تنها به یک منطقه محدود نمی‌شود و اگر دقت کنید در کوی‌ها اکثر عناوین ذکر شده نام شهید است، یعنی قبلا به صورت کاملا پنهان بود و در منطقه ۳ یکسری تابلوها حذف شده است.

وی تصریح کرد: در تهران یک بهانه‌ای آوردند که عنوان شهید موجب طولانی شدن نام می‌شود اما این بهانه واهی است.

راشاد با اشاره به اینکه قبلا نیز در عدم کمک به ساخت یکی از مساجد شاهد چنین حرکتی بودیم، گفت: کسی که مانع ساخت مسجد می‌شود، یقینا این کار را هم انجام می‌دهد.

 عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر زنجان گفت: یکسری از حذف‌ها سیستمی است، یعنی سرکوچه شهید صیاد شیرازی را زده و در ادامه شهید حذف شده و تبدیل به شیرازی یک، شیرازی دو و الی آخر شده است و دیگر عنوان شهید در آنجا گم می‌شود.

وی افزود: یکی دیگر نیز مربوط به این است که عنوان شهید از اسامی حذف شده است، البته ما کاری نداریم که قبلا عوض شده یا الان عوض شده، اما شهرداری مکلف است که عنوان شهید را در ارتباط با اسامی کوی و برزن بیاورد.

حذف عنوان شهید به مدارس رسید

با وجود این واکنش‌ها اما این بار نوبت به مدارس رسیده است که عنوان شهید را حذف کرده‌اند، چرا که در اقدامی جدید عنوان شهید از یک مدرسه پاک شده است.

دبیرستان دخترانه «شهید دکتر بهشتی» که پیش از این به عنوان شهید مزین بود، در تابلوی جدید نصب شده فاقد عنوان شهید است.

به نظر می‌رسد، سناریوی حذف عنوان شهید از اماکن مختلف سهوی و یا عمدی به صورت متوالی ادامه داشته و پایانی بر آن نیست.

به گزارش فارس، از صبح امروز شهرداری منطقه ۳ زنجان به عنوان خیابان‌ها و کوچه‌ها عنوان شهید را اضافه کرده و در حال اصلاح تابلوهاست.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن