حضور گروه‌های جهادی زنجان در مناطق سیل‌زده شمال کشور

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=6877

مسؤول اردوهای جهادی استان زنجان از اعلام آمادگی گروه‌های جهادی زنجان برای حضور در مناطق سیل‌زده کشور خبر داد و گفت: ۳۰ گروه اعلام آمادگی کرده‌اند که در استان‌های سیل‌زده حضور پیدا کنند.

اعلام آمادگی گروه‌های جهادی زنجان برای حضور در مناطق سیل‌زده کشور

جواد احمدی  اظهار کرد: اردوهای جهادی استان زنجان به صورت خودجوش اعلام کرده‌اند که آمادگی برای حضور در استان‌های سیل زده را دارند.

مسؤول اردوهای جهادی استان زنجان با بیان اینکه ما نیز این آمادگی را به استان‌های سیل زده اعلام کرده‌ایم، گفت: البته فعلا اعلام شده است که نیازی به حضور نیروی انسانی به صورت جهادی نیست چون نیروهای جهادی خود آن استان‌ها در حال خدمت‌رسانی هستند.

وی با اشاره به اینکه هماهنگی لازم صورت گرفته است که در صورت نیاز اعلام شود تا گروه‌ها بلافاصله به محل اعزام شوند، تصریح کرد: در استان زنجان ۲۰۸ گروه جهادی فعال است که از این تعداد ۳۰ گروه اعلام آمادگی کرده‌اند که در استان‌های سیل‌زده حضور پیدا کنند.

احمدی با بیان اینکه در کنار این موضوع ما یک طرح دیگری برای جمع‌آوری کمک‌ در نظر داریم تا نسبت به آن اقدام کنیم، افزود: ما مرتب با مرکز در تماس هستیم که کمک‌های لازم را به صورت عملیاتی به استان‌های سیل‌زده درباره جمع‌آوری لوازم گرمایشی و … انجام دهیم.

به گزارش فارس، طی چند روز اخیر بارش شدید باران و طغیان رودخانه‌ها موجب به وجود آمدن سیلاب در استان‌های مازندران و گلستان شده است.

شدت سیل در حدی است که بسیاری از روستاهای این دو استان شمالی کشور دچار آبگرفتگی شده است در همین راستا دستور تخلیه روستاهای در معرض سیلاب، از جمله روستاهای شهرستان آق‌قلای استان گلستان صادر شده و کار امدادرسانی همچنان ادامه دارد.

استاندار زنجان یک ماه حقوقم را به سیل‌زدگان اختصاص می‌دهم

فتح‌الله حقیقی استاندار زنجان ظهر امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران استان زنجان ضمن تبریک سال نو اظهار کرد: در ارتباط با موضوع بحران نیز در زنجان مشکلی نیست و امسال نیز به همین دلیل شکل یافته است و برای جلوگیری از بروز مشکل این اقدام صورت گرفته است.

استاندار زنجان با بیان اینکه ما آماده همکاری با همه استان‌ها هستیم، افزود: شماره حساب کمک نیز هماهنگی لازم باید بین همه باشد و همه به صورت منسجم کمک جمع‌آوری کنند.

وی با ارائه پیشنهادی به مدیران درباره اختصاص یک روز از حقوق خود به سیل‌زدگان بیان کرد: خوب است که ما به عنوان کارکنان دولت بیاییم یک روز از حقوقمان را به سیل‌زدگان اختصاص دهیم، البته حتی اگر یک ماه از حقوق بنده را هم به سیل‌زدگان اختصاص دهند از نظر بنده هیچ منعی ندارد، البته یقین دارم که فرمانداران نیز ۱۰ روز حقوق خود را به این کار اختصاص خواهند داد.

استاندار زنجان همچنین به مدیران نیز توصیه کرد که نسبت به کمک به سیل‌زدگان نیز اقدام کنند و از بین کارمندان نیز هرکسی که آمادگی و تمایل داشت می‌تواند نسبت به اختصاص بخشی از حقوق خود برای کمک به سیل‌زدگان اقدام کند.

ارسال ۱۴۰۰ بسته اقلام غذایی به مناطق سیل‌زده

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر زنجان گفت: ۱۴۰۰ بسته اقلام غذایی به مناطق سیل‌زده شمال کشور اسال شده است.

شهرام میرزایی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در صورت اعلام نیاز سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر کشور، این جمعیت با تمام امکانات و نیروهای عملیاتی آماده کمک‌رسانی به سیل‌زدگان استان گلستان است.

این مسئول ادامه داد: در صورت نیاز و درخواست، تیم‌های درمان اضطراری و پزشکان داوطلب جمعیت هلال‌احمر این استان آماده کمک به هموطنان و آسیب‌دیدگان متاثر از سیل در استان های شمالی کشور هستند.

میرزایی با بیان اینکه شرایط جوی استان زنجان مناسب است و در طی ۲۴ ساعت گذشته مشکل یا حادثه خاصی گزارش نشده است، تصریح کرد: برای انجام هرگونه عملیات، همه پایگاه‌های امداد و نجات بین شهری جمعیت هلال‌احمر استان در آمادگی کامل قرار دارند.

وی از ارسال ۱۴۰۰ بسته اقلام غذایی طی ۷۲ ساعت گذشته از سوی جمعیت هلال احمر استان زنجان به مناطق سیل زده خبر داد و خاطرنشان کرد: این اقلام شامل برنج، روغن،انواع کنسرو،اقلام زیستی برای کمک‌رسانی به سیل‌زدگان است.

اعلام رسمی شماره حساب‌ مشارکت‌های مردمی

جمعیت هلال‌احمر با انتشار اطلاعیه شماره ۳ در مورد سیل شمال کشور، شماره حساب‌های رسمی برای مشارکت‌های مردمی را اعلام کرد.

جمعیت هلال‌احمر در اطلاعیه‌ای اعلام کرد به دنبال درخواست‌های متعدد مردمی و نیز ساماندهی و تمرکز دریافت کمک‌های نقدی و جلوگیری از سوء‌استفاده‌های احتمالی از احساسات عمومی، فراخوان جدید جلب مشارکت‌های مردمی جمعیت هلال‌احمر پس از زلزله کرمانشاه به سیل‌زدگان شمال کشور اختصاص یافت.

طبق اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

«جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران به دنبال درخواست‌های متعدد مردمی و نیز ساماندهی و تمرکز دریافت کمک‌های نقدی و جلوگیری از سوء‌استفاده‌های احتمالی از احساسات عمومی، فراخوان جدید جلب مشارکت‌های مردمی خود را پس از زلزله کرمانشاه به سیل‌زدگان شمال کشور اختصاص داد.

بدین ترتیب هم‌وطنان کشورمان می‌توانند برای اهدای کمک‌های نقدی خود برای جبران خسارات سیل‌زدگان شمال کشور از مسیرهای قانونی زیر اقدام کند.

– شماره حساب ۹۹۹۹۹ نزد همه بانک‌های کشور به نام جمعیت هلال‌احمر

– واریز از طریق شماره کارت: ۶۱۰۴۳۳۷۷۷۰۰۶۴۶۰۶

– شماره شبای بانک ملت: ۹۲۰۱۲۰/۰۰۰۰/۰۰۰۰/۰۰۰۰/۰۹۹۹۹۹

واریز از طریق موبایل: #۱۱۲*۷۸۰*

گفتنی است، حساب رسمی مشارکت‌های مردمی جمعیت هلال‌احمر تحت نظارت همه دستگاه‌های ذی‌ربط قرار دارد و هرگونه جلب مشارکت از این طریق تا اطلاع ثانوی در اختیار سیل‌زدگان شمال کشور قرار خواهد گرفت و گزارش آن نیز در اسرع وقت به اطلاع افکار عمومی می‌رسد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close