ابهراستان زنجانایجرودایرانخدابندهخرمدرهزنجانسلطانیهطارمفرهنگی و اجتماعیماهنشان

حضور ۱۸ موکب از استان زنجان در پیاده روی اربعین / جابجایی زائران با ۱۶۰ اتوبوس

حجت‌الاسلام مسعود صفی‌یاری امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: پیاده‌روی اربعین نمادی از انسجام، اتحاد و وحدت شیعه‌ها است.

وی با ادای احترام به مقام والای امام حسین(ع) گفت: پیاده‌روی اربعین نمونه‌ای از ارادت مسلمانان به اهل بیت(ع) است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: مسیولیت کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین با بنده است و کارهای خود را در راستای خدمت‌رسانی بهتر مردم شروع کردیم.

وی با بیان اینکه ۱۸ موکب از زنجان در ایام اربعین در کشور عراق ارائه خدمات خواهند داد، گفت: مبلغانی چه در داخل موکب و جه در مسیر حضور خواهند داشت.

حجت‌الاسلام صفی‌یاری به تعمیق بخشی فرهنگ اربعین تاکید کرد و گفت: زیارت باید زیارت بامعرفت و بصرت‌زایی باشد.

وی با بیان اینکه در کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین استان ۱۴ راهبرد، ۳۰ وظیفه و  هشت هدف وجود دارد، گفت: از زائران درخواست داریم هنگام حضور در کشور عراق حریم‌ها، سنت‌ها و قانون‌های کشور میزبان را رعایت کنند.

این مسئول هدف از تشکیل کیمته آموزشی و فرهنگی را آسیب‌شناسی و تحلیل درستی از برنامه‌های اربعین دانست و گفت: به جای تاسیس موکب ویژه فرهنگی تصمیم گرفتیم موکب‌ها چند منظوره باشند و به نظر ما تاثیر این کار بیشتر است.

جابجایی زائران اربعین با ۱۶۰ دستگاه اتوبوس از زنجان

اتوبوسرانی زنجان به منظور سهولت درانتقال زائران اربعین ۱۶۰ دستگاه اتوبوس را برای جابجایی اختصاص داد.

معاون حمل ونقل اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای استان زنجان گفت : همه تمهیدات لازم برای جابجائی زائرین اربعین حسینی برنامه ریزی شده است.

جابجایی زائران اربعین زنجانی  با 160 دستگاه اتوبوس

مدقالچی افزود : امسال جهت ارائه خدمات شایسته به زائران حسینی نمایندگی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان در محل پایانه مرزی مهران واقع در استان ایلام مستقر خواهد شد.

وی اضافه کرد : سفرهای زائران اربعین حسینی از نخستین روز آبان تا ۱۳ همین ماه ادامه خواهد داشت و نرخ کرایه با اتوبوس های ۴۴ نفره  ۸۰ هزار تومان با اتوبوس های وی آی پی ۳۲ نفره ۱۱۰ هزار تومان و اتوبوسهای ۲۵ نفره وی آی پی به مرزهای عراق ۱۴۰ هزار تومان است .

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close