ابهراستان زنجانایجرودخدابندهخرمدرهزنجانسلطانیهطارمماهنشان

خروج ۶۰ روستای زنجان از بحران آب

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان زنجان گفت: ۶۰ روستای استان زنجان با برنامه ریزی های انجام شده در سال جاری امسال از حالت بحران آب خارج می شوند.

کابلی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان زنجان اظهار داشت: ۱۲۱ روستای استان زنجان دارای بحران آب هستند که برنامه ریزی شده است تا آخر سال بحران آب رفع شود که نیازمند ۲۰ میلیارد تومان اعتبار است.

کابلی تعداد روستاهای در برنامه را ۸۶ روستا عنوان کرد و گفت: ۴۴ روستا در حال مطالعه بوده و ۴۲ روستا این طرح اجرایی می شود.

این مسئول از تهیه و نصب ۵ هزار کنتور مشترکین خبر داد و گفت: ۶۰ روستا امسال از حالت بحران خارج می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان نیز در ادامه این جلسه، اظهار داشت: چرخه مدیریت راهبری سامانه پایش تاسیسات آب و فاضلاب در حال حاضر مستقر شده است.

جزء قاسمی از ایجاد زیرشاخه ها و محدوده های تجهیزات چاه ها و ایستگاه ها خبر داد و گفت: تدوین،اجرا و حمایت از ۹ پروژه تحقیقاتی از دیگر برنامه های این شرکت محسوب می شود.

وی گفت: در سال گذشته ۱۳ هزار و ۹۰ ساعت دوره آموزشی از سوی این شرکت برگزار شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان با اشاره به اصلاح ۲۸ و ۶۹ کیلومتر شبکه توزیع آب،افزود: ۷ هزار و ۱۸۱ کنتور خراب نیز تعویض شده است.

وی با اشاره به تهیه نقشه های شبکه آب و فاضلاب،گفت: این طرح پیشرفت خوبی دارد.

این مسئول بیان داشت: برای اجرای پروژه تولید برق آبی از خط انتقال ورودی تصفیه خانه آب شهرهای ابهر و خرم، سه طرح با راندمان های مختلف پیشنهاد شده است و این پروژه در سال جاری عملیاتی می شود.

وی گفت: در حال حاضر متوسط هدر رفت آب شهری در کشور ۲۵٫۵ و در استان زنجان ۲۴٫۳۸ است.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close