خودروسازی باید از انحصار شرکت ایران خودرو و سایپا خارج شود

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، حجت الاسلام سید عمران حسینی نسب در خطبه‌های نماز جمعه سلطانیه با توصیه به تقوای الهی و با بیان اینکه شیعه باید مایه زینت اهل بیت باشد و با اعمال صالح اهل‌بیت را خشنود کند و نباید موجب شرمندگی اهل‌ بیت پیامبر شود، اظهار کرد: اعمال انسان روز پنجشنبه به پیامبر و آل پیامبر عرضه می‌شود و خدا و پیامبر و ائمه معصومین اعمال ما را می‌بینند.

 امام جمعه سلطانیه با انتقاد از گرانی‌های اخیر و وضعیت نابسامان بازار و با بیان اینکه موج گرانی در بازار از طلا، مسکن و خودرو امروز به قند و شکر و سیب زمینی و میوه و اقلام و اجناس مورد نیاز مردم رسیده، با اشاره به برخی دلائل و عوامل گرانی‌ها از جمله افزایش قیمت‌ها در ابتدای هر سال، وارد آمدن خسارت به بخش تولید بخاطر کرونا و وجود مافیای اقتصادی در مسکن و خودرو، تصریح کرد: خودروسازی باید از انحصار شرکت ایران خودرو و سایپا خارج شود.

وی عدم نظارت مستمر و فعال و عدم هماهنگی بین وزارتخانه‌ها خصوصا وزارت صمت و وزارت جهادکشاورزی را از دیگر عوامل گرانی‌ها دانست و با طرح این سؤال که چرا وقتی زمان برداشت محصولات سیب زمینی، گوجه فرنگی و سیب در «سلطانیه، خیرآباد، گوزلدره و ویر» است محصول در دست کشاورز می‌ماند و حتی مجانی هم نمی‌برند ولی در فصل دیگر همین محصولات چند برابر به مردم فروخته می‌شود، گفت: دولت، مجلس و قوه قضائیه به وظیفه خود عمل کنند.

حسینی نسب با توصیه به دولت، مجلس و قوه قضائیه مبنی بر اینکه دولت نباید طوری عمل کند که مردم فکر کنند کارها رها شده، و مجلس هم باید در سال اول با اقدام کارشناسی شده مشکلات معیشتی مردم را حل کند و قوه قضائیه خصوصا دادستانی هم به عنوان مدعی العموم و در دفاع از حقوق مردم با متخلفان برخورد نماید، گفت: مردم هم در این باره وظیفه‌ای دارند و به خاطر حرص و طمع یا انبار و احتکار و یا با خرید کالاهایی که نیاز ندارند نباید به گرانی و گرانفروشی کمک کنند.

امام جمعه سلطانیه با اشاره به وضعیت گرانی در سلطانیه گفت: در سلطانیه هم گرانی هست و هم گرانفروشی و تفاوت برخی اجناس و میوه جات بعضا دو برابر قیمت زنجان است و اصلا قابل توجیه نیست.

وی با اشاره به وضعیت تفرجگاه شاهبلاغی سلطانیه و با بیان اینکه یکبار به تنهایی و یکبار هم با مسؤولان وضعیت آنجا را دیده‌ام و از لحاظ بهداشتی، رفاهی و فرهنگی مشکلاتی دارد، گفت: مسؤولان سریعا متولی تفرجگاه شاهبلاغی را معرفی کنند و متولی هم باید همه مشکلات را برطرف کند.

حسینی نسب با تسلیت سالروز شهادت حضرت امام صادق علیه‌السلام به سالروز تدفین شهدای گمنام سلطانیه اشاره کرد و با بیان اینکه شهدا سند ایثار، فداکاری و ولایت‌مداری هستند و البته زیارت مزار شهدا و احداث یادمان برای آنان نیاز ماست نه آنها، با انتقاد از عدم احداث یادمان شهدای گمنام بعد از گذشت پنج سال از تدفین شهدا، افزود: مسؤولان به وظیفه خود در برابر شهدای گمنام عمل کنند.

 امام جمعه سلطانیه با گرامیداشت سالروز تشکیل جهاد سازندگی و با اشاره به خدمات ماندگار این نهاد انقلابی در عینیت بخشی به شعار انقلاب در محرومیت‌زدایی با احداث مدرسه، درمانگاه، مسجد و جاده‌سازی در دورترین و محرومترین مناطق گفت: جهاد سازندگی منشاء برکات فراوانی بود اما متاسفانه با ادغام در وزارت کشاورزی به کشور خسارت زیادی وارد کرد، همانطور که ادغام سازمان ورزش با سازمان ملی جوانان باعث مشکلاتی شده است.

وی با تبریک هفته جهاد کشاورزی و قدردانی از فعالیت این اداره گفت: کشاورزان در مبارزه با سن گندم با جهاد کشاورزی همکاری کنند.

امام جمعه سلطانیه با اشاره به سالروز فتح آندلس(اسپانیا و پرتغال) به دست مسلمانان و با بیان اینکه این سرزمین ۸ قرن در دست مسلمانان بود اما اختلاف و فساد اخلاقی حاکمان و مردم خصوصا القای افکار مسیحیت به مسلمانان و به گردش درآوردن دختران مسیحی در برابر جوانان مسلمان و ترویج فساد عامل سقوط این سرزمین شد، افزود: خطر تهاجم فرهنگی و ترویج فرهنگ غرب برای کشور، بیش از خطرات سقوط آندلس است.

وی با تاکید بر توجه به آموزه‌ها و سبک زندگی اسلامی و با انتقاد از شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان ستاد مبارزه با تهاجم فرهنگی گفت: به خدا قسم، دوچرخه‌سواری دختران و زنان در خیابان و در مقابل نامحرم علاوه بر اینکه نماد بی‌غیرتی پدران و همسران است، فسادآور نیز است. بدانید بدحجابی و پوشش‌های نامناسب فسادزاست. باور کنید مشروبات الکی، اعتیاد و موسیقی‌های مبتذل هم انسان را بی‌غیرت می‌کند و هم فساد می‌آورد و هم روح ایمان را از بین می‌برد.

انتهای پیام/۷۳۰۰۲/ق
منبع : فارس

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن