ابهراستان زنجاناقتصادیایجرودخدابندهخرمدرهزنجانسلطانیهطارمماهنشان

دخالت بیجای دولت در تنظیم بازار گرانی‌ها را ایجاد می‌کند

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان یکی از دلایل گرانی را ورود مستقیم دولت به موضوع تنظیم بازار دانست و گفت: دولت نباید بدون مشورت با بخش بازرگانی کاری کند.

غلامحسین جمیلی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تبریک پیشاپیش به مناسبت فرارسیدن روز خبرنگار اظهار داشت: خبرنگاران باید در مورد دستاوردهای اتاق در استان زنجان نظر بدهند.

وی با تقدیر از واحدهای تولیدی بابت ادامه خدمت‌رسانی به جامعه علی‌رغم وجود تحریم‌ها و گرانی‌ها گفت: وضع امروز جامعه علاوه بر تحریم‌های خارجی، هیجانات داخلی نیز تاثیرگذار است.

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان دخالت بیجای دولت بر تنظیم بازار را یکی از علل گرانی‌ها دانست و گفت: البته بخشی از این گرانی‌ها ناشی از رفتارهای ناشایست شهروندان است که در پی رخ دادن شایعه‌ای به کالایی هجوم می‌برند.

وی از را‌ه‌اندازی آزمایشی سامانه پایش خبر داد و گفت: در این سامانه وعده‌های اقتصادی مسئولان و مدیران ثبت می‌شود و به مردم اعلام می‌شود که مایل هستیم‌ این سامانه را به کل کشور ارتقا دهیم.

جمیلی از افتتاح نخستین مرکز رشد تجاری کشور در هفته آینده خبر داد و گفت: اتاق بازرگانی زنجان در روزهای ۱۰ تا ۱۲ مرداد میزبان اتاق‌های بازرگانی کل کشور است.

وی از هماهنگی برای برگزاری تور دو روزه سفیران کشورهای مختلف در زنجان سخن گفت و افزود: هماهنگی‌های اولیه شکل گرفته است.

این مقام مسئول با انتقاد از قطعی برق در واحدهای تولیدی گفت: حتی اگر واحدهای تولیدی بدهکار باشند دولت اجازه قطعی برق را ندارد و متعجب هستم چگونه مجوز قطعی برق واحدهای تولیدی به شرکت برق داده شده است و باید بدانیم قطعی برق دو ساعته واحدهای تولیدی علاوه بر اینکه هیچ دردی را دوا نمی‌کند بلکه بعد از وصل شدن برق ساعت‌ها باید سیستم‌ها روشن بماند تا قطعی دو ساعته جبران شود.

وی با بیان اینکه باید از مدیرکل امور مالیاتی پرسیده شود که رونق اقتصادی در استان چگونه بوده است، گفت: حجم اظهارنامه‌ها و مقایسه با سال‌های گذشته به خوبی مشخص می‌کند.

جمیلی در ادامه از دولت انتقاد کرد و گفت: دولت هیچ‌گاه با بخش اقتصادی مشورت‌ نمی‌کند و به مشکل برمی‌خورد.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close