راهنمای خرید کولرگازی برای خانه

به همین دلیل اگر به فکر خرید یک کولرگازی جدید برای خانه خود هستید ولی برای انتخاب دستگاهی که تمام ایده‌ال‌های شما را داشته باشد سردرگم شده‌اید، اصلا نگران نباشید. در این مطلب ما در گلدیران قصد داریم درباره‌ی راهنمای خرید کولر گازی راهنمایتان کنیم تا به راحتی بتوانید برای انتخاب کولرگازی تصمیم گیری کنید.

چه نوع کولر گازی را برای خانه انتخاب کنید؟

قبل از هر چیز بهتر است بدانید که ما ۴ نوع کولرگازی داریم که هر کدام از آن‌ها، مناسب برای فضا و کاربری خاص خود هستند. کولر گازی‌ها به ۴ دسته کولر گازی پنجره‌ای، کولر گازی پرتابل، کولر گازی اسپیلت و کولرهای ایستاده تقسیم می‌شوند.

باتوجه به اینکه برخی، کولرگازی‌های اسپیلت کاربرد گرمایشی برای فصل سرد را هم دارند انتخاب کولرگازی اسپلیت برای محل‌های مسکونی معمولا می‌تواند انتخاب بهتری باشد.

برای خرید کولر گازی در محیط مسکونی به چه شرایطی باید دقت کنید؟

برای انتخاب کولرگازی باید به نوع کاربری محل مورد استفاده، یعنی در چه محلی قرار است دستگاهِ خریداری شده نصب شود، شهر محل نصب کولرگازی، میزان تابش نور خورشید در آن محل، تعداد افراد ساکن در محل کولرگازی و شکل هندسی محیط نصب دستگاه دقت کنید. برای اینکه به طور کامل با تمام جزئیات نام برده شده آشنا شوید می‌توانید در مقاله کامل‌ترین راهنمای خرید کولر گازی ما ، اطلاعاتتان را در این زمینه بالا ببرید.

باتوجه به تنوع شرایط آب و هوایی هر شهر در کشورمان، انتخاب کولر گازی نیز متفاوت می‌شود. بهترین راهنما خرید کولرگازی در این موارد، پرسش از کارشناسان فروشگاه‌های مجاز گلدیران می‌باشد، تا باتوجه به شهر و فضای مورد نظر انتخاب درستی انجام دهید.

ظرفیت مناسب کولرگازی؟

برای انتخاب و خرید کولرگازی نکته‌ای که حائز اهمیت است این است که بدانید با توجه به متراژ خانه و فضای محیط خود، کولرگازی چند هزار بخرید تا سرمایش مورد نظر و دلخواه شما را داشته باشید. لازم است دقت داشته باشید که برای هر متراژ و فضای محیط، باتوجه به شرایط آب و هوایی و میزان تابش آفتاب، کارشناسان کولرگازی نظرات مختلف می‌دهند. مثلا برای محیط مسکونی متراژ ۱۲ متر مربع که تابش مستقیم آفتاب بر روی آن وجود دارد، باتوجه به ظرفیت سنجی تقریبی برای آن، کولر ال جی ۹۰۰۰ BTUمی‌تواند یکی از گزینه‌های مناسب باشد.

درنهایت بهتر است برای اینکه انتخاب صحیح و درست انجام دهید علاوه بر مطالعه راهنمای خرید کولر گازی، حتما از راهنمایی کارشناسان متخصص در فروشگاه‌های مجاز گلدیران استفاده کنید.

آیا باید به نوع کمپرسور کولر گازی دقت کنیم؟

برای خرید کولر گازی بهتر است خیلی نگران نوع کمپرسورها نباشید. ما در راهنمای خریدِ کولرگازی توصیه می‌کنیم که بهتر است کولر گازی دارای کمپرسور اینوتر را خریداری کنید. کولرگازی‌های اینورتر ال جی تقریبا ۶۵ درصد در مصرف انرژی صرفه جویی می‌کنند.

معمولا بدون استفاده از فناوری اینورتر بر روی کولرگازی‌ها هیچ یک از دستگاههای تهویه مطبوع، قابلیت دستیابی به سطح مصرف انرژی بالاتر از Bرا ندارند.

مصرف برق کولرگازی را چقدر باید جدی گرفت؟

با توجه به اینکه معمولاکولر گازی‌ها مصرف برق بالایی دارند حتما باید به نکاتی در هنگام خرید دقت کنید. بد نیست بدانید که باتوجه به حساسیت افراد در میزان مصرف انرژی کولرگازی، بسیاری از شرکت‌های سودجو از این حساسیت سوء استفاده نموده و با درج اطلاعات غیر صحیح, میزان مصرف انرژی محصولات خود را به میزان قابل قبول اعلام می‌کند و مشتریان خود را گمراه می‌کنند. بدین منظور، نحوه محاسبه میزان مصرف انرژی (برق) کولرهای گازی و اطلاع رسانی دقیق به مشتری از اهمیت بسزایی برخوردار می‌باشد. که برای اطلاع دقیق از این نحوه محاسبه ما در مقاله راهنمای خرید کولر گازی به این محاسبه پرداخته‌ایم.

چرا خرید کولرگازی بدون گارانتی توصیه نمی‌شود؟

خرید کولرگازی گارانتی‌دار علاوه بر اینکه خیال شما را از انتخاب درست راحت می‌کند، در زمان خرابی و تعمیرات نیز دیگر نیاز نیست تا به سراغ تعمیرکاران محلی و نابلد بروید. بلکه با کمک کارشناسان متخصص محصول، به راحتی می‌توانید مشکل دستگاه را حل کنید. شاید هنگام خرید فکر کنید کولر گازی بدون گارانتی با مقداری هزینه پایین‌تر به نفع شما شده است. اما متاسفانه با این خرید، مجبور به تقبلِ هزینه‌های بالاتر در هنگام مشکلات آن می‌شوید چون قطعات اصلی دستگاه و تعمیر کار متخصص را به راحتی پیدا نخواهید کرد.

با چشمانی باز خرید کولر گازی را انجام دهید

امیدواریم که با مطالعه این مطلب بتوانید تصمیم بهتری را برای خرید کولر گازی بگیرید. پس از انتخاب حدودی محصول مورد نظر خود، حتما از کارشناس متخصص این محصول نیز راهنمایی بگیرید.


منبع : ایرنا

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن