آخرین اخبارایرانجهانزنجانفرهنگی و اجتماعی

رتبه بیستم تولید علم کشور از آن دانشگاه زنجان

با اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، جدیدترین رتبه‌بندی دانشگاه‌های برتر در تولید علم کشور مشخص شد و جایگاه بیستم تولید علم کشور از آن دانشگاه زنجان شد.

بر اساس آمارهای پایگاه اسکوپوس تعداد مدارک منتشر شده از سوی محققان ایرانی در سال ۲۰۱۶ از مرز ۵۰ هزار مقاله گذشته است و ۴۵ دانشگاه‌ کشور دارای بیشترین تولیدات علمی هستند که از ایران در سال ۲۰۱۶ میلادی در این پایگاه ۵۰۲۳۶ مدرک نمایه‌سازی شده است.

همچنین در سال ۲۰۱۵ میلادی تعداد مدارک ۴۳۶۲۰ مورد بوده است و بنابراین در سال ۲۰۱۶ نسبت به سال ۲۰۱۵ میلادی کمیت تولید علم کشور از یک رشد ۱۵٫۲ درصد برخوردار بوده است.

بر اساس اطلاعات مستخرج از پایگاه استنادی اسکوپوس در سال ۲۰۱۶ میلادی، در بین دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کشور به ترتیب دانشگاه‌های علوم‌پزشکی تهران، شهید بهشتی، ایران، شیراز، مشهد، اصفهان، تبریز، کرمانشاه، جندی شاپور، مازندران، بقیه‌الله، همدان و کرمان بیشترین میزان کمیت تولید علم کشور را تولید کرده‌اند.

در بین دانشگاه‌های جامع کشور به ترتیب دانشگاه‌های تهران، تربیت مدرس، فردوسی مشهد، شیراز، تبریز، شهید بهشتی، اصفهان، خواجه نصیرالدین طوسی، گیلان، شهید باهنر کرمان، کاشان، ارومیه، رازی، سمنان، بوعلی‌سینا، شهید چمران اهواز، یزد، مازندران، شهرکرد، زنجان و خوارزمی بیشترین مقالات را در مجلات نمایه شده در اسکوپوس در سال ۲۰۱۶ میلادی تولید کرده‌اند. همچنین در سال ۲۰۱۶میلادی، در بین دانشگاه‌های صنعتی کشور به ترتیب دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر، صنعتی شریف، صنعتی اصفهان، علم و صنعت ایران، صنعتی نوشیروانی بابل و مالک‌اشتر بیشترین تعداد مقالات را تولید کرده‌اند.

در سال ۲۰۱۶، در بین دانشگاه‌های غیرمتمرکز کشور به ترتیب دانشگاه‌های آزاد اسلامی و پیام‌نور بیشترین میزان کمیت تولید را مبتنی بر مجلات نمایه شده در پایگاه استنادی اسکوپوس تولید کرده‌اند.

در سال ۲۰۱۶، در بین موسسات پژوهشی کشور به ترتیب پژوهشگاه دانش‌های بنیادی، جهاد‌دانشگاهی و موسسه پاستور ایران بیشترین کمیت تولید علم در پایگاه اسکوپوس را داشته‌اند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close