رشد ۶۰ درصدی اهدای عضو در زنجان


علیرضا آرمانی‌کیان بعد از ظهر امروز در نشست خبری با اشاره به ارتقای شاخص‌های درمانی در استان، اظهار کرد: علاوه بر ارتقای کمی در حوزه درمان، ارتقای کیفی نیز مدنظر قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به رشد ۶۰ درصدی اهدای عضو در استان، افزود: در سال گذشته ۱۶ مورد اهدای عضو و از اویل امسال تاکنون ۲۸ مورد اهدای عضو در استان به ثبت رسیده است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان نیز در ادامه این نشست در رابطه با برنامه‌های این حوزه، اظهار کرد: با اجرای طرح تحول سلامت در کشور، در حوزه آموزش نیز این طرح اجرا می‌شود و در سال ۹۳، مرحله چهارم آن ابلاغ و نقشه راه آموزش تعیین شده، به طوری که این طرح ۱۱ بسته دارد که در حال اجرا است.

مهدی قائمی با اشاره به اینکه بین‌المللی بودن و ماموریت‌گرا بودن یکی از مولفه‌های دانشگاه‌های نسل جدید است، تصریح کرد: حرکت به سوی دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم، از اهداف آینده دانشگاه بوده و ماموریت آن توسعه الگوی دانش‌های بین رشته‌ای است.

محمدرضا صائینی، معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان نیز در ادامه این نشست، گفت: افزایش امید به زندگی، پوشش واکسیناسیون، کاهش مرگ و میر نوزادان و مادران و … از جمله اقدامات انجام شده پس از پیروزی انقلاب اسلامی است. تامین اقلام دارویی و ده‌ها پروژه دیگر نیز در حوزه بهداشت در آینده نزدیک افتتاح خواهد شد.

جواد تاج‌کی، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان نیز تولید داروهای مورد نیاز در کشور را از جمله دستاوردهای مهم بعد از انقلاب بر شمرد و خاطرنشان کرد: در این حوزه الکترونیکی کردن نسخ، ایجاد سامانه تی‌تک برای کنترل کالاهای سلامت‌محور و اصالت‌محور و غیره انجام می‌شود.

انتهای پیام


این مطلب در ایسنا منتشر شده و انتشار آن در زنجان سحر به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نیست.
برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن