رقص و هلهله در سالگرد تدفین شهدا در دانشگاه زنجان! / قانون شکنی عمدی مسئولان دانشگاه

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=7437

با اینکه از چند روز پیش تبلیغات برنامه سالگرد تدفیین شهدای گمنام دانشگاه زنجان انجام شده و دانشجویان برای برای گرامیداشت یاد و خاطره شهدا در مزار شهدای گرانقدر گرد آمده بودند اما عده‌ای از با حرمت شکنی و با پخش موسیقی اقدام به رقص و هلهله کردند.

این ماجرا در حالی رقم خورده که نه تنها اتفاق غیرقابل قبولی در شبهای ماه مبارک رمضان محسوب می‌شود بلکه مراسم سالگرد شهدا را تحت الشعاع قرارداده است، شهدایی که برای آرامش همین دانشجویان جانشان را فدا کرده و اکنون هم در گمنامی مانده‌اند.

با این اتفاقاتی که در دانشگاه زنجان روی می‌دهد، مشخص نیست مسئولان این دانشگاه چه زمانی جلوی این گونه اتفاقات ایستاده به این حواشی تلخ پایان خواهند داد.

با توجه به نزدیکی خوابگاه دختران به مزار شهدای گمنام و همچنین مسجد دانشگاه، صدای هلهله و موسیقی دانشجویان دختر فضا را دربرگرفته و مراسم سالگرد تدفین شهدا را تحت الشعاع قرار داده بود که باید دید این اقدام دانشجویان با چه برخوردی همراه خواهد بود.

مهدی ایمانی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان با ابراز تاسف از اتفاق رخ داده در این دانشگاه گفت: برنامه شب گذشته خوابگاه خواهران کاملا غیرقانونی و بدون مجوز شورای فرهنگی دانشگاه بوده و برای ما عجیب بود که چگونه معاونت دانشجویی دانشگاه زنجان در شب سالگرد تدفین شهدای گمنام اقدام به برگزاری چنین برنامه ای می کند؟

عضو شورای فرهنگی دانشگاه زنجان عنوان کرد: آنچه در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه زنجان به تصویب رسید تنها و تنها برگزاری جشن به مناسبت هفته خوابگاه ها در خوابگاه برادران بود و مجوزی برای چنین اقدامی در خوابگاه خواهران داده نشده است، ضمن اینکه حتی قرار بود موسیقی استفاده شده در جشن نیز، موسیقی ملایم و بدون استفاده از موسیقی های شاد و رقص آور باشد.

افشین مقدم دبیر سیاسی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان نیز با ابراز تاسف از اتفاق شب گذشته خاطرنشان کرد: مجوز شورای فرهنگی دانشگاه زنجان تنها در یک مورد به تصویب رسید و آن هم در روز ۳۰ اردیبهشت ماه و همزمان با میلاد امام حسن مجتبی (ع) صادر شد؛ ولی در کمال تعجب شاهد بودیم که این برنامه در خوابگاه خواهران و یک هفته زودتر از موعد به وقوع پیوست که بسیار باعث تعجب و تاسف است.

گفتنی است، چندی پیش نیز اتفاقی مشابه در دانشگاه زنجان رخ داد که در طی آن برنامه جشنی همراه با موسیقی و رقص محلی دانشجویان در محوطه مهندسی دانشگاه زنجان رخ داد که در برنامه مزبور نیز مجوز موسیقی صادر نشده بود؛ اما برنامه بدون توجه به مرجع قانون گذار، برگزار شد.

مسئولان دانشگاه زنجان، عمدا قانونی شکنی می کنند/ مصوبات جلسات و آنچه رخ می‌دهد، کاملا متفاوت است

بسیج اساتید، دانشجویی و جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان در واکنش به هتک حرمت شهدای این دانشگاه و همچنین قانون شکنی‌ها  بیانیه‌ای را صادر کردند.

متاسفانه برای بار دوم طی روزهای اخیر شاهد اقدامات غیرقانونی و خلاف مصوبات جلسات رسمی دانشگاه زنجان بودیم و این بار یقین کردیم که مسئولان دانشگاه به عمد بر زیر پا نهادن مصوبات رسمی دانشگاه مصمم اند.

شب گذشته شاهد برگزاری برنامه رقص و پایکوبی به همراه پخش موسیقی زننده در خوابگاه دخترانه دانشگاه زنجان بودیم.

پیش از آن که محتوای جلسه را بخواهیم بررسی کنیم، از این نگران هستیم که چرا آن چه در جلسه رسمی شورای فرهنگی دانشگاه زنجان  با حضور رئیس، معاونت ها، مسئول نهاد رهبری، نمایندگان تشکل های دانشجویی و نمایندگان اعضای هیات علمی دانشگاه مصوب گشته، اینچنین زیر پا نهاده می شود.

۱٫ در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه زنجان مصوب گردید که برنامه جشن به مناسبت هفته خوابگاه ها برگزار گردد و صراحتا ذکر شد که پخش موسیقی زنده در خوابگاه پسرانه و در مورخه ۳۰ اردیبهشت ماه صورت پذیرد. اما شاهد بودیم که معاونت دانشجویی دانشگاه با مسئولیت جناب آقای دکتر حسینی، علاقمند به بی احترامی نسبت به مصوبه رسمی دانشگاه می شوند و پخش موسیقی را در شامگاه ۲۳ اردیبهشت ماه و در خوابگاه دخترانه انجام می دهند.

۲٫ آیا مسئولان دانشگاه زنجان نمی دانستند که ویژه برنامه سالگرد تدفین شهدای گمنام دانشگاه زنجان در چنین شبی در حال برگزاری است که با چنین اقدام خلاف مصوبه رسمی دانشگاه، دختران خوابگاهی و از همه جا بی خبر را تحریک به رقص و هلهله و پایکوبی می کنند؟ آیا از نزدیک بودن خوابگاه دخترانه و مزار شهدای گمنام و مسجد دانشگاه بی اطلاع بوده اند یا تعمدا علاقه بر بی احترامی نسبت به سالگرد تدفین این شهدای والامقام داشته اند؟

۳٫ متاسفانه زیرپا نهادن مصوبات رسمی دانشگاه زنجان توسط مسئولانی که خود در همان جلسات حضور داشته اند، تبدیل به یک امر عادی و کم اهمیت شده است؛ چرا که چندی پیش هم برنامه ای که مجوز موسیقی در آن به واسطه نزدیکی به محیط آموزشی دانشگاه صادر نشده بود، با بی توجهی عامدانه مسئولان دانشگاه زنجان، همراه با موسیقی اجرا شد و ادامه دار شدن چنین اتفاقاتی زنگ خطر جدی برای دانشگاه زنجان است.

۴٫ مسئولان دانشگاه زنجان اگر قرار است این چنین بی قانونی را ترویج و تمجید کنند و در مقابل اتفاقات سلسله وار خلاف مصوبات رسمی دانشگاه ساکت باشند، در حقیقت هرج و مرج و بی قانونی را در محیط دانشگاه ترویج می کنند و خواسته یا ناخواسته پالس مثبتی به تمام دانشجویان و فعالان دانشجویی نسبت به زیرپا نهادن قوانین دانشگاه می دهند و اگر چنین روالی ادامه یابد، مسلما ما هر اتفاق ناگوار و غیرقانونی دیگری که در آینده رخ دهد را متوجه مسئولان قانون شکن دانشگاه زنجان می دانیم.

برگزاری برنامه‌های بدون مصوبه و حرمت‌شکن پذیرفتنی نیست/ پیگیر قانون شکنی‌ها در دانشگاه زنجان هستیم

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه زنجان با اشاره به اتفاقات این روزهای دانشگاه زنجان گفت: پیگیر قانون شکنی‌ها در دانشگاه زنجان هستیم.

حجت‌الاسلام علی قره داغی در گفت‌وگو با موج رسا با اشاره به مصوبات شورای فرهنگی دانشگاه زنجان اظهار کرد: آن چیزی که در شورای مطرح مطرح شد این بود که آقایان عنوان کردند که قصد برگزاری یک جشن در خوابگاه خواهران و یک جشن نیز در خوابگاه برادران را دارند که با بحث‌هایی که در این خصوص انجام شد و مصوبه از این قرار شد هفته بعد جشنی در خوابگاه برادران برگزار شود و برای خوابگاه دختران مصوبه‌ای در خصوص  جشن همراه با موسیقی نداریم.

وی با بیان اینکه اتفاق روی داده خوابگاه دختران در دو روز پیش هیچ گونه مصوبه‌ای از شورای فرهنگی نداشت، ابراز کرد: جشنی در شورای فرهنگی به مناسبت هفته خوابگاه‌ها مصوب شد، البته بحثهایی نیز مطرح شد که به خاطر ماه مبارک رمضان حتی این جشن هفته آینده نیز برگزار نشود اما در پایان مجوز برای برگزاری جشن همراه با موسیقی در خوابگاه برادران صادر شد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه زنجان با اشاره به اینکه ما نیز دو شب پیش باخبر شدیم که برنامه را تغییر دادند، عنوان کرد: آن برنامه‌ای که مجوز شورای فرهنگی دانشگاه را نداشته باشد، غیرقانونی است. هفته پیش هم یک برنامه بدون مصوبه در دانشگاه زنجان برگزار شد.

وی با بیان اینکه این اتفاقات قانون شکنی و قانون گریزی است، خاطرنشان کرد: امیدواریم جلوی این سهل انگاریها گرفته شود، بنده پیگیر این موضوع هستم که چرا برنامه‌ای بدون مصوبه برگزار می شود.

قره‌داغی با اشاره به اینکه مصوبه برگزاری جشن خوابگاه برای هفته بعد بود نه دو روز گذشته ادامه داد: موسیقی که برای خوابگاه برادران مصوب شده بود، موسیقی ضعیف بود و برای خوابگاه دختران هیچ نوع موسیقی مصوب نشده است.

وی با بیان اینکه موسیقی پخش شده و همچنین حرکات انجام شده در دو شب گذشته پذیرفتی نیست و از نظر ما ، گفت: پیگیر این قانون شکنی در دانشگاه زنجان هستیم.

منبع : موج رسا

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close