روز نخست اجرای محدودیت‌ها، ۶ هیچ به نفع کرونا!

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، آمار مبتلایان به ویروس کرونا هر روز روند افزایشی دارد و به نظر می‌رسد حالا حالاها قصد کوتاه آمدن ندارد و باید فعلا با این ویروس و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی کنار بیاییم.

اما عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در روزهای اخیر باعث شده تا تعداد روند صعودی مبتلایان در کشور و استان زنجان سرعت گرفته و موجب نگرانی مردم و مسؤولان شود.

عدم رعایت پروتکل‌ها موجب شد تا مسؤولان به فکر ایجاد محدودیت‌ها و افزایش آن باشند، اقدامی که در گذشته نشان داد که می‌تواند در کاهش تعداد مبتلایان موثر باشد.

فرماندار زنجان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: شکست کرونا همچنان در گرو قطع زنجیره انتقال ویروس است.

رضا عسگری با اشاره به اجرای ممنوعیت‌های کرونایی در زنجان طی روزهای گذشته عنوان کرد: این ممنوعیت‌ها شامل گروه‌های صنفی ۳ و ۴ از جمله باشگاه‌ها تالارها، عرضه غذا و… منظور عدم فعالیت آنها بوده است.

وی با اشاره به اینکه بنابر تصمیم ستاد ملی کرونا محدودیت‌های کرونایی نیز در شهرهای بزرگ و شهرهای مراکز استان‌ها اجرایی می‌شود، گفت: محدودیت شامل مشاغل دسته ۲، ۳ و ۴ خواهد بود.

فرماندار زنجان با اشاره به اینکه در این محدودیت‌ها ساعت فعالیت مراکز صنفی تا ساعت ۱۸ خواهد بود، افزود: این محدودیت از تاریخ ۲۰ آبان آغاز و تا ۲۰ آذرماه ادامه خواهد داشت.

فرماندار شهرستان زنجان با اشاره به اینکه امیدواریم اصناف همانند گذشته ما را در امر اجرای محدودیت‌های کرونایی یاری کنند، خاطر نشان کرد: نظارت بر اجرای این محدودیت‌ها انجام خواهد شد. 

ابتلای ۲۹ هزار و ۸۸۳ زنجانی به کووید ۱۹

بر اساس آمار دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان ۲۰ خرداد ماه سال جاری و درست ۶ماه قبل یعنی ۲۰ خرداد یک مورد فوتی و ۱۵ مورد جدید مثبت کرونایی در استان زنجان با جمعیت بیش از یک میلیون نفری به ثبت رسیده بود در حالی که در ۲۴ ساعت گذشته ۲۹۶ مورد سرپایی و ۴۷ مورد بستری به همراه ۹ فوتی در استان به ثبت رسیده است.

 بر این اساس گزارش از اسفندماه سال‌گذشته تاکنون ابتلای قطعی ۵ هزار و ۱۱۶ نفر از بیماران بستری در استان زنجان به کووید ۱۹ بر اساس تست‌های آزمایشگاهی ثابت شده که ۴ هزار و ۷۳ نفر از آن‌ها بعد از بهبود از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

بر اساس تست‌های آزمایشگاهی تاکنون ۲۴ هزار و ۱۶۵ مورد مثبت در استان به ثبت رسیده است،  که با این حساب مجموع مبتلایان شناسایی شده در استان به این بیماری به ۲۹ هزار و ۸۸۳ نفر رسیده است.

کاهش ۳۰ درصدی ترددها در زنجان

در این راستا رئیس پلیس راه استان زنجان با اشاره به اجرای طرح ایجاد محدویت برای ورود و خروج خودروهای غیربومی گفت: اجرای این طرح به کاهش ۳۰ درصدی تردد منجر شده است.

محمدعلی عظیمی با اشاره به اجرای اعمال محدودیت در ورودی و خروجی شهرها اظهار کرد: تردد خودروهایی با پلاک تهران برای ورود به شهرهای استان ممنوع شده بود.

رئیس پلیس راه استان زنجان با بیان اینکه بر اساس طرح ارائه شده ورود خودروهای غیربومی به شهرها از جمله زنجان ممنوع شده بود، تصریح کرد: ورود و خروج خودروهای غیربومی در صورت ضرورت با ارائه مدارک معتبر امکان‌پذیر انجام می‌شد.

وی در پاسخ به سوالی در مورد وضعیت تردد در محورهای استان زنجان بعد از اعمال محدودیت گفت: به نظر حدود ۳۰ درصد کاهش تردد روی داده بود.

تردد در محورهای استان عادی است

همچنین  مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان به اجرای طرح محدودیت تردد در محورهای استان اشاره کرد و گفت: اجرای این طرح به کاهش حدود ۲۵ درصدی تردد در محورهای استان منجر شد.

عبدالحسین علی‌اکبری با بیان اینکه اجرای طرح محدودیت تردد پلاک‌های غیربومی از پایان روز جمعه برداشته شده است، ادامه داد: در حال حاضر تردد در محورهای استان عادی است.

همه این اقدامات در حالی است که محدودیت‌هایی که قرار بود از عصر دیروز و از ساعت ۱۸ در زنجان آغاز شود، با توجه به مشاهدات خبرنگاران فارس بی‌نتیجه بوده است و تقریبا هیچ کس به محدودیت‌ها توجهی نداشته است، تا نشان دهد که هنوز روزهایی زیادی تا کاهش اعداد و آمار روزانه مبتلایان به کرونا خواهیم داشت و تا زمانی که مردم به اجرای محدودیت‌ها رغبت نداشته باشند، آش همان آش است و کاسه همان کاسه.

باید برای اجرای این محدودیت‌ها از کسبه و اصناف حمایت شود در حالی که در طرح ابلاغ شده فقط محدودیت‌ها در نظر گرفته شده و خبری از حمایت‌ها نیست و این برای کسانی که چشمشان به دخل روزانه است قابل پذیرش نیست.

انتهای پیام/۲۳۰۸/ق
منبع : فارس

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن