رویدادهای مختلف دانشگاه پیام نور به صورت مجازی برگزار می‌شود

به گزارش زنجان سحر؛ اصغر حاج‌علی‌اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با بیان اینکه نزدیک به ۱۲ رویداد فرهنگی داریم، اظهار داشت: رویدادهایی از قبیل جشنواره قرآن و عترت، جشنواره کرونا و رسانه، جشنواره نشریات، جشنواره حرکت، یاوران نور (طرح جایگزین راهیان نور)، جشنواره کانون‌های هلال احمر، کارآفرینی و فعالیت‌های انسان‌دوستانه و کمک‌های مومنانه که همه آن‌ها به صورت مجازی و غیرحضوری، ثبت‌نام و اجرا خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از برنامه‌های فرهنگی با هدف شناسایی استعدادهای متنوع در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و دینی اجرا می‌شوند.

حاج‌علی‌اکبری با بیان اینکه در حال برنامه‌ریزی برای آغاز سال تحصیلی هستیم، گفت: تمام کلاس‌های آموزشی برای حفظ سلامتی دانشجویان و اساتید و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه پیام نور استان زنجان اظهار داشت: در بخش آموزش، ابتدا از اساتید عضو هیات علمی این دانشگاه و در سپس از اساتید سایر دانشگاه‌ها استفاده خواهد شد.

حاج‌علی‌اکبری خاطرنشان کرد: تمام آزمون‌های پایان نیمسال نیز به صورت الکترونیکی و مجازی خواهند بود.

وی با بیان اینکه دانشگاه پیام نور استان زنجان هم‌اکنون ۵ هزار دانشجوی فعال دارد، افزود: طبق برنامه‌ریزی‌ها سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ دانشگاه پیام نور از ۵ مهرماه برای ترم‌های بالاتر و از اول آبان‌ماه نیز برای دانشجویان ورودی جدید آغاز می‌شود.

معاون دانشگاه پیام نور استان زنجان با اشاره به وجود ۸۰ رشته آموزشی در این دانشگاه، گفت: علاوه بر پذیرش دانشجو ز طریق کنکور سراسری، پذیرش بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی نیز در برخی رشته‌ها وجود دارد که مهلت ثبت‌نام آن تا ۷ مهرماه است.

وی در خصوص کلاس‌های عملی و آزمایشگاهی خاطرنشان کرد: کلاس‌های عملی برای بعد از مهار بیماری کرونا موکول شده اما اگر مجبور به برگزاری آن‌ها شویم قطعاً با اتخاذ تمهیدات بسیار ویژه بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی از جمله تفکیک رشته‌ای، تعدیل تعداد دانشجویان هر کلاس برای دروس عملی، آزمایشگاه‌ها و تربیت بدنی خواهد بود.

انتهای پیام/


منبع : راه دانا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *