زنجان جزو مناطق غنی در برخورداری از آثار تاریخی است

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=17875


به گزارش زنجان سحر به نقل از مهر، رضا عسگری روز چهارشنبه در دیدار با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با اشاره به مناطق بکر گردشگری در نقاط مختلف استان و شهرستان و همچنین وجود جاذبه های طبیعی مانند دشت سهرین و زیستگاه آهوان در این منطقه تاکید کرد: باید نسبت به راه اندازی تورهای طبیعت‌گردی خانوادگی و ایجاد جاذبه های بیشتر برای گردشگران و مسافران اقدام شود.

فرماندار زنجان مطالعه در خصوص راه های ارتباطی جدید بین شهرستان‌ها و استان‌های همجوار را مثبت ارزیابی کرد و یکی از جاذبه های گردشگری را راه‌های بکر و سرسبزی دانست که با کمترین هزینه می‌توان گردشگران را به این مناطق سوق داده و ضمن استفاده از پتانسیل‌های موجود با تولید ثروت زمینه اشتغال جدید را فراهم کرد.

عسگری یادآورشد: راه‌های نرفته بسیاری در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی وجود دارد که امیدواریم با حضور مدیران جوان بتوانیم ضمن ایجاد شادابی و نشاط در جامعه بخش اعظمی از مشکل اشتغال را با کمک هنرمندان صنایع دستی حل کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان نیز از معرفی ۲۵ برنامه جهت ثبت در برنامه های ناملموس معنوی و فرهنگی در سال جاری خبر داد و گفت: ثبت تعزیه ارمغانخانه در برنامه های ناملموس معنوی و فرهنگی این اداره کل قرار دارد.

امیر ارجمند خاطرنشان کرد: طی سال جاری همچنین رویدادهای فرهنگی استان زنجان در تبریز و قزوین برگزار خواهد شد.

وی از عقد قرارداد با دانشگاه زنجان خبر داد و ابراز امیدواری کرد، با آسیب شناسی مناسب و ایجاد جاذبه های جدید، زنجان به عنوان شهر مقصد به گردشگران معرفی شود.

کد خبر ۴۹۳۵۷۲۲

منبع : مهر

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن