زنجان دوباره تیم دار می شود / تیم فوتبال «بادران» به استان زنجان می آید؟

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=3662

 زنجان از جمله معدود استان‌های کشور است که در بحث حضور تیم‌های ورزش گروهی در لیگ‌های کشوری و به ویژه در رشته پز طرفدار فوتبال، نام و نشان چندانی از آن در کشور وجود ندارد.

طی سالیان نه چندان دور یک تیم فوتبال با نام‌هایی چون سایپای زنجان، شهاب و شهرداری در لیگ دسته یک و امید به صعود به لیگ برتر، جوانان زنجان را به ورزشگاه می‌کشاند، هرچند که این امید به صعود، همیشه در هفته‌های پایانی لیگ رنگ می‌باخت و در حد یک رویا باقی مانده است.

اما امسال در آستانه افتتاح ورزشگاه ۱۵ هزار نفری زیتون زنجان در دهه فجر و فراهم شدن زیرساخت‌های لازم برای این رشته ورزشی پرطرفدار در زنجان، مسؤولان استان به فکر انتقال امتیاز یک تیم دسته یکی برای زنجان افتاده‌اند و رایزنی‌ها در این خصوص ادامه دارد.

نام تیم بادران تهران که به لطف درخشش در لیگ دسته یک و بازی‌های خوب در جام حذفی در برابر بزرگان فوتبال ایران، طی یک سال گذشته در فوتبال کشور مطرح شده، برای انتقال و حضور در زنجان عنوان شده است.

این موضوع را نخستین بار علی خلیلی مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان در نشست خبری “حضور ورزشکاران زنجانی در بازی‌های آسیایی جاکارتای اندونزی” با خبرنگاران به صورت ضمنی مطرح کرد و اظهار نظر قطعی در این رابطه را به صحبت‌های بیشتر با مسؤولان استان و تیم بادران تهران موکول کرد و گفت: سعی و تلاش ما توسعه ورزشی در همه رشته‌های ورزشی است.

اما فریدون اصفهانیان عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال و رئیس هیأت فوتبال استان زنجان که چند دوره متوالی در این سمت بوده و این روزها درگیر موضوعات مطرح شده در رابطه با فروش تیم شهرداری زنجان به یک شهر دیگر است، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان در این رابطه اظهار نظر کرده است.

*انتقال امتیاز تیم بادران به زنجان ربطی به فروش تیم شهرداری ندارد

فریدون اصفهانیان در رابطه با خرید امتیاز یک تیم برای فوتبال زنجان، اظهار کرد: در این رابطه صحبت‌هایی با تیم بادران تهران انجام شده است.

وی با بیان اینکه مسؤولان تیم بادران تهران طی چند هفته اخیر دو مرتبه به زنجان آمده‌اند، تصریح کرد: در این رابطه یک بار با علی خلیلی مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان برگزار و یک بار دیگر نیز جلسه‌ای در استانداری زنجان در این رابطه برگزار شده است.

رئیس هیأت فوتبال استان زنجان با بیان اینکه بانی آوردن یک تیم فوتبال به زنجان خود وی بود و این ایده از سوی وی مطرح شده است، خاطرنشان کرد: مسؤولان این تیم درخواست‌هایی را در رابطه با حضور در زنجان داشته‌اند که در حال رایزنی و بررسی درخواست‌های تیم بادران هستیم.

اصفهانیان با اشاره به اینکه بررسی‌های لازم را برای میزان آمادگی زنجان برای قبول درخواست‌های تیم بادران تهران انجام خواهیم داد، ابراز کرد: در صورت حضور این تیم در زنجان، نام آن به تیم بادران زنجان تغییر خواهد یافت.

وی با بیان اینکه تیم بادران در صورت حضور در زنجان در همه رده‌های سنی در فوتبال از خردسالان تا بزرگسالان فعالیت کرده و در زنجان استقرار خواهد یافت، اظهار کرد: حضور این تیم در زنجان ربطی به موضوعات مطرح شده در رابطه با فروش تیم فوتبال شهرداری در سال‌های گذشته ندارد.

رئیس هیأت فوتبال استان زنجان با تاکید بر اینکه زنجان آمادگی و ظرفیت لازم را برای رشد در فوتبال دارد، ابراز کرد: با این وجود در زنجان محدودیت‌های مالی در ورزش وجود دارد که باید برای تیم‌داری در فوتبال همه ابعاد آن مورد بررسی قرار گیرد.

اما در فوتبال امروز دنیا، بحث حمایت و تقویت مالی تیم و امکانات حرف نخست را می‌زند، به ویژه در فوتبال ایران که اتفاقات عجیب و غریب در آن کم نیست.

در استان‌هایی چون زنجان که صنایع پر رونقی چون روی، مس و سرب و … رغبت چندانی به حضور در ورزش ندارند و نهادها و دستگاه‌های دیگر نی زمحدودیت‌های خاص خود را دارند، حضور یک تیم فوتبال بدون برنامه‌ریزی مناسب و حمایت می‌تواند موجب نارضایتی و سرخوردگی ورزش‌دوستان در این استان و تکرار تلخ تجربه‌های گذشته شود.

آنچه واضح است، حضور زنجان در سطح بالای فوتبال زنجان با توجه به خواست و مطالبه مردم و به ویژه جوانان پرشور زنجانی و آماده شدن بستر و زیرساخت لازم این رشته ورزشی ضروری است، اما حضور و انتقال امتیاز یک تیم فوتبال در زنجان نیازمند بررسی‌های همه جانبه است تا در صورت عدم موفقیت احتمالی به دلیل عدم حمایت و دیگر دلایل، تلخی آن بیشتر از شیرینی انتقال بدون برنامه آن نباشد.

امیدواریم تا فوتبال زنجان با یک برنامه‌ریزی دقیق و منسجم از سوی متولیان پا به عرصه ورزشی کشور گذارد تا حضور و نشاط جوانان توأم با یک برنامه‌ریزی دقیق شور و نشاط واقعی و بدون دغدغه را به شهروندان زنجانی هدیه کند.

منبع : فارس

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close