استان زنجانزنجانفرهنگی و اجتماعیگزارشویژه

زنجان میزبان مهربان با دست‌اندازهای نامهربان + فیلم

هر ساله در این موقع از سال استان‌های توریستی کشور خود را آماده پذیرایی از مسافران نوروزی می‌کنند و هرچه در توان دارند برای زیبایی شهر تلاش می‌کنند ولی زنجان از آن دسته استان‌هایی است که به خواب زمستانی فرو رفته و مسئولان دستگاه‌های خدمات رسان استان تازه به فکر کنده‌کاری معابر افتاده‌اند و متاسفانه بر روی کار این مدیران هیچ نظارتی نیست.

زنجان که از سوی مسئولان چند سالی است که لقب “میزبان مهربان” به خود گرفته برای افزایش گردشگری تلاش می‌کند و مسئولان استانی به این نتیجه رسیده‌اند که ورود گردشگر به استان می‌تواند اقتصاد استان را  پویا کند. حالا بماند که مسئولان استانی کمی دیر به فکر جذب گردشگران افتاده‌اند ولی همین که به این هدف مشترک رسیده‌اند جای امیدواری است.

موضوعی که در اینجا مطرح می‌شود این است که مسئولان مربوطه در واپسین روزهای اسفند چه کارهایی موثری برای جذب گردشگران انجام داده‌اند؟ آیا با چسباندن چند بنر خوشامدگویی و برخی اقدامات مقدماتی می‌شود گردشگران را به زنجان جذب کرد و استان زنجان را از معبر گردشگری به مقصد گردشگری تبدیل کرد؟

یکی از اقدامات موثری که باید در سال جاری انجام می‌شد ساماندهی آسفالت‌های سطح شهر زنجان است که علاوه بر اینکه هیچ اقدامی صورت نگرفته بلکه چند ماهی است که دستگاه‌های خدمات رسان حسابی به جان همان چند خیابان سالم زنجان افتاده‌اند و طوری خیابان‌ها را کنده‌اند که انگار تراکتور در یک زمین کشاورزی شخم زده است. کنده‌کاری‌ها به قدری شدت گرفت که استاندار زنجان روز پنجم اسفند در ستاد خدمات سفر استان از وضعیت آسفالت‌های شهر و کنده‌کاری‌ها انتقاد کرد و گفت: از این به بعد هرگونه کنده‌کاری‌ها باید با هماهنگی معاون عمرانی استانداری انجام شود و بدون هماهنگی اجازه کندن حتی یک خیابان از شهر را ندارند.

سئوالی که اینجا مطرح می‌شود این است که چرا نباید دستگاه‌های اجرایی با همدیگر هماهنگ باشند و چرا باید دود این عدم ناهماهنگی‌ها به چشم مردم برود و به بیت‌المال خسارت بزند؟

در آغاز فصل پاییز شهردار زنجان طرح نهضت آسفالت معابر را اعلام کرد و گفت: به مدت یک ماه تمام دست‌اندازهای شهر لکه‌گیری خواهد شد. اگرچه این طرح نهضت از سوی اعضای شورای شهر به ویژه احمد نصیری ناموفق توصیف شد. حالا فرض کنیم این طرح نهضت آسفالت شهرداری زنجان موفقیت آمیز بود چرا باید چند ماه پس از این طرح نهضت آسفالت‌های سطح شهر از سوی یکی از دستگاه‌های خدمات رسان کنده‌کاری شروع شود و حسابی به جان آسفالت‌های شهر بیفتند و چرا نباید این دستگاه‌ها باهم هماهنگ باشند؟

گشتی در سطح شهر زنجان نشان از آن دارد تمام رانندگان خودروها از این وضعیت سطح شهر گله دارند و این دست‌اندازها در تمام شهر وجود دارد و مختص پایین شهر و بالا شهر نیست. در حالیکه کمتر از سه هفته به آغاز سال ۹۸ مانده و برخی از نهادها همانند میراث فرهنگی استان شبانه‌روز در حال تدارک میزبانی برای گردشگران هستند چرا باید سطح آسفالت مرکز استان اینگونه باشد. حالا بماند دیگر شهرستان‌های استان وضعیت خوبی از لحاظ آسفالت ندارند.

شاید فقط یک صنف از اوضاع کنونی شهر راضی باشند و آن هم جلوبندی‌سازها باشند که حسابی در این اوضاع ناهماهنگی مسئولان استانی بازارشان داغ است و در واپسین روزهای سال به قدری سرشان شلوغ است که با چند روز فاصله به مشتریانشان وقت می‌دهند و در این بازار پرتلاطم و گرانی قطعات خودرو و دست‌اندازهای فراوان سطح شهر فقط هزینه به مردم زنجان تحمیل می‌شود و به راستی مسئول این کاستی‌ها چه کسی است؟

منبع : تسنیم

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close