آخرین اخباراقتصادیایرانجهانسیاسیصفحه اصلیفرهنگی و اجتماعیگزارشویژه

ساخت فیلم دیدار روحانی با صهیونیست‌ها / چرا استاد حسن عباسی از اتهام نشر اکاذیب تبرئه شد؟ + عکس و فیلم

ساخت فیلم دیدار روحانی با صهیونیست‌ها/ مستندات در فضای مجازی موجود است!

بستن دهان حسن عباسی یعنی اینکه دولت با شعر، سخنرانی و مقاله سرعقل نمی آید؛ باید خیلی سریع قصه ملاقات سال شصت و پنج روحانی را به صورت یک فیلم سینمایی به نام خیانت به امام و امت به جشنواره برسانیم و در روز آزادی و استقبال از آقای عباسی، به دیدن اکران خصوصی فیلم برویم

چند روز پیش بود که وکیل حسن عباسی، استراتژیست انقلابی و رئیس اندیشکده یقین خبر تبرئه موکلش از اتهام نشر اکاذیب و محکومیت به اتهام توهین به حسن روحانی و یکی از وزرای دولت به ۷ ماه حبس داد.

روزنامه کیهان هم طی مطلبی ادعا کرده بود: «ظاهرا اتهام نشر اکاذیب که عباسی از آن تبرئه شده مربوط به خبر دیدار روحانی با یکی از مقامات صهیونیستی در سالهای دور است.»

ابوالقاسم طالبی، کارگردان انقلابی فیلم سینمایی قلاده های طلا هم در واکنش به محکومیت حسن عباسی توئیتی منتشر کرد و در آن از قصد خود برای ساخت فیلم سینمایی آن دیدار روحانی در سال شصت با یک مقام صهیونیست خبر داد که احتمالا ساخت این فیلم تا روز آزادی حسن عباسی تمام شود و همراه با هم به اکران خصوصی فیلم سینمایی آن دیدار مخفیانه و قابل تامل بروند.

طالبی نوشته است: «بستن دهان حسن عباسی یعنی اینکه دولت با شعر، سخنرانی و مقاله سرعقل نمی آید؛ باید خیلی سریع قصه ملاقات سال شصت و پنج روحانی را به صورت یک فیلم سینمایی به نام خیانت به امام و امت به جشنواره برسانیم و در روز آزادی و استقبال از آقای عباسی، به دیدن اکران خصوصی فیلم برویم.»

احیای ژانر سیاسی
همچنین محمد صادقی نیز در اینباره در روزنامه جوان نوشته است: کارگردان قلاده‌های طلا یکی از معدود فیلمسازان سینمای ایران است که به ژانر سیاسی علاقه دارد. این کارگردان با ساخت آثاری مانند «آقای رئیس‌جمهور» و «قلاده‌های طلا» نشان داده که در این ژانر تبحر دارد. جسارت وی در نقد دولت اصلاحات با فیلم «آقای رئیس‌جمهور» و پرداختن به حوادث سال ۸۸ با فیلم «قلاده‌های طلا» وی را از بسیاری از هم‌صنفان خود مستثنی کرده است.زمانی که قلاده‌های طلا ساخته شد هنوز کشور از التهابات ۸۸ دور نشده بود و طالبی نشان داد موقع‌شناسی سینمای سیاسی را بلد است و در فیلم علاوه بر نقد عملکرد نیرو‌های انتظامی و اطلاعاتی کشور، به ریشه‌های اتفاقات و نقش نیرو‌های بیگانه در تفرقه افکنی در ایران پرداخت.این کارگردان حتی در فیلم «یتیم‌خانه ایران» که در ژانر تاریخی ساخته شده بود نیز نگاه سیاسی خود را به نفوذ انگلیس در ایران حفظ کرد. پیشنهاد اخیر ابوالقاسم طالبی اگر در مسیر تولید قرار گیرد، می‌تواند نوید دوباره‌ای برای زنده شدن ژانر سینمایی سیاسی در ایران باشد؛ ژانری که اغلب سینماگران ایرانی تمایلی به ورود به آن ندارند یا اصولاً تخصصی در بیان مسائل سیاسی ندارند؛ رویکردی که برعکس در سینمای هالیوود جزو ژانر‌های جذاب سینما به شمار می‌رود.این روزنامه در ادامه گزارش خود نیز مدعی شده است: مستندات مربوط به دیدار سال ۶۵ در فضای مجازی موجود است و اگر طالبی بر مسئله‌ای که مطرح کرده پافشاری کند و از سوی دولت نیز سنگ‌اندازی در مسیر تولید چنین فیلمی صورت نگیرد، به طور حتم شاهد یکی از جنجالی‌ترین فیلم‌های سینمای ایران خواهیم بود؛ فیلمی که می‌تواند سینمای سیاسی ایران را به دو مقطع قبل و بعد خود تقسیم کند. توئیت منتشر شده از سوی طالبی با استقبال خوبی در توئیتر مواجه شده و افکار عمومی نسبت به روشنگری درباره یکی از نقاط ابهام حوادث سال ۶۵، ابراز تمایل کرده‌اند. سینمای سیاسی به دلیل روشنگری درباره مسائل پشت پرده سیاست و بیان ناگفته‌هایی که اغلب مردم درباره آن بی‌اطلاع یا کم اطلاع هستند، همیشه جزو گونه‌های پرطرفدار سینما بوده است. پا گرفتن این سینما در ایران اغلب با مخالفت دولت‌ها روبه‌رو شده و به‌رغم شعار آزادی بیان، اغلب آثاری که در این ژانر ساخته شده‌اند، با مخالفت‌های علنی و پنهانی روبه‌رو شده‌اند. نمونه این برخورد‌ها را می‌توان با فیلم «آقای رئیس‌جمهور» ساخته ابوالقاسم طالبی مشاهده کرد که حتی پیدا کردن سکانس‌هایی از این فیلم در فضای مجازی بسیار سخت است.

حمایت سفت و سخت اصولگراها از حسن عباسی

حمایت سفت و سخت اصولگراها از حسن عباسی

حسن عباسی از کدام اتهام تبرئه شده است؟

دکتر حسن عباسی از اتهام نشر اکاذیب تبرئه اما به اتهام توهین به روحانی و یکی از وزرا به ۷ ماه حبس محکوم شد.
روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت: وکیل حسن عباسی از ابلاغ این حکم قطعی به عباسی خبر داد.سال ۱۳۹۵ دفتر ریاست جمهوری تحت دو عنوان «نشر اکاذیب» و «توهین به مسئولین» از حسن عباسی شکایت کرد.وی از اتهام نشر اکاذیب برائت گرفت اما در اتهام توهین مجرم شناخته شد.ظاهرا اتهام نشر اکاذیب که عباسی از آن تبرئه شده مربوط به خبر دیدار روحانی با یکی از مقامات صهیونیستی در سالهای دور است.

محکومیت حسن عباسی به اتهام اهانت در حالی است که آقای روحانی ظرف چند سال گذشته، بارها و بارها منتقدان خود را که در میان آنها صاحب‌نظران و متخصصان رشته‌های مختلف هم فراوان دیده می‌شوند و نقدهای کارشناسی دارند، مورد اهانت و اتهام و افترا قرار داده که خطاب‌هایی نظیر «مزدور، جیب‌بر، بی‌دین، بزدل، مفسد، متوهم، بی‌شناسنامه، کاسب تحریم، کودک، عصر حجری و…» از آن جمله است و پرسش این است که اگر به سیاق حکم صادره برای حسن عباسی، قرار باشد برای آقای روحانی نیز حکم قضایی صادر شود، این حکم باید چند سال باشد؟!

لیبرالیسم آخوندی | استاد حسن عباسی

پاسخ چکشی دولت به منتقدان را بپذیریم یا ژست آزاداندیشی را؟/ سخنانی که هفت ماه حبس داشتند

معاونت حقوقی رییس جمهور در ادامه اعتراف کرد که صحبت های حسن عباسی به هیچ عنوان کذب نبوده و دادگاه نیز بر صحت صحبت های وی تاکید کرده است.
دولت می گوید او دست به دروغگویی زده اما دادگاه وی را از «نشراکاذیب» تبرئه کرد ولی به اتهام توهین حکم حبس برای وی صادر کرد.
ب به جرات می توان گفت هیچ دانشجویی نیست که نام حسن عباسی را نشنیده باشد. او که در سال های متمادی در همه دانشگاه های مهم کشور سخنرانی داشته به صراحت بیان، انقلابی بودن و دشمنی بالیبرالیسم و پیروان آن شناخته می شود.
اما این زیست انقلابی بدون هزینه نبوده است. او بارها در دولت های اصلاح طلب با شکایت دولتی ها، ممنوع البیان شدن و حتی زندان را تجربهکرده است. اینبار هم قرار است با محکومیت هفت ماهه راهی زندان شود اما از پیش مشخص است که مشی وی در راه مبارزاتی اش تغییر نخواهد کرد همچنانکه تغییر نکرده است.

عباسی را نترسانید…..mp4 | دانلود فیلم 

وکیل استادحسن عباسی گفته است سال ۱۳۹۵ دفتر ریاست جمهوری تحت دو عنوان «نشر اکاذیب» و «توهین به مسئولین» از حسن عباسی شکایت کرد. وی از اتهام نشر اکاذیب برائت گرفت اما در اتهام توهین مجرم شناخته شد و حکم ۷ ماه حبس قطعی وی ابلاغ شده است.
مشخص نیست اگر به اتهام توهین قرار باشد برای هر فرد حکم زندان صادر شود کسی که بارها منتقدین خود را بزدل، بی شناسنامه، مفسد، مزدور، تندرو و…. نامیده است باید به چه مقدار حبس محکوم شود.
رئیس جمهور که در فضای اغتشاشات دیماه سال ۹۶ در تاریخ ۱۱/۹ از لزوم گوش دادن به اعتراضات مردم گفته بود: «یکی از خواسته های مردم این است که فضا را بازتر کنیم!»
روحانی در حالیکه اشرار و اغتشاشگران به نظام و انقلاب و امام توهین می کردند از لزوم تحمل کردن و باز شدن فضا صحبت می کرد که برای انتقادات عادی به دولتش به سرعت در شکایت نویسی دست به قلم می شود. در این خصوص وزرای وی هم به این نوع برخورد با منتقدین عادت کرده اند.
معاون هماهنگی و برنامه‌ریزی امور حقوقی معاونت حقوقی رییس جمهوردر این خصوص می گوید: «این حکم قطعی است و بزودی اجرا می‌شود.»
علیرضا آذربایجانی در ادعایی عجیب گفت: «در طول سال‌های گذشته افرادی که اهل سخنرانی هستند و بعضاً از نمایندگان مجلس یا کسانی که به شکل‌های مختلف در دانشگاه‌ها و مراسم‌های مختلف حاضر می‌شوند مطالب کذبی علیه هیأت دولت یا رییس جمهور مطرح کرده و می‌کنند. ما سعی کردیم همیشه با اغماض از کنار این مسائل بگذریم اما بعضاً مواردی پیش می‌آید که سخنرانان محترم در صحبت‌هایشان رسماً نشر اکاذیب یا توهین به مقامات اصلی حکومتی می‌کنند.»
او در ادامه اعتراف کرد که صحبت های حسن عباسی به هیچ عنوان کذب نبوده و دادگاه نیز بر صحت صحبت های وی تاکید کرده است: «حسن عباسی در دادگاه بدوی در ارتباط با «توهین‌»های مکرر محکومیت پیدا کرد اما در خصوص «نشر اکاذیب» دادگاه بدوی برای ایشان حکم برائت صادر کرد که با تجدید نظرخواهی ایشان از رأی محکومیت، پرونده به دادگاه تجدید نظر رفت و بعد از رسیدگی‌های مفصل در نهایت دادگاه تجدید نظر به استناد ماده ۶۰۹ قانون مجازات، ایشان را به ۵ فقره حبس ۷ ماهه محکوم کرد.»
ریاست جمهوری، عباس آخوندی وزیرمسکن و علوی وزیر اطلاعات سه تن از شاکیان وی بوده اند که هیچ کدام از آنها نتوانستند ادعای خود یعنی «نشر اکاذیب توسط دکترحسن عباسی» را اثبات کنند.
شنیده ها و اطلاعات منتشر شده در کانال تلگرامی استاد عباسی نشان می دهد که احتمالا شکایت ها به دلیل موارد زیر بوده است:
وزیر اطلاعات شاکی است که بیان نحوه‌ی وزیر شدن او و انتقادات به وی نشر اکاذیب است. این درحالی است که انتقاد او به وزیر به دلیل کوتاهی در معرفی دوتابعیتی ها بوده که در این سخنرانی به خاطره ای از شخص وزیر نیز در نداشتن سابقه اطلاعاتی اشاره می کند. در این سخنرانی عباسی علاوه بر وزیر اطلاعات از دستگاه قضایی، سازمان بازرسی و وزارت نفت آقای زنگنه نیز نام برده شده است. او در این سخنرانی از کم کاری مسئولان قوای مختلف که منجر به نارضایتی مردم شده است گلایه می کند.

ناکارآمدی اسلام و رهبری یا کسانی چون وزیراطلاعات؟.mp4 | دانلود فیلم 

عباس آخوندی نیز نتوانست از انتقادات حسن عباسی فرار کند. استادحسن عباسی در سخنرانی خود با اشاره به افتخار کردن آخوندی به لیبرال بودنش به او هشدار داده که جریان انقلابی با تفکر وی مقابله می کند و در این بیان به ذکر مثال های تاریخی پرداخته است که احتمالا لحن تند او موجب حکم حبس برای وی شده است.
سخنرانی دیگر وی در خصوص «وحدت حوزه و دانشگاه» و توصیف نظر حسن روحانی در خصوص امتناع وجود علوم انسانی اسلامی که در تعارض مستقیم با دیدگاه رهبرانقلاب قرار دارد یکی دیگر از عصبانیت های دولتی ها را در پی داشته است. فیلم زیر قسمتی از تبیین این دیدگاه است.
به نظر می‌رسد دولت روحانی به شعارهایی که می دهد اعتقادی ندارد. در غیر این صورت به صحبت های مطرح شده پاسخ منطقی می داد و با برخورد چکشی مانع آزادی بیان آنها نمی گشت.

در روزگاری که به «دری» جاسوس مدال افتخار می‌دهند باید هم سهم «حسن عباسی» زندان باشد!

در روزگاری که به» عبدالرسول دری» جایزه و مدال می‌دهند باید هم سهم «حسن عباسی» زندان باشد! نادر طالب‌زاده در خصوص حکم حبس و بازداشت عباسی واکنش نشان داد.وی گفت:درباره حکم صادره برای دکتر حسن عباسی ابراز تأسف می‌کنم و از شما خبرنگاران و اصحاب رسانه می‌خواهم بررسی کنید چرا از ایشان ۳ بار شکایت شد و هر ۳ بار قاضی‌های مختلف وی را تبرئه کردند.
حسن عباسی به دنبال شکایت عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی و معاونت حقوقی ریاست جمهوری به هفت ماه حبس محکوم شد. این حکم واکنش‌های متعددی را در فضای مجازی در مخالفت با این حکم در برداشته و همچنین موج مخالفت در بین بسیاری از چهره‌های انقلابی کشور علیه این حکم و شاکیان به راه افتاده است.پس‌ازاین سخنرانی‎های مهم حسن عباسی در سال ۹۵، معاونت حقوقی ریاست جمهوری با دو عنوان «نشر اکاذیب» و «توهین به مسئولین» از حسن عباسی شکایت کرد.مهدی جعفر نژاد، وکیل حسن عباسی از ابلاغ حکم قطعی حبس موکلش به مدت هفت ماه خبر داد.وکیل حسن عباسی در گفت‎وگویی با فارس اعلام کرده که تاریخ مشخصی برای معرفی به زندان تعیین نشده است و شاکیان حسن عباسی، عباس آخوندی وزیر مسکن و شهرسازی و همچنین معاونت حقوقی دولت بوده‌اند.در همین زمینه پیش‌تر معاون هماهنگی و برنامه‌ریزی معاونت حقوقی ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: در سال ۱۳۹۵ به دلیل توهین‌های مکرری که ایشان مطرح می‌کرد ناگزیر شدیم طرح شکایت کنیم که این موضوع تحت دو عنوان «نشر اکاذیب» و «توهین به مسئولین» صورت گرفت.آذربایجانی یادآور شد: این پرونده در جریان رسیدگی قرار داشت و شکایتی از وزیر راه و شهرسازی هم به این مجموعه اضافه شد و بعد از تحقیقات مفصلی که در دادسرا صورت گرفت درنهایت در خصوص موضوع «توهین» با کیفرخواست به دادگاه کیفری ارجاع شد.معاون هماهنگی و برنامه‌ریزی معاونت حقوقی ریاست جمهوری اظهار کرد: حسن عباسی در دادگاه بدوی در ارتباط با «توهین‌»های مکرر محکومیت پیدا کرد اما در خصوص «نشر اکاذیب» دادگاه بدوی برای ایشان حکم برائت صادر کرد که با تجدیدنظرخواهی ایشان از رأی محکومیت، پرونده به دادگاه تجدیدنظر رفت و بعد از رسیدگی‌های مفصل درنهایت دادگاه تجدیدنظر به استناد ماده ۶۰۹ قانون مجازات، ایشان را به ۵ فقره حبس ۷ ماهه محکوم کرد. وی گفت: رأی محکومیت از سوی شعبه ۶۸ دادگاه تجدیدنظر استان تهران در مهرماه سال ۹۷ صادر و چون در مقام تجدیدنظر از رأی بدوی صادرشده، رأی قطعی و لازم‌الاجراست که ظرف چند روز ‌آینده اجرا خواهد شد.آذربایجانی تصریح کرد: معاون هماهنگی و برنامه‌ریزی معاونت حقوقی ریاست جمهوری اظهار کرد: معاونت هماهنگی و برنامه‌ریزی معاونت حقوقی ریاست جمهوری مسئول پیگیری امور اجرایی حقوقی است و در زیرمجموعه این معاونت یکی از امور، امور دعاوی است که امور دعاوی نهاد ریاست جمهوری متکفل رسمی پیگیری این پرونده بوده است.
باید هم سهم حسن عباسی زندان باشد
 کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به وعده رئیس‌جمهور مبنی بر روان شدن قلم‌ها و رعایت حقوق شهروندی، گفت: حکمی که برای آقای عباسی صادرشده، مصداق تحقق این وعده آقای روحانی است.به گزارش مشرق، محمدصادق کوشکی، کارشناس مسائل سیاسی و عضو هیئت‌علمی دانشگاه تهران  با اشاره به صدور حکم ۷ ماه حبس برای حسن عباسی- کارشناس مسائل استراتژیک- در پی شکایت دفتر رئیس‌جمهور گفت: آقای رئیس‌جمهور در اوایل شروع به کار خود، سخنی مبنی بر اینکه می‌خواهم قلم‌ها روان شوند و همه صریح‌القلم شوند، مطرح کرد. حال با توجه به حکمی که برای آقای عباسی صادرشده، فکر می‌کنم این اتفاق‌، مصداق تحقق وعده‌های آقای روحانی است.وی، وعده‌های رئیس‌جمهور درباره حقوق شهروندی را یادآور شد و تأکید کرد: مصداق عینی تحقق این وعده‌ها را باید در این شکایت‌ها و احکام دید.کوشکی بابیان اینکه آقای روحانی در حال عملیاتی کردن تک‌تک وعده‌های خود درباره آزادی بیان و حقوق شهروندی است، تصریح کرد: بنده به سهم خودم، بابت این موضوع از آقای روحانی تشکر می‌کنم.وی، سریال«شب‌های برره» و استفاده از افعال معکوس در آن را یادآور شد و افزود: ناچار هستیم در ارتباط با آقای روحانی از افعال معکوس استفاده کنیم و اگر عادی سخن بگوییم، کسی متوجه نمی‌شود.وی در صفحه خود در فضای مجازی نوشت:«در روزگاری که به» عبدالرسول دری» جایزه و مدال می‌دهند باید هم سهم «حسن عباسی» زندان باشد! نادر طالب‌زاده در خصوص حکم حبس و بازداشت عباسی واکنش نشان داد.وی گفت:درباره حکم صادره برای دکتر حسن عباسی ابراز تأسف می‌کنم و از شما خبرنگاران و اصحاب رسانه می‌خواهم بررسی کنید چرا از ایشان ۳ بار شکایت شد و هر ۳ بار قاضی‌های مختلف وی را تبرئه کردند. عدم پیگیری خبرنگاران و اصحاب رسانه  خود مسئله‌ای است و این سکوت مرگبار مسئله مهمی است.چطور یک دفتری می‌تواند یک شخص مطرح کشور را بازداشت کند. وقتی۳بار حسن عباسی تبرئه می‌شود، دست‌های پشت پرده می‌خواهند صدای او را خفه کنند.
حسن عباسی از دلسوزان نظام است
سخنگوی جبهه پایداری گفت: از آقای رئیس‌جمهور که مدعی آزادی بیان هستند، انتظار می‌رود ظرفیت بیشتری از خود نشان دهند و هر چیزی را به‌عنوان توهین تلقی نکنند. مجید متقی فر، سخنگوی جبهه پایداری انقلاب اسلامی با اشاره به صدور حکم ۷ ماه حبس برای حسن عباسی- کارشناس مسائل استراتژیک- در پی شکایت دفتر رئیس‌جمهور گفت: از آقای رئیس‌جمهور که مدعی آزادی بیان هستند، انتظار می‌رود ظرفیت بیشتری از خود نشان دهند و هر چیزی را به‌عنوان توهین تلقی نکنند.وی، برخورد با منتقدین را تحدیدکننده آزادی بیان دانست و اظهار داشت: ضرر تحدید آزادی بیان، بیشتر متوجه خود رئیس‌جمهور می‌شود، چراکه ایشان با این ادعا روی کار آمده‌اند.سخنگوی جبهه پایداری تصریح کرد: انتظار داشتیم آقای روحانی مخالفین و منتقدین خود را تحمل کنند؛ همچنان که شعارش را می‌دهند.متقی فر، حسن عباسی را از دلسوزان نظام خواند و بابیان اینکه نمی‌دانم مصداق توهینی که به ایشان نسبت داده‌شده، چیست، تصریح کرد: این را هم باید بگویم که ما قائل به توهین نیستیم، امّا حرفمان این است که باید فضا را برای آزادی بیان، بیشتر فراهم کرد.
توهین و تهمت‌های دولت به منتقدان چند سال حکم دارد؟
به گزارش فارس، کیهان نوشت: دکتر حسن عباسی از اتهام نشر اکاذیب تبرئه اما به اتهام توهین به روحانی و یکی از وزرا به ۷ ماه حبس محکوم شد. وکیل حسن عباسی از ابلاغ این حکم قطعی به عباسی خبر داد.سال ۱۳۹۵ دفتر ریاست جمهوری تحت دو عنوان «نشر اکاذیب» و «توهین به مسئولین» از حسن عباسی شکایت کرد.وی از اتهام نشر اکاذیب برائت گرفت اما در اتهام توهین مجرم شناخته شد.ظاهراً اتهام نشر اکاذیب که عباسی از آن تبرئه شده مربوط به خبر دیدار روحانی با یکی از مقامات صهیونیستی در مهروموم‌های دور است.محکومیت حسن عباسی به اتهام اهانت در حالی است که آقای روحانی ظرف چند سال گذشته، بارها و بارها منتقدان خود را که در میان آن‌ها صاحب‌نظران و متخصصان رشته‌های مختلف هم فراوان دیده می‌شوند و نقدهای کارشناسی دارند، مورد اهانت و اتهام و افترا قرار داده که خطاب‌هایی نظیر «مزدور، جیب‌بر، بی‌دین، بزدل، مفسد، متوهم، بی شناسنامه، کاسب تحریم، کودک، عصر حجری و…» از آن جمله است و پرسش این است که اگر به سیاق حکم صادره برای حسن عباسی، قرار باشد برای آقای روحانی نیز حکم قضایی صادر شود، این حکم باید چند سال باشد؟! بیژن نوباوه وطن نیز در واکنش به محکومیت حسن عباسی کفت: حکم بازداشت حسن عباسی دادگاه‌های فرمایشی قرون‌وسطی غربی را در ذهن زنده می‌کند.قوه قضاییه اگر به‌راستی حق‌طلب است به‌جای حکم بازداشت حسن عباسی به‌دروغ گویی و خیانت برخی دولت‌مردان به بیت‌المال که مملکت رابه خطر انداخته است، رسیدگی کنند.
برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close