ساز و کاری تحت عنوان خرید تضمینی گوجه فرنگی نداریم/ کشاورزان با مشکل حمل و نقل گوجه فرنگی مواجه هستند

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=9681

مدیرتعاون روستایی استان زنجان در مورد مشکل خرید حمایتی کشاورزان در زنجان گفت: کشاورزان در حال حاضر با مشکل کمبود حمل و نقل گوجه فرنگی مواجه هستند.

محمود نوری در گفت و گو با موج رسا با اشاره به موضوع خرید تضمینی گوجه فرنگی در استان زنجان اظهار کرد: چیزی با عنوان خرید تضمینی گوجه فرنگی نداریم.

وی تصریح کرد: خرید گوجه فرنگی تنها به صورت طرح حمایتی انجام می‌شود و خرید تضمینی ویژه کالاهای استراتژیک مانند گندم، دانه های روغنی و غیره است.

مدیرتعاونی روستایی استان زنجان بیان کرد: به غیر از این کالاها ۲۴ قلم مشمول خریدها حمایتی است ولی گوجه فرنگی مشمول لیست این ۲۴ قلم کالای حمایتی هم نیست ولی با توجه به شرایطی که پیش آمده از افزایش کشت و متضرر شدن کشاورزان خرید حمایتی این محصول انجام می شود.

وی خاطر نشان کرد: خرید حمایتی در حال حاضر روزانه انجام می شود و در این حوزه تنها مشکلی که وجود دارد مشکل حمل و نقل گوجه فرنگی است.

نوری با بیان اینکه در استان زنجان کارخانه ای وجود ندارد که از اجرای طرح حمایتی همکاری کند گفت: در استان تنها یک کارخانه بود که متاسفانه در مورد طرح حمایتی قطع همکاری کرد.

بیشتر بخوانید:

برداشت بالغ بر ۲۸۱ هزار تن گوجه فرنگی از مزارع استان زنجان

وی بیان کرد: دو کارخانه در استان گلستان و اصفهان در خرید حمایتی اعلام همکاری کردند و در حال حاضر کشاورزان محصول خود را به این دو کارخانه با قیمت یک هزار و ۱۵۰ تومان تحویل می‌دهند.

مدیرتعاون روستایی استان زنجان خاطر نشان کرد: در خرید حمایتی مشکل کمبود وسیله حمل و نقل گوجه فرنگی وجود دارد که کشاورزان را اذیت می کند و اگر وسیله حمل و نقل باشد با کارخانه استان گلستان هماهنگی لازم انجام شده تا روزانه ۲ هزار تن گوجه فرنگی تحویل بگیرند.

وی افزود: همچنین با کارخانه استان اصفهان نیز این هماهنگی شده از کشاورزان زنجانی روزانه ۳۰۰ تن گوجه فرنگی تحویل بگیرند ولی متاسفانه کشاورزان در حال حاضر با کمبود وسیله حمل و نقل گوجه فرنگی مواجه هستند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن