ساماندهی بازار ماکیان در اولویت شورای شهر زنجان

عضو شورای اسلامی شهر زنجان از فعالیت بیش از ۵۰۰ نفر در حوزه پرورش پرندگان زینتی خبر داد و گفت: قیمت برخی از مرغ‌های زینتی به بیش از یک میلیون تومان نیز می‌رسد.

عباس راشاد امروز اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که مورد توجه و در اولویت شهرداری و شورای شهر زنجان است، ساماندهی بازار ماکیان است.

وی با اشاره به اینکه ساماندهی بازار به پایان رسیده و از آن استقبال خوبی شده است، تصریح کرد: ایرادات بازار در حال برطرف شدن است و طی هفته‌های قبل نیز فروشندگان پرندگان زینتی و ماکیان به آنجا منتقل شدند.

رئیس کمیسیون توسعه عمران و محیط زیست شورای اسلامی شهر زنجان با بیان اینکه حصارکشی دور بازار نیز از برنامه‌های آینده بازار است، اضافه کرد: در مجموع ساماندهی بازار در این محل مطلوب بوده است.

راشاد با اشاره به اینکه تقریبا حدود ۵۰۰ خانوار در این زمینه فعالیت دارند، افزود: در ادامه کار بازار ماکیان کم کم امور ساماندهی شده و در صورت در اختیار گذاشتن قفس‌های متحدالشکل در اختیار آنها و دادن امنیت شغلی به آنها از طریق این مکان خواهیم دید که اینجا به یک مکان گردشگری تبدیل خواهد شد.

وی با بیان اینکه در همین راستا برخی از کارآفرینانی هستند که اقدام به پروش مرغ محلی کرده‌اند، افزود: حتی این افراد نیز درخواست محل برای عرضه مرغ‌های پرورش داده خود شده‌اند.

عضو شورای اسلامی شهر زنجان با بیان اینکه مرغ و خروس‌های پرورش داده شده در این محل با قیمت خوبی نیز به فروش می‌رسد، افزود: این مرغ‌ها از ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان گرفته تا مرغ و خروس زینتی به قیمت ۴۰۰ هزار تومان نیز به فروش می‌رسد.

راشاد با بیان اینکه قیمت خروس لاری فایتر نیز بالا است و با قیمت خوبی به فروش می‌رسد، گفت: قیمت این مرغ و خروس‌ها حدود یک میلیون تومان است.

وی تصریح کرد: قمیت مرغ‌های مینا نیز که از دیگر مرغ‌های زینتی و جذاب است، از ۵۰۰ هزار تومان آغاز می‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر زنجان با بیان اینکه زیبایی دو چندان همین مرغ و خروس‌ها موجب شده است که یک مجموعه ارزشمند از ماکیان فراهم شود، گفت: قطعا این بازار آینده خوبی دارد و به یک محل گردشگری جذاب تبدیل خواهد شد.

منبع : فارس

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن