سایت «دیوار» در آستانه فیلتر شدن

جام جم/ پلیس فتا از دادستانی تهران درخواست کرده که با توجه به افزایش جرایم در سایت دیوار و ناتوانی مدیران این سایت در کنترل آگهی‌ها، سایت دیوار را مسدود کند.

سرهنگ تورج کاظمی، رئیس پلیس فتای تهران بزرگ در این باره به جام جم گفت: ۲۰ درصد جرایم سایبری از بستری مثل سایت دیوار است و آسیب پذیر بودن این سایت ها موجب تبلیغ فعالیت کلاهبرداران و متضرر شدن مردم می شود. به همین خاطر باید موضوع این سایت ها را جدی گرفت.

وی افزود: وقتی آگهی‌های این سایت‌ها رصد شود می‌بینید یک شماره تلفن یک بار آگهی فروش خودرو، یک بار آگهی فروش یخچال و باردیگر آگهی فروش پرنده می‌گذارد؛ قطعا چنین فردی کلاهبردار است.

پرونده کلاهبرداری‌های متعدد در سایت دیوار
رئیس پلیس فتای تهران بزرگ با اشاره به پرونده‌های تشکیل شده در تهران بزرگ در ارتباط با کلاهبرداری در سایت دیوار گفت: در ابتدا باید اشاره کنم پلیس فتا هیچ مجوزی برای فعالیت این سایت نداده و در توان پلیس فتا نیست که بر تمام آگهی های سایت و اقدامات این سایت نظارت داشته باشد. در ده ماهه نخست امسال ۳هزار پرونده کلاهبرداری مرتبط با سایت دیوار در پلیس فتا تشکیل شده که بیش از ۳۰ متهم در این رابطه دستگیر شدند.

مبلغ کلاهبرداری ها نیز بیش از دو میلیارد تومان است. کلاهبرداری یکی از جرایم رخ داده در سایت دیوار است و ما شاهد خرید و فروش اجناس ممنوعه در آن و ارائه خدمات نامتعارف هستیم، به طوری که در خبرها داشتیم مرد آزارگری طعمه هایش را از طریق این سایت انتخاب می کرد.

درخواست برای مسدود کرد سایت دیوار
سرهنگ کاظمی خاطرنشان کرد: از دادسرای جرایم رایانه ای درخواست کردیم با دستور قضایی، تا زمانی که مسئولان سایت دیوار راهکاری برای امنیت مراجعه کنندگان به این سایت در نظر نگرفته اند آن را مسدود کند.

مدیران این سایت مدعی هستند سایت دیوار بیش از ۴۰ میلیون کاربر دارد و خودشان هم راهکاری برای حل مشکلات موجود ندارند.

وی تاکید کرد: در حال حاضر این سایت به بازاری تبدیل شده که مجرمان به راحتی در آن می چرخند و طعمه را شناسایی کرده و لطمات مالی سنگینی را به بار می آورند. رئیس پلیس فتای پایتخت در خصوص فعالیت دیگر سایت‌ها نیز گفت: سایت‌های دیگر هم باید ضریب امنیتی و نظارتی خود را افزایش دهند تا در پوشش خرید و فروش کالا، به بستری برای وقوع جرایم تبدیل نشوند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن