Notice: Undefined variable: otu in /home/ofogheme/public_html/wp-content/themes/jannah/inc/style.php on line 2815

سخنان رهبری، فصل الخطاب است

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، فتح‌الله حقیقی عصر امروز در شورای آموزش و پرورش استان زنجان اظهار کرد: با توجه به شرایط موجود باید همه تلاش خود را برای پوشش اینترنت کامل برای مدارس انجام داد.

استاندار زنجان با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه میان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، اداره‌کل راه و شهرسازی استان و اداره‌کل آموزش و پرورش به منظور تکمیل مدارس در حال ساخت، اضافه کرد: این اقدام بسیار خوبی است.

وی با اشاره به اینکه کمیته کارشناسی برای بازگشایی مدارس استان زنجان تشکیل می‌شود، خاطر نشان کرد: بازگشایی مدارس، منوط به وضعیت شیوع بیماری کرونا در استان است.

حقیقی با اشاره به اینکه برای بازگشایی مدارس باید برنامه‌ریزی داشته باشیم، ادامه داد: حتی در وضعیت سفید نیز رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس باید مورد توجه قرار گرید.

استاندار زنجان بر لزوم تدوین و طراحی پروتکل‌های بهداشتی از جمله نحوه استفاده صحیح از ماسک مواد ضدعفونی کننده و غیره برای برگزاری کلاس‌های آموزشی در مدارس استان را اولویت فعالیت مدارس در وضعیت‌های مختلف‌ کرونایی تاکید کرد و افزود: ظرفیت تولید ماسک و مواد ضدعفونی کننده در استان بیش از گذشته است که برای فصل پاییز و بازگشایی مدارس نیز تمهیداتی اندیشیده شده است.

وی با تاکید بر اینکه باید روحیه جوانان و نوجوانان دانش‌آموز توسط معلمان استان تقویت شود، بیان کرد: با توجه به قرنطینه ۶ ماه است جوانان و نوجوانان بیشتر اوقات در خانه مانده‌اند و باید فضایی شاد و امید بخش برای آنان ایجاد کنیم.

حقیقی با اشاره به اینکه معلمان باید ایجاد روحیه و نشاط در بین دانش‌آموزان را به عنوان اولویت نخست خود قرار دهند، اضافه کرد: پس از آن معلمان باید به آموزش بپردازند.

استاندار زنجان رعایت بهداشت فردی، پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در مدرسه و جامعه و سبک زندگی با کروناویروس به صورت عملی به دانش‌آموزان آموزش داده شود، افزود: مدارس با شرط داشتن دانش‌آموز سالم بازگشایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه فرمایش مقام معظم رهبری در موضوعات مختلف از جمله کرونا فصل‌الخطاب است، خاطرنشان کرد: با بازگشایی مدارس استان، شورای دانش‌آموزی و مربیان بهداشت همیاران سلامت مدارس، مبارزان با ویروس کرونا هستند. نماینده ولی فقیه در استان زنجان هم در این جلسه با اشاره به در پیش بودن بازگشایی مدارس در ایام کرونایی اظهار کرد: این ویروس همه بخش‌های زندگی انسان‌ها را تحت تاثیر قرار داده است.

حجت‌الاسلام شیخ‌علی خاتمی با اشاره به اینکه ویروس کرونا مشکلات زیادی را ایجاد کرده است، عنوان کرد: در این میان مسائل آموزشی با نگرانی‌هایی مواجه شده است.

وی با اشاره به اینکه مسائل آموزشی گروه‌های هدف با تداوم شیوع ویروس کرونا باید بیش از گذشته مورد توجه قرار بگیرد، ادامه داد: دانشگاه‌ها با توجه به زیرساخت‌ها آموزش را ادامه دهند اما این موضوع در ارتباط با آموزش و پرورش بسیار نگران کننده است.

آیت‌الله خاتمی وظیفه آموزش و پرورش و نظرات اعضای شورای آموزش و پرورش را در مسئله کنونی بسیار مهم و تعیین کننده دانست و گفت: از طرفی نقش اولیا را نباید نادیده گرفت.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به اینکه جلسات کارشناسی برای جمع‌بندی نظرات و ارائه راهکارهای جدید در حوزه آموزشی در شرایط کرونایی برگزار شود، عنوان کرد: بروز این بیماری در جهان بی سابقه است اما از معلمان باتجربه و مدیران صاحب نظر در ارائه راهکاری‌های مناسب برای آموزش استفاده کرد.

وی آموزش از راه دور در تعدادی از مدارس را با مشکلاتی از قبیل سواد نداشتن والدین برای کمک درسی به دانش آموزان امری سخت خواند و افزود: این مسائل وظیفه آموزش و پرورش بسیار سنگین کرده است.

انتهای پیام/۷۳۰۰۹/ق
منبع : فارس

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا