ابهراستان زنجان

سرریز فاضلاب شهری از ۶ نقطه به ابهررود

دبیر کمیته بحران شهرستان ابهر گفت: فاضلاب شهری از ۶ نقطه به ابهر رود می‌ریزد .

منطقه زنجان، سعید خلجی در جمع مسئولان ابهر با اشاره به تشکیل کمیته فنی بررسی مشکلات فاضلاب شهری ابهر، اظهار کرد: برای حل مشکلات فاضلاب یک بازدید دقیق میدانی و عملیاتی از فاضلاب ابهر صورت گرفت .

وی با اشاره به اینکه اجرای ناقص پروژه فاضلاب و بهره‌برداری از این پروژه بدون اینکه به اتمام برسد باعث ایجاد مشکلات شده است، اظهار کرد: امروز آنچه که موجب تشدید این مشکلات شده است استفاده روان آب‌ها و آب‌های سطحی و ادغام آنها با فاضلاب و جاری شدن در مسیرها و کانال‌های برون شهری است که نمونه بارز آن رودخانه ابهر رود است .

این مسئول با اشاره به اینکه در بررسی‌های کارشناسانه صورت گرفته به این نتیجه رسیدیم که به رودخانه ابهر رود از ۶ نقطه فاضلاب ابهر می‌ریزد، یادآور شد: حدود ۷۰ الی ۸۰ درصد فاضلابی که به رودخانه می‌ریزد و متاسفانه باعث به وجود آمدن مشکلات جدی شده است فاضلابی است که از جنب یکی از ارگان‌ها به ابهر رود می‌ریزد .

وی تصریح کرد: برای حل این مشکل مقرر شد شهرداری با احداث یک کانال انحرافی قسمت اعظمی از فاضلاب‌هایی که به رودخانه ابهررود می‌ریزد را به پایین پل خیابان معلم هدایت کند .

این مسئول با اشاره به اینکه قسمت عمده‌ای از فاضلاب اصلی ابهر در منطقه شناط است که خوشبختانه فاضلاب کشی شده اما به شبکه اصلی اتصال داده نشده است، عنوان کرد: باید اهتمام لازم برای وصل کردن این گپ به شبکه اصلی تا پایان شهریور وجود داشته باشد .

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close