سه‌شنبه‌های مهدوی در زنجان + تصاویر

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=8071

اردوی جهادی سه‌شنبه‌های مهدوی توسط کادر پزشک، پرستار، روانپزشک و دندان پزشک با اندازه گیری رایگان فشار خون، قند خون و انجام کارهای فرهنگی در حال خدمت رسانی به زنجانی‌هاست.

عضو کادر سه شنبه‌های مهدوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زنجان اظهار داشت: طرح سه‌شنبه‌های مهدوی پیش از این در مناطق محروم استان خدمت رسانی می‌کرد اما در حال حاضر به صورت عمومی در امامزاده سید ابراهیم(ع) زنجان سه‌شنبه‌های هر هفته برگزار می‌شود.

به گفته وی در این طرح که تمام سنین را شامل می‌شود اندازه‌گیری فشار خون انجام می‌شود و افرادی که مستعد بیماری دیابت باشند مورد غربالگری قند خون قرار گرفته و به پزشک معالج معرفی می‌شوند.

عضو کادر سه‌شنبه‌های مهدوی و مسئول پایگاه پرستاری دانشکده علوم پزشکی زنجان با اشاره به حضور ۵۰ تا ۶۰ نفر پزشک، پرستار، ماما، دندانپزشک و روانپزشک در این اردوی جهادی، افزود: سه‌شنبه‌های هر هفته ۱۵ تا ۲۰ نفر از اعضا به صورت داوطلبانه جهت ارائه خدمات به مردم در این اردو حضور دارند.

وی با بیان اینکه سه‌شنبه هر هفته ۱۰۰ تا ۲۰۰ نفر مورد ویزیت رایگان فشار و قند خون قرار می‌گیرند، خاطر نشان کرد: طرح خاص فرهنگی که «حاضرید برای امام زمانتان چه کاری انجام دهید؟» انجام می‌شود که جز مهم ترین اقدامات در کنار کارهای پزشکی است و علاوه بر آن ختم صلوات و ختم قرآن نیز برگزار می‌شود.

به گفته مسئول پایگاه پرستاری دانشکده پزشکی و مامایی تابستان پیش رو نیز طرح گسترده‌تر می‌شود تا دانش آموزان پشت کنکوری از مشاوره‌های رایگان آموزشی اعضای این کادر بهره مند شوند.

وی تصریح کرد: ارزاق غذایی نذر ظهور امام زمان(عج) نیز در ماه مبارک رمضان به کمک خیرین در استان تهیه شد و شب ۲۱ ماه رمضان به همت اعضای این طرح در اختیار نیازمندان قرار گرفت و در آخرین سه‌شنبه ماه مبارک رمضان که مصادف با روز قبل عید فطر نیز بود با افطاری ساده از مراجعین پذیرایی شد.

عضو کادر سه‌شنبه‌های مهدوی و مسئول پایگاه پرستاری دانشکده علوم پزشکی زنجان با اشاره به این که ساعت کار هر سه شنبه در ماه مبارک از ساعد ۲۲ تا ۲۳ و ۳۰ شب انجام شد، افزود: غیر از ماه مبارک رمضان از ساعت ۱۸ تا ۲۰ انجام می‌شود و می‌توان از مشارکت مردم در این طرح متوجه استقبال‌شان شد.

وی یادآور شد: ذکر این نکته نیز مهم است که هدف غربالگری پیشگیری از عوارضی است که به دنبال مشکلات قند و فشار خون ایجاد می‌شود تا در صورت وجود مشکل در افراد سریع‌تر تشخیص داده شده و مورد درمان قرار گیرد.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن