سپاه ، ارتش و بسیج در بین سیل زدگان گلستان / استاندار در فرنگ ، روحانی در سواحل قشم! / مراقب کلاهبرداری سلبریتی ها باشید + عکس

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=6879

کمک‌های مردمی و ورود دستگاه‌های عمومی به امداد مردم وظیفه‌ای مهم است

رهبر

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت سیل ویرانگر در گلستان و مازندران اظهار کردند: کمکهای مردمی و ورود دستگاههای عمومی به امداد مردم وظیفه‌ای مهم است.

در پی حادثه سیل ویرانگر در استان‌های گلستان و مازندران، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی با ابراز تأسف عمیق از خسارات وارده، بر کمک‌های مردمی و ورود دستگاه‌های عمومی به امداد مردم آسیب دیده تأکید کردند.

متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسمه تعالی

حادثه‌ی سیل ویرانگر در استان‌های گلستان و مازندران که خسارتهای سنگین به خانه‌ها و مزارع وارد ساخته و لطمه‌ی سختی به شهرها و روستاها بویژه آق‌قلا وارد ساخته است موجب تأسف و تأثر عمیق اینجانب شد. کمک‌های مردمی و ورود دستگاه‌های عمومی به عرصه‌ی امداد و جبران خسارتها وظیفه‌ی مهمی است که می‌تواند گوشه‌ای از آلام آن مردم عزیز را برطرف کند.

مردم عزیز خوزستان نیز همچنان درگیر بسیاری از مشکلات ناشی از سیل چندی پیش می‌باشند. همه وظیفه داریم به کمک سیل‌زدگان در همه‌ی استان‌های کشور بشتابیم. خداوند متعال به مردم عزیز ما بویژه کسانی که در معرض این امتحانات دشوار قرار دارند صبر دهد و با لطف خود سختی‌ها را جبران فرماید.

سیدعلی خامنه‌ای

۳ فروردین ۱۳۹۸

دستور رئیس قوه قضاییه به رئیس سازمان بازرسی کل کشور در پی وقوع سیل در دو استان

رئیسی

سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه رئیس سازمان بازرسی کل کشور را مأمور نظارت و ارزیابی امدادرسانی به سیل‌زدگان استان‌های شمالی کشور کرد.

رئیس قوه قضاییه با صدور پیامی، به رئیس سازمان بازرسی کل کشور ماموریت داد که ضمن حضور فوری در مناطق سیل‌زده، ابعاد مختلف حادثه و روند امدادرسانی را مورد نظارت و ارزیابی قرار دهد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، متن پیام حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

خبر وقوع جاری‌شدن سیلاب در دو استان گلستان و مازندران که کام مردم عزیز این دو استان و سایر هموطنان را در روزهای آغازین سال جدید، تلخ کرد، موجب تأسف و تأثر عمیق اینجانب گردید.

براین اساس ضمن آرزوی بهبود وضعیت و شرایط خانواده‌های آسیب‌دیده و جبران خسارات وارده به این عزیزان و همچنین قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی همه دستگاه‌های امدادی و سایر نیروهای خدمت‌رسان و همچنین همه هموطنان بزرگواری که با ارائه کمک‌های خود سعی در کاستن از درد و رنج مردم حادثه‌دیده این مناطق داشته‌اند، رئیس محترم سازمان بازرسی کل کشور را مأمور می‌نمایم که با حضور فوری در مناطق سیل‌زده، ابعاد و زوایای گوناگون حادثه و روند امدادرسانی به سیل‌زدگان را مورد ارزیابی و نظارت جدی و دقیق قرار دهند و در صورت وجود قصور یا تقصیر احتمالی از سوی هر یک از دستگاه‌ها چه در زمینه عدم‌پیش‌بینی‌های لازم که منجر به ایراد خسارت شده است و چه نقایص در کمک‌رسانی و خدمات‌رسانی به مردم، مراتب را جهت رسیدگی‌های بعدی گزارش کنند.

امید است با تشدید نظارت دستگاه قضایی بر روند خدمات‌رسانی، همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در پیام خود تصریح کردند، گوشه‌ای از آلام مردم عزیز برطرف شود.

سیدابراهیم رئیسی
رئیس قوه قضاییه
سوم فروردین ۱۳۹۷

رهبرانقلاب: امکانات بیشتری برای امداد به مناطق سیل‌زده گسیل شود/ سرلشکر باقری: نیروهای مسلح از آسیب دیدگان سیل پشتیبانی کامل کنند

در پی حادثه سیل ویرانگر در استان‌های گلستان و مازندران، رهبر انقلاب به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح دستور دادند امکانات بیشتری برای امداد به این مناطق گسیل شود.

در پی حادثه سیل ویرانگر در استان‌های گلستان و مازندران و نیاز مبرم سیل‌زدگان به کمک‌های نیروهای مسلح، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح دستور دادند امکانات بیشتری برای امداد به این مناطق گسیل شود.

متن دستور فرمانده معظم کل قوا به این شرح است:

بسمه تعالی
سردار سرلشکر باقری
رئیس محترم ستاد کل نیروهای مسلح
برابر اطلاع، سیل زدگان دو استان شمالی نیاز مبرمی به کمک و امکانات نیروهای مسلح دارند. دستور فرمائید علاوه بر آنچه تاکنون در آن مناطق بکار گرفته شده است امکانات بیشتر برای امداد به آن مناطق گسیل نمایند. گزارش اقدام را بفرستید.
سید علی خامنه ای
۳ فروردین ۱۳۹۸

پیرو فرمان رهبر معظم انقلاب و فرمانده معظم کل قوا به رئیس ستادکل نیروهای مسلح مبنی بر ضرورت گسیل امکانات بیشتر به مناطق سیل زده استان‌های گلستان و مازندران، وی در ابلاغیه‌ای به فرماندهان سپاه، ارتش، ناجا و وزارت دفاع دستور داد علاوه بر کمک‌های انسانی، لجستیکی و بهداشتی که تا به حال انجام داده‌اند، در یک اقدام دقیق، همپوشانی شده و جهادی، حمایت‌های جامع و منسجم از آسیب دیدگان را تا زمان استقرار آرامش هموطنان عزیز ادامه دهند.

سرلشکر باقری در همین راستا امیر سرلشگر عطاالله صالحی جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح را در رأس یک هیأت از فرماندهان عالیرتبه به منظور فرماندهی صحنه و ایجاد هماهنگی‌های لازم بین نیروهای لشکری و کشوری به مناطق سیل زده اعزام کردند.

بارش شدید باران ۲۸ و ۲۹ اسفند ۹۷ در شرق استان گلستان، باعث سر ریز شدن سد گلستان واقع در ۱۵ کیلومتری شرق شهر گنبدکاووس و طغیان رودخانه‌های گرگان رود، چهل چای، قره سو و اوغان شد.

سرریز آب سدهای گلستان ۲ و بوستان در مناطق بالادستی، موجب به راه افتادن جریان سیل در رودخانه گرگانرود شد و همه شهرها و روستاهای حاشیه این رودخانه را به دلیل حجم فراوان آب دچار بحران سیل کرد. تمامی نیروهای مسلح اعم از سپاه و ارتش برای کمک و امدادرسانی به ساکنان مناطق سیل‌زده بسیج شده‌اند.

هشدار معاون دادستان به سلبریتی‌ها/جاویدنیا:شماره حساب بدهید، حسابتان مسدود می‌شود

معاون دادستان کل کشور به سلبریتی ها هشدار داد که از دادن شماره حساب جهت جمع آوری کمک های مردمی به سیل زدگان پرهیز کنند.

هشدار معاون دادستان به سلبریتی‌ها/جاویدنیا:شماره حساب بدهید، حسابتان مسدود می‌شودجواد جاویدنیا معاون دادستان کل کشور اظهار کرد: هر گونه جمع آوری کمک‌های مردمی توسط اشخاص و سازمان‌های معروف و شناخته شده جز از طریق جمعیت هلال احمر و کمیته امداد ممنوع است.

وی افزود: به لحاظ پیشگیری از وقوع جرایم و ضرورت ساماندهی دقیق کمک‌های مردمی و پاسخگویی به مردم عزیز کشور هر گونه جمع آوری کمک‌های مردمی جز از طریق حساب‌های رسمی جمعیت هلال احمر و کمیته امداد ممنوع است.

جاویدنیا از مردم خواست در صورت مواجهه با این موارد شماره حساب‌ها و شماره کارت‌های اعلامی را در بخش شکایات و اعتراضات مردمی پایگاه اینترنتی معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور به آدرس از قسمت “خدمات مالی غیرمجاز” اطلاع دهند تا بلافاصله نسبت به مسدودسازی این حساب‌ها اقدام شود.

معاون دادستان کل کشور به اشخاص و چهره‌های شناخته شده هشدار داد که در صورت اقدام، حساب‌ها مسدود و مبالغ جمع آوری شده توقیف و به سازمان‌های یادشده تحویل داده خواهد شد، لذا از هر گونه اقدام در این زمینه خودداری شود.

حضور گستاخانه سلبریتی های بیسواد در مناطق زلزله زده کرمانشاه برای عکس سلفی

وی خاطرنشان کرد: اشخاصی که قصد چنین اقداماتی را دارند، با مراجعه به سازمان‌های یادشده مجوز اقدام دریافت کنند و شماره حساب‌های خاصی مختص این امر با نظارت سازمان‌های مسئول و طبق شرایطی که این سازمان‌ها اعلام می‌دارند افتتاح و در درگاه اینترنتی رسمی این سازمان‌ها اعلام تا مردم پس از اطمینان از تایید و نظارت سازمان‌های مسئول وجوه خود را به حساب‌های مورد تایید واریز کنند.

جاویدنیا تاکید کرد: تا زمان عدم صدور مجوز خاص و اعلام رسمی آن، هر گونه فعالیت در این زمینه از باب پیشگیری از وقوع جرم ممنوع و با آن برخورد قانونی به عمل خواهد آمد.

گلستان را آب برد؛ همه به دنبال آقای استاندار می‌گردند / روحانی و جهانگیری به تماس تلفنی برای مدیریت بحران سیل اکتفا کردند

 چند روزی است که سیل برخی استان‌های شمالی کشور از جملهاستان گلستان و شهر آق قلا را در نوردیده است اما خلأ مهمی که در این بحران دیده می‌شود، حضور مسئولان و کمک رسانی برنامه ریزی شده و مستمر به مردم سیل زده است. این موضوع از سوی مردم، رسانه‌های محلی، نمایندگان مجلس و افراد سرشناسی که برای کمک رسانی به مردم سیل زده در استان گلستان حضور پیدا کرده‌اند مورد انتقاد جدی قرار گرفته است. محسن رضاییدبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در پست اینستاگرامی خود، هشدار داده است که بحران سیل گلستان جدی است.

غیبت استاندار در بحرانی‌ترین زمان گلستان

جالب اینجاست که بحران سیل در استان گلستان بدون حضور مدیران سطح بالای این استان اداره می‌شود. سوال اصلی در میان مردم و رسانه‌های استان گلستان این است که آقای استاندار کجاست؟

در پنجمین روز سیل و بحران در گلستان «مناف هاشمی»، استاندار گلستان در تمامی جلسات و بازدیدهای مرتبط با سیل غایب بوده است. استاندار گلستان غیر بومی است و به نظر می‌رسد که در این دوران به تعطیلات رفته و ظواهر امر نشان می‌دهد نگرانی خاصی در مورد اتفاقات گلستان ندارد!

همچنین جلسه مدیریت بحران استان گلستان در شهرستان گمیشان با حضور پیروی دبیر کل جمعیت هلال احمر، غراوی معاون هماهنگی امور عمرانی و چراغعلی معاون سیاسی امنیتی استانداری و مدیران دستگاه‌های اجرایی در خصوص حادثه سیل و برف و کولاک گلستان برگزارشد.

جلسه مدیریت بحران استان گلستان بدون حضور استاندار

جالب اینجاست که رئیس جمهور نیز برای قرار گرفتن در جریان سیل خانمان برانداز گلستان، به تماس تلفنی با مسئولان این مناطق و معاون استاندار گلستان اکتفا کرده است که این موضوع نیز عدم حضور استاندار در مناطق سیل زده را نشان می‌دهد.

«نبی هزارجریبی»، نماینده گرگان و آق قلا هم درباره وقوع سیل در منطقه آق قلا در اینستاگرام خود فیلمی منتشر کرد و خطاب به استاندار گلستان گفت:

«۹۰ درصد آق قلا زیر آب رفت به علت بی تدبیری. از صبح چندین بار با استاندار گلستان تماس گرفتیم و وی پاسخی نداد. آقای استاندار کجا هستی؟»

گلایه نماینده مردم گرگان و آق قلا از مسئولان استان گلستان

در همین رابطه، «فاطمه ذوالقدر»، نماینده اصلاح طلب مجلس دهم نیز با بیان اینکه متأسفانه در تماس‌هایی که مردم منطقه با اینجانب داشتند از غیبت استاندار گلستان گلایه مند بودند، گفت: «این ها همه در صورت صحت امر و با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی، حکایت از بی تدبیری و اهمیت ندادن شرایط و مشکلات مردم دارد و یقیناً باید پس از رسیدگی فوری مسئولین خاطی پاسخگو بوده و مراجع قضائی نیز رسیدگی به اهمال احتمالی را در دستور کار قرار دهند و مجلس نیز باید به موضوع ورود نماید.»

مسئولان کشوری در خصوص بحران سیل چه کرده اند؟

مشکلات بس یار حاد ناشی از سیل و بارندگی اخیر در گلستان نیاز به حضور میدانی نماینده عالی و مسئولان سطح اول دولت دارد.

در این زمینه نیز «فاطمه ذوالقدر» بیان می‌کند:

«وزارت کشور و شخص وزیر محترم کشور به عنوان متولی اصلی و مسئول ستاد مدیریت بحران باید پاسخگوی ضعف عملکرد احتمالی دستگاه‌های ذیربط در کمک رسانی‌ها و امدادرسانی‌ها باشند. ضروری است، وزیرکشور، رئیس ستاد بحران، استاندار گلستان و مسئولین محلی، با جدیت و رسیدگی فوری به موضوع ورود کرده و به وضعیت سیل زدگان پرداخته و با جبران خسارات وارده به هموطنانمان در این استان شادی و امید را در سال نو برای این عزیزان رقم زنند.»

اما با گذشت چند روز از سیل در این استان و غیبت معنادار آقای استاندار خبر می‌رسد که وزیر کشور به‌منظور ارزیابی میدانی از روند امدادرسانی به مناطق سیل‌زده و دیدار با مردم، فردا (شنبه، ۳ فروردین) وارد استان گلستان می‌شود.

اما دیگر مسئولان برای بحران سیل در استان گلستان چه کردند؟

نامه نگاری وزیر صنعت برای گزارش ارزاق و نیازهای عمومی مناطق سیل‌زده

وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز طی نامه‌ای به رؤسای سازمان‌های شمال شرق کشور، از آنها خواست ارزاق و نیازهای عمومی مردم با تدبیر جدی تأمین و در صورت نیاز از ستاد مرکزی درخواست کمک شود.

«رضا رحمانی» در این نامه تأکید کرده خسارت وارده به واحدهای تولیدی سریع گزارش شود و تشکل‌های کشوری در عمل به مسئولیت اجتماعی مردم سیل‌زده را یاری کنند.

رئیس ستاد بحران کجاست؟

‏درحالی سیلاب در گلستان و شرق مازندران بحران آفریده که برخی از تصاویر حاکی از این ماجرا بود که در روزهای ابتدایی بحران سیل گلستان، اسماعیل نجار در مناطق سیل زده حضور نداشت.

گزارش‌ها حاکی از آن است که عصر پنجشنبه نجار به مناطق سیل زده آق قلا رفته است. اما به نظر می‌رسد که رئیس سازمان مدیریت بحران کشور نگرانی خاصی درباره مشکلات مردم سیل زده ندارد.

«اسماعیل نجار» عصر پنجشنبه در حاشیه بازدید از شهرستان آق قلا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: «خوشبختانه با پیش بینی‌هایی که از قبل شده بود، حجم مشکلات و خسارت‌ها بسیار کم شد اما هنوز خطر به طور کامل برطرف نشده و مردم به اطلاعیه‌ها حتماً توجه کنند.»

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه رئیس جمهور، معاون اول و وزیر کشور روند امدادرسانی به سیل زدگان گلستانی را با حساسیت دنبال می‌کنند، ادامه داد: «روند امدادرسانی مطلوب است و اکنون سه فروند بالگرد در استان پرواز می‌کند و با مساعد شدن هوا و با صبر و همکاری مردم مجموعه اقدامات سرعت بیشتری به خود می‌گیرد.»

آقای معاون اول برای سیل زدگان چه کاری انجام داد؟

به نظر می‌رسد که مسئولان تراز اول کشور تنها به نامه و تماس تلفنی برای مدیریت بحران سیل در استان گلستان اکتفا کردند. معاون اول رئیس جمهور، «اسحاق جهانگیری» روز ۲۸ اسفندماه سال گذشته در گفتگوهای تلفنی جداگانه با استانداران گلستان و مازندران ضمن دریافت گزارش آخرین وضعیت سیل و خسارات وارده به این دو استان، گفت: لازم است همه امکانات استان برای کمک به مردم و جبران خسارات بکار گرفته شود.

استانداران مازندران و گلستان نیز در این مکالمه تلفنی گزارشی از آخرین اقدامات انجام شده برای کاهش خسارات ناشی از سیل ارائه کردند و از آمادگی کامل برای ارائه خدمات لازم به مسافران نوروزی خبر دادند.

تماس تلفنی روحانی از قشم برای اطلاع از حال مردم گلستان

رئیس جمهور هم که در جزیره قشم به سر می‌برد بعد از گذشت ۳ روز از وقوع سیل سهمگین در گلستان، تنها به تماس تلفنی با مسئولان اکتفا کرده است.

«حسن روحانی»، ضمن گفت‌وگوی تلفنی با استاندار مازندران و معاون استاندار گلستان و اخذ آخرین گزارش‌ها از وضعیت جاری شدن سیل و آبگرفتگی در این دو استان و همچنین اقدامات انجام شده، به وزیر کشور دستور داد برای تکمیل و تسریع در اقدامات امدادی انجام شده، علاوه بر امکانات موجود در استان‌های سیل‌زده، تجهیزات و امکانات لازم از مناطق همجوار نیز برای مدیریت مشکلات ناشی از سیل، کاهش خسارات و هر گونه کمک فوری و لازم به سیل‌زدگان بسیج شوند.

رئیس‌جمهور همچنین از عبدالرضا رحمانی فضلی – وزیر کشور – خواست وی نیز در اسرع وقت به همراه تیمی از مسئولان دستگاه‌های امدادی، خدماتی و اورژانس به منطقه اعزام و امکانات لازم در این دو استان و استان‌های همجوار را برای تسریع در روند کمک‌رسانی به سیل‌زدگان بسیج کند.

گفتنی است پیش از این «فرهاد دژپسند»، وزیر امور اقتصادی و دارایی برای رسیدگی به مشکلات مردم و مدیریت هماهنگی دستگاه‌های اجرایی و پشتیبانی‌های لازم به منطقه اعزام شده است.

استانداری که بر سر مزار مادر رفته بود، از خارج از کشور سر درآورد/ افشاگری درباره غیبت «مناف هاشمی» بعد از چند روز

سیدمناف هاشمی

 ماجرای استاندار گلستان که چند روز پس از سیل در این استان همه به دنبال وی می‌گشتند با سخنان «عبدالرضا رحمانی فضلی»، وزیر کشور درباره علت غیبتش ابعاد تازه‌ای یافت. چند رو پس از سیل که مردم استان گلستان بخصوص شهر آق قلا را با مشکل زیادی روبرو ساخته است و نمایندگان این استان بیان می‌کردند که نمی‌توانند استاندار را بیابند و هر چه با او تماس می‌گیرند پاسخگو نیست، با رسانه‌ای شدن این موضوع وزیر کشور در گفتگو تلفنی با رسانه ملی گره از این معما گشود و بیان کرد که «مناف هاشمی» در خارج از کشور به سر می‌برد.

«رحمانی فضلی» درباره غیبت استاندار گلستان اینطور توضیح می‌دهد:

«استاندار گلستان شاید بیش از یک ماه قبل از عید نوروز تقاضای مرخصی داشتند که سفری داشته باشند گویا مشکل خانوادگی داشتند و مجبور به اعزام به خارج بودند. ایشان یک روز قبل از نوروز هم بیان کردند اینجا (استان گلستان) برنامه ریزی شده، تمام مسئولین حضور دارند و امکانات فراهم است و ضرورت دارد که ایشان برود. تقاضا داشتند و بنده هم به ایشان عرض کردم خودتان برآورد دقیق از محل داشته باشید اگر احساس کردید مشکلی ایجاد نمی‌شود و ضرورت شما در این زمینه حتمی و قطعی است می‌توانید (از مرخصی) استفاده کنید که ایشان به مرخصی رفتند در این ایام.»

آنچه از سخنان وزیر کشور می‌توان استنباط کرد این است که استاندار گلستان در بحبوحه سیلاین استان، مردم و مشکلات آنرا رها کرده و به خارج از کشور رفته است – هر چند برای مشکلات خانوادگی که خود جای سؤال دارد خانواده آقای استاندار چرا و در کدام کشور زندگی می‌کنند و آیا خود ایشان نیز تابعیت یک کشور اروپایی را دارد؟

چند موضوع مهم در اینجا مطرح است. اول اینکه همواره مطرح شده که استاندار باید از نیروهای بومی استان باشد که ضمن آشنایی با امور استان نسبت به آن دلسوزی بیشتری داشته باشد اما ظاهراً آنچه که مطرح شده استاندار نه تنها بومی استان گلستان نیست بلکه به سبب مسائل خانوادگی به خارج از کشور عزیمت کرده است.

از سوی دیگر باید گفت که وظیفه استانداری یک مأموریت مستمر در کل سال است و بیشتر از همه، استانداران بایستی در زمان‌های بحران از جمله سیل و زلزله و بلایا و حوادث طبیعی و غیر طبیعی در استانداری حضور داشته باشند و تصمیمات مهم و حیاتی برای نجات مردم و کاستن مشکلات آنها بگیرند.

در همین رابطه، در روز ۲۹ اسفند «اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس جمهور در گفتگوهای تلفنی جداگانه با استانداران گلستان و مازندران ضمن دریافت گزارش آخرین وضعیت سیل و خسارات وارده به این دو استان، گفت: «لازم است همه امکانات استان برای کمک به مردم و جبران خسارات بکار گرفته شود.»

البته مشخص نیست که استاندار مازندران از کجا با جهانگیری صحبت کرده است استان گلستان یا خارج از کشور؟

آقای استاندار دلش با استان گلستان نیست؟

آنچه از اخبار و وقایع درباره استاندار گلستان بر می‌آید وی حتی در زمانی که در داخل کشور و استانداری بوده برای سمت‌های دیگری در پایتخت تلاش می کرده است. این موضوع را «محمود صادقی» نماینده اصلاح طلب تهران در توئیتی بیان کرده است. طبق گفته این عضو فراکسیون امید، مناف هاشمی علاقه‌ای به حضور در گلستان ندارد؛ دائم مشغول رایزنی برای شهرداری تهران یا معاونت وزارت اقتصاد است.

محمود صادقی نماینده تهران در این باره بیان می‌کند: «به مردم قول می‌دهم با مناف هاشمی و رحمانی فضلی برخورد لازم را کنیم.»

«حسینعلی حاجی دلیگانی»، نماینده مجلس درخصوص غیبت استاندار گفت:

با توجه به اینکه «پیگیری مشکلات خانوادگی» دلیل مرخصی یک ماهه آقای استاندار اعلام شده است، نمایندگان مجلس حتماً تحقیق و تفحص لازم را برای بررسی دوتابعیتی بودن یا نبودن آقای هاشمی انجام خواهند داد تا اگر این مسأله ثابت شود، برخوردهای لازم و قانونی در خصوص ایشان اعمال شود.

وی غیبت استاندار گلستان در وضعیت بحرانی فعلی را اقدامی دور از انسانیت توصیف کرد و ادامه داد: اصولاً مسؤولیت حکم می‌کند که مسؤولین در ایام عید آماده هر اتفاق غیرمترقبه ای باشند. حالا که سیل آمده و مردم خانه و کاشانه‌شان را در آب می‌بینند و حتی مشاهده می‌شود، در منطقه‌هایی خورد و خوراک هم پیدا نمی‌شود، دور از انصاف و انسانیت است که آقای استاندار حاضر نشده تا سفرش را نیمه کاره رها کرده و به استان محل مأموریتش بازگردد.، چون هیچ کاری را نمی‌توان مهمتر از رسیدگی به مشکلات مردم سیل زده دانست.

دروغ گویی مسئولان محلی استان گلستان برای پنهان سازی غیبت مناف هاشمی

جالب اینجاست که وزیر کشور دروغ غراوی، معاون استاندار گلستان را برملا کرد.

«میرمحمد غراوی»، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری درباره دلیل غیبت مناف هاشمی در استان گفته بود:

«طبق آخرین صحبتی که با استاندار داشتم، ایشان می‌خواست برای فرصتی کوتاه بر سر مزار مادر در روستای هزارجریب حاضر شود و به همین دلیل به آنجا رفت اما گویا بارش سنگین برف باعث مسدود شدن راه‌ها شده و ایشان نتوانست در منطقه حاضر شود».

خبرگزاری برنا هم در کانال خود و با دروغ خواندن مسئله غیبت هاشمی مطرح می‌کرد: «مناف هاشمی در جلسات ستاد بحران استانداری حضور داشته و در این روزها به طور مستمر پیگیر نحوه رسیدگی و کمک رسانی به سیل زدگان است و این نکته قابل تاکید است که مسئولان در چنین شرایطی نقش مدیریتی و ایجاد هماهنگی بین ارگان‌های امدادی را دارند و بیشتر از اینکه نیاز باشد آنها را در وسط آب سیلاب‌ها یا ویرانی خانه‌ها ببینیم باید انتظار هماهنگی‌های به موقع برای ساماندهی آوارگان حادثه داشته باشیم.»

جالب‌تر اینکه «پیروز حناچی» در تماسی با استاندار گلستان، آمادگی شهرداری تهران را برای کمک به مردم سیل زده این استان اعلام کرده است. به نظر می‌رسد فرد دیگری در استان گلستان خود را مناف هاشمی معرفی کرده و پاسخگوی تلفن‌ها بوده است!

قرائن و شواهد از این ماجرا بر می‌آید که استاندار و مسئولان زیر دستش برای اینکه سفر استاندار به خارج از کشور پنهان بماند تلاش بسیاری کردند اما با بحرانی‌تر شدن وضعیت مردم در این استان موضوع عاقبت توسط وزیر کشور بعد از چند روز برملا شد و در نهایت اسحاق جهانگیری حکم برکناری وی را امضاء کرد.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close