شاهکارهای مسئولان ‌زنجانی تمامی ندارد/ ‌قطع‌ برق ‌هسته مرکزی شهر برای اجرای محدودیت‌های کرونایی

– به گزارش زنجان سحر –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، با اجرا شدن طرح محدودیت‌های کرونایی در کشور به دستور رئیس جمهور، این قانون از ۲۰ آبان ماه در استان‌های هدف از جمله “زنجان” به شکل اجرا درآمد. بر اساس این قانون مقرر شد برخی از مشاغل غیرضرور در ساعت ۱۸ به کار خود خاتمه دهند ولی اجرای این دستور عملا در۲۰ آبان ماه از سوی اکثر کسبه‌ها و مشاغل رعایت نشد. سرانجام در ۲۱ آبان ماه بازرسان سازمان صمت، اصناف و اکیپ‌هایی تحت دانشگاه علوم پزشکی و سایر دستگاه‌های اجرایی پای کار آمدند و با متخلفان این دستور برخورد قانونی کردند و آن‌ها را توجیه به بسته شدن مغازه‌ها کردند. حتی اسماعیل مسلمی مدیر بازرسی سازمان صمت در گفت‌وگو با این رسانه از پلمپ چند واحد صنفی در همان شب ۲۱ آبان خبر داد.

نکته قابل توجه اینجاست که در همان شب ۲۱ آبان پس از ساعت ۱۸ برق شهری در مرکز شهر و برخی مناطق زنجان قطع شد و همین موضوع ساختار شهری زنجان را بهم ریخت و سبب ایجاد ترافیک‌های سنگینی در شهر شد چراکه با قطعی برق عملا چراغ‌های راهنمایی و رانندگی از کار افتاد. همین موضوع موجب شد بسیاری از شهروندان زنجانی با اداره برق تماس بگیرند و چرایی قطعی برق را جویا شوند. نکته کلیدی اینجاست که اداره برق در پاسخ به شهروندان دلیل قطعی برق را “اتصال” عنوان کرد.

روز گذشته در کمال ناباوری رضا عسگری فرماندار زنجان در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌های استان به قطعی برق شب ۲۱ آبان اشاره و اذعان کرد که  قطعی برق در راستای ارائه هشدار به کسبه‌ بوده و طبق برنامه این قطعی‌ها انجام شده است. همینطور این مسئول بیان کرده بود که این قطعی‌ها در ستاد کرونای استان مصوب شد و یک برنامه پیش اعلام شده بود و حتی تمام اتحادیه‌ها از این موضوع باخبر بودند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین: ۳۰۰ کپسول اکسیژن برای بیماران کرونایی استان تامین شد/کمبود دستگاه اکسیژن‌ساز داریم
رعایت قوانین مقابله با کرونا در همه فعالیت‌های اجتماعی الزامی است
شرایط وخیم کرونایی در فرانسه؛ هر ۳۰ ثانیه یک بیمار در بیمارستان‌ها بستری می‌شود
استقبال گردشگرپذیرترین شهر ایران از طرح محدودیت کرونایی+ فیلم‌

البته روابط عمومی اداره برق در پاسخ به پیگیری تسنیم اعلام کرد که این تصمیم گویا بر اساس مصوب ستاد کرونای استان بوده و هیچ هماهنگی با این اداره نشده بود. حتی ترافیک‌های سنگین شهر زنجان در تقاطع‌های شلوغ مرکز شهر و همینطور نبود مامور راهنمایی و رانندگی ثابت می‌کند که گویا ستاد مقابله با کرونا با نیروی انتظامی هم هماهنگی‌های لازم را انجام نداده بود.

ولی سوالی که از مسئولان ستاد مبارزه با کرونا خصوصا “استاندار زنجان”، “معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری” و “فرماندار زنجان” مطرح است این است که آیا قبل از اجرای این کار، عواقب و پیامدهای این طرح سنجیده شده بود؟ این طرح بر اساس کدام طرح کارشناسی انجام شده است؟ آیا برای اجرای این طرح از کارشناسان اداره برق نظرخواهی شده بود؟ کدام کارشناس برق به این طرح رای مثبت داده بود؟ آیا با دستگاه‌های نظارتی در خصوص این طرح مشورتی شده بود؟ آیا راه‌های بهتر برای تعطیلی مشاغل و کسبه نبود؟ 

بسیاری از کارشناسان معتقدند که راه‌های بسیار زیادی وجود دارد تا ستاد مقابله با کرونا کسبه‌ها و اصناف را در هسته مرکزی شهر تعطیل کند و اصلا نیازی به قطعی برق و ایجاد خسارت به تجهیزات کسبه‌ها نبود. پس از منتشر شدن مصاحبه فرماندار زنجان با یکی از رسانه‌ها مبنی بر قطعی عمدی برق در هسته مرکزی شهر موجی از نارضاتی و گلایه شهروندان در زنجان به راه افتاده است و همه شهروندان از این طرح‌های بدون کارشناسی شده ستاد مقابله با کرونای استان گلایه دارند. امیدواریم مسئولان مربوطه پاسخ درست و قانع‌کننده‌ای را به شهروندان ارائه دهند.

انتهای پیام/ش


منبع : تسنیم

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن