شایعاتی که پرونده دختر آبادانی را داغ کرد؛ از ادعای بارداری تا مقایسه با جرج فلوید

از شایعه تا واقعیت: اواخر هفته گذشته فیلمی از دعوا و نزاع چند زن در  خانه‌های سازمانی شرکت نفت در منطقه بریم آبادان و اقدام بی‌شرمانه نگهبان مجمتع در فضای مجازی منتشر شد. فیلمی که موضوع اصلی آن دعوای خانوادگی و اتهام ارتباط یک مرد متاهل با دختر جوان بود اما روایت‌های غیررسمی آن دارای شایعات و ابهامات فراوانی بود.

* باردار بودن زن مهاجم

در ابتدا یک حساب توییتری با انتشار فیلمی نوشت: به این دختر توسط یک مدیر در آبادان تجاوز شده و باردار شده، وقتی رفته منزل آن شخص و اعتراض کرده و صدایش را بلند کرده خانواده آن فرد با کمک کارمندان حراست پالایشگاه آبادان این بلا را بر سر دخترآورده اند. وجدان‌های خاموش و جامعه ای که به جای متجاوز قربانی را تنبیه می‌کند.

این شایعه در حالی مطرح شد که این خانم در گفت‌وگویی باردار بودنش را تکذیب کرد.

 

* یتیم بودن زن مهاجم

برخی دیگر هم برای تهییج عواطف و احساسات مردمی، عنوان کردند، دختری که مورد ضرب و شتم قرار گرفته، یتیم بوده است.

 

همچنین با گفت‌وگوی پدر دختر آبادانی هم شایعه یتیم بودن وی تکذیب شد.

 

 

 

* انتساب نگهبان خطاکار به دستگاه‌های انتظامی

برخی رسانه ها هم سعی کردند تا فرد خطاکار در فیلم را مامور رسمی و یا مامور انتظامی جلوه دهند درحالی که وی یک نگهبان حراست فیزیکی بوده و اصلا عضو نهادهای انتظامی نبوده است.

 

* مقایسه با ماجرای جرج فلوید

برخی رسانه‌ها هم تلاش کردند تا ماجرا را با داستان جرج فلویدی، مرد سیاهپوستی که پلیس آمریکا با فشار زانو بر روی گلویش به قتل رساند، مقایسه کنند؛ درحالی که ماهیت دو موضع متفاوت است چرا که فرد خطاکار اصلا مامور پلیس نبوده و یک نگهبان مجتمع بوده است.

 

* ادعای زندانی بودن دختر

ادعای زندانی شدن دختر آبادانی  هم شایعه دیگری بود که برای دامن زدن به این جریان منتشر شد درحالی که حمید مردانی‌پور دادستان عمومی و انقلاب آبادان در این باره گفت: پس از تحقیقات انجام شده خانم مهاجم با قرار قانونی آزاد و برای مداوا به مرکز درمانی اعزام شد و مامور حراست نیز توسط قاضی احضار و روانه زندان شد.

 

طبق آخرین اخبار نگهبان خطاکار ضمن اخراج از کار در بازداشت به سر می‌برد تا حکم قضایی علیه وی صادر شود. همچنین برای روشن شدن ابعاد دیگر این ماجرا باید مسئولان قضایی بیش از پیش شفاف سازی کنند.

 

انتهای پیام/
منبع : فارس

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن