شایعه سیل به استان زنجان هم رسید / احتمال سیل در ترافیک سنگین محورهای مواصلاتی / لغو مرخصی کلیه مدیران استان

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=6895

در پی بارندگی شدید باران در برخی از استان‌های کشور و جاری شدن سیل و خسارات وارده ناشی از آن شایعات و کلیپ‌هایی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌داد، استان زنجان نیز متاثر از بارندگی و سیل، دچار خسارات فراوانی شده است.

پیگیری ها از مسؤولان اجرایی استان زنجان و همچنین اهالی مناطق اعلامی نشان می دهد، هر آنچه بارندگی در زنجان رخ داده است، صرفا یک بارش عادی بوده که در سنوات گذشته نیز سابقه داشته است و اصلا در هیچ یک از مناطق و روستاهای استان سیلی رخ نداده است که خسارتی در بر داشته است.

مسؤولان اجرایی استان ضمن تکذیب شایعات از مردم خواستند، اخبار را از مراجع رسمی پیگیری کرده و به شایعات فضای مجازی توجهی نکنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان در همین رابطه گفت: هر آنچه در فضای مجازی مطرح شده شایعه‌ای بیش نیست و اصلا صحت ندارد.

علی باقری با بیان اینکه بارندگی در استان زنجان به این میزان پیش از این نیز سابقه داشته است، افزود: بارندگی در نقاط مختلف استان از ۵۰ میلی‌متر تا کمتر متفاوت است، اما خوشبختانه هرچه از بابت این بارش‌ها وجود داشته نعمت بوده است.

وی با اشاره به اینکه وضعیت هشداری برای زنجان پیش‌بینی نشده و وضعیت کاملا عادی است، تصریح کرد: خسارت در یکی دو روستا بسیار جزئی بوده است، اما در مجموع در استان زنجان هیچ مشکلی وجود ندارد.

مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان همچنین درباره وضعیت راه‌های استان نیز گفت: در استان زنجان راه‌های اصلی و فرعی همه باز است و مشکلی وجود ندارد، هرچند با توجه به بارش برف ممکن است چند راه روستایی در زنجان مسدود باشد.

اسکان رایگان مسافران در اماکن اقامتی زنجان

وی با اشاره به اینکه یک سامانه بارشی نیز هفته آینده وارد استان خواهد شد که پیش‌بینی ما این است که قوی‌تر از سامانه فعلی باشد، تصریح کرد: برای آن سامانه نیز تمهیدات لازم از سوی ستاد مدیریت بحران اندیشیده خواهد شد.

مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان همچنین درباره اقدامات استانی در اسکان مسافران نیز اظهار کرد: با توجه به بارشی که داشتیم، ۲۰۰ نفر در شهرستان زنجان و ۱۸۱ نفر در طارم اسکان داده شدند.

وی ادامه داد: البته به دستور استاندار زنجان مسافرانی که در چادر اطراق کرده بودند در اماکن اقامتی اسکان داده شدند، به طوری که حتی تعدادی از مسافران به صورت رایگان اسکان داده شدند.

مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان همچنین در پاسخ به سوال فارس درباره عدم حضور برخی مدیران در استان نیز گفت: اکثر مدیران در استان حضور دارند، ولی آنها که نیستند هم برای خود جانشین معرفی کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه هماهنگی خوبی بین همه نهادهای نظامی، دولتی و … در استان وجود دارد، تصریح کرد: همه ادارات مرتبط در حوزه مدیریت بحران نیز آمادگی خود را اعلام کرده‌اند و از لحاظ تسلط بر اوضاع هیچ مشکلی در استان زنجان وجود ندارد.

باقری افزود: طبق هماهنگی به عمل آمده، ارگان‌های امدادی، انتظامی، شهرداری‌ها، اوقاف و … همکاری خوبی با ستاد مدیریت بحران دارند.

تشکیل جلسه ستاد بحران در استانداری زنجان

همه دستگاه های استان زنجان در آماده باش کامل هستند.

رضاپور مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان در این جلسه گفت:۹ ایستگاه باران سنجیتشکیل جلسه ستاد بحران در استانداری زنجاندر استان ۲۷۷ میلی متربارندگی را ثبت کردند که نسبت به سال گذشته ۵۵ درصد افزایش بارندگی را نشان میدهد که بیشترین بارش ها مربوط به قیدار است.

در دومین جلسه ستاد مدیریت بحران استان در سال ۹۸ استاندار زنجان به آماده باش بودن تمامی مدیران و دستگاه ها تاکید کرد و گفت : پیامک های هشداردهنده  ادامه داشته باشد .

حقیقی افزود:در این مدت کوتاه عملکرد سپاه .انتقال خون .دانشگاه علوم.پزشکی  و صنعت و معدن در کمک رسانی  به سیل زدگان قابل تقدیر است ..

وی با تاکید بر اجرای سریع و صحیح مصوبات جلسه ستاد بحران گفت : مدیران دستگاهها وظایف محوله خود را به درستی و دقیق و سریع انجام دهند و از ترک پست خود در زمان آماده باش خودداری کنند .

استاندار زنجان گفت:مسیرهای سیلابی و روستاها  به صورت دقیق و نقشه ای بررسی شود تا بتوان در مدیریت صحیح بحران و جلوگیری از هرگونه حادثه آماده بود .

وی گفت:فرمانداران مکلف هستند مسافران  نوروزی را به دلیل بارندگی و سرما  در مکانهای امن استان اسکان بدهند  واز زدن چادر جلوگیری کنند .

استاندار زنجان با اشاره به اینکه  عشایر واحشام حاشیه رودخانه ها وسدها در شرایط نامساعد جوی مشکل افرین است گفت: با اطلاع رسانی به موقع می توان با بحران مقابله کرد.

حقیقی  گفت: حتی الامکان ساکنین  حریم رودخانه  ها که در معرض خطر هستند  جابجا شوند.

وی تاکید کرد:بدون هماهنگی استانهای  دیگر و بدون اطلاع رسانی به اهالی هیچگونه رها سازی آب سدها انجام نشود .

در این  جلسه گزارشی از وضعیت کمک های ارسالی به استان های گلستان ومازنداران توسط زنجانی ها ارائه شد.

سرهنگ طهماسبی جانشین سپاه انصارالمهدی استان گفت :  کمک به سیل زدگان مازنداران وگلستان با برپایی چادر و پایگاههای کمک در اماکن مذهبی ادامه دارد و تا به امروز ۱۴۰۰ تخت پتو، ۵۰ هزار قرص نان ، جمع آوری  و در حال ارسال به استانهای گلستان هستند .

وی افزود:نیروهای سپاه برای کمک و ساخت وساز درقالب  گروههای جهادی به مناطق سیل زده اعزام خواهند شد.

میرزایی رییس  جمعیت هلال احمر زنجان  هم گفت : از ۴ فروردین ۱۶۲۰ بسته غذایی با ۲ دستگاه ویژه سیلاب با دو اکیپ ارسال شده است .

مدیرکل کمیته امداد خمینی استان هم گفت : از زمان ابلاع کمک  به هموطنان سیل زده  با استقرار پایگاههای مردمی و خیرین به مناطق سیل زده .امدادگران کمیته امداد بیش از ۳۰ میلیون تومان  کمک کردند  و تا در چندرور به دست سیل زدگان  خواهد رسید.

در طارم اصلا سیل نیامده است

سرپرست فرمانداری طارم نیز در همین باره گفت: شایعات مطرح شده در فضای مجازی مبنی بر خسارت سیل به برخی روستاهای طارم صحت ندارد.

حیدری گفت: بنده هرگونه خسارت ناشی از بارندگی یا سیل را در شهرستان تکذیب می‌کنم، چون اصلا سیلی روی نداده، که خسارتی وارد شده باشد.

وی با بیان اینکه از چند شب گذشته بارندگی خوبی را در سطح شهرستان شاهد بودیم که موجب کولاک در ارتفاعات شد، تصریح کرد: شب گذشته در دو محور ارتباطی طارم مسدودی موقت را داشتیم که بلافاصله با تلاش راهداران زحمتکش بازگشایی شد.

سرپرست فرمانداری طارم گفت: هم اکنون وضعیت در طارم عادی است و هیچ مشکلی از این بابت در شهرستان وجود ندارد.

اسکان ۱۳۰۰ مسافر در بقاع متبرکه زنجان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان نیز در همین باره گفت: از شب گذشته چند باب از آستان مقدس امامزادگان و مساجد برای اسکان مسافران در نظر گرفته شد.

حجت‌الاسلام جعفر جنتی با اشاره به اینکه شب گذشته یک هزار و ۳۰۰ مسافر در زنجان اسکان داده شدند، افزود: درب مساجد و بقاع متبرکه به روی مسافران باز است و هماهنگی لازم در این باره با هیأت امنا انجام شده است.

آماده باش شهرداری زنجان

شهردار زنجان نیز از آماده‌باش شهرداران مناطق سه گانه شهر زنجان خبر داد و گفت: با توجه به اعلام مدیریت بحران و هشدارهای هواشناسی در حوزه‌های مختلف از جمله ستاد مدیریت بحران، معاونت خدمات شهری، معاونت امور زیربنایی و مناطق سه‌گانه آماده‌باش کامل حاکم است.

مسیح‌الله معصومی با بیان اینکه همه کانال‌های دفع آب‌های سطحی به طور کامل لایروبی و لجن‌برداری شده است، گفت: همچنین تمامی نقاطی که احتمال آبگرفتگی در آنها متصور بوده، بازدید میدانی شده و پیش‌بینی‌های لازم به عمل آمده است.

مدیران زنجانی ممنوع‌الخروج شدند/ لغو مرخصی همه مدیران

مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان گفت: بنا به مصوبه ستاد مدیریت بحران استان زنجان تا زمان خروج سامانه بارشی از استان، مدیران زنجانی نباید استان را ترک کنند، ضمن اینکه مرخصی مدیران نیز لغو شد.

علی باقری اظهار کرد: روز گذشته جلسه ستاد مدیریت بحران استان زنجان با حضور استاندار زنجان برگزار و دستورات لازم برای مقابله با حوادث طبیعی از جمله سیل که برخی از استان‌های کشور با آن درگیر هستند، صادر شد.

مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان با اشاره به اینکه در این جلسه به دستگاه‌های عضو مدیریت بحران آماده‌باش داده شد، تصریح کرد:  لغو مرخصی مدیران و عدم ترک استان تا خروج این سامانه، نیز از دیگر مصوبات مهم این جلسه بود.

وی با اشاره به اینکه از دیگر مصوبات این جلسه اعلام آماده‌باش کامل به دستگاه‌های خدمات رسان از جمله شهرداری‌ها، شرکت‌های خدمات رسان، راه و شهرسازی، شرکت گاز، برق و … بود، افزود: همچنین به منظور مدیریت مطلوب سیلاب در استان نیز مقرر شد که برنامه‌های کوتاه مدت و بلند مدت توسط شهرداری‌ها انجام شود.

باقری تأکید بر مدیریت سیلاب را از دیگر موضوعات مطروحه در جلسه ستاد مدیریت بحران استان عنوان کرد و گفت: همچنین تهیه شناسنامه استان به منظور مدیریت بحران نیز از دیگر مصوبات این جلسه بود.

مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان افزود: بحث جلوگیری از استقرار در حریم و بستر رودخانه‌ها و همچنین پیش‌بینی برای استقرار خودروهای امدادی، پلیس راه و راهداری در مسیرهای کولاک‌خیز نیز از دیگر تصمیمات اتخاذ شده در جلسه مدیریت بحران استان زنجان بود.

رهاسازی آب کینه‌ورس در زنجان/مدیریت سدها در زنجان انجام می‌شود

مدیر بهره‌برداری سدهای شرکت آب منطقه‌ای استان زنجان گفت: به منظور مدیریت سدهای زنجان، آب کینه‌ورس رهاسازی شده است.

علی عباسی  اظهار کرد: به منظور کنترل وضعیت آب رهاسازی آب سد کینه‌ورس انجام شده است.

مدیر بهره‌برداری سدهای شرکت آب منطقه‌ای استان زنجان با اشاره به اینکه رودخانه ابهررود از خرم‌دره آغاز و در مسیر ابهر قرار گرفته و به قزوین می‌رسد، افزود: سد کینه‌ورس ۱۶ میلیون مترمکعب آب ذخیره شده دارد.

وی با اشاره به اینکه رهاسازی آب‌ پشت سد کینه ورس با هدف کنترل حجم آب پشت سد و سیلاب‌های بعدی انجام می‌شود، اضافه کرد: این رهاسازی تحت مدیریت شرکت آب و فاضلاب انجام شده و خسارتی به دنبال نداشته است.

عباسی با اشاره رهاسازی آب سد کینه‌ورس با هدف جلوگیری از خسارت‌های احتمالی انجام می‌شود، خاطر نشان کرد: با توجه به فعال شدن سامانه بارشی در استان، ظرفیت سد برای کنترل سیلاب‌های بعدی مورد نیاز است.

مدیر بهره‌برداری سدهای شرکت آب منطقه‌ای استان زنجان با اشاره به وجود ظرفیت برای ذخیره‌سازی آب در سدهای بزرگ زنجان عنوان کرد: آب این سدها برای مصرف در فصل تابستان ذخیره می‌شود.

وی با بیان اینکه مدیریت سدها در دست شرکت آب منطقه‌ای زنجان است، بیان کرد: احتمال سرریز شدن آب سد در زنجان تنها در سدهای کوچک وجود دارد که جای نگرانی نداشته و خسارتی ندارد.

عباسی با هشدار به مردم در مورد حضور در مسیر رودخانه‌ها تاکید کرد: در روزهای بارانی احتمال وقوع سیل در مسیل‌ها زیاد است و باید از تردد و چادر زدن در این مکان‌ها خودداری کرد.

ذخیره‌سازی ۱۰ روز بنزین مصرفی استان زنجان/ مشکل سوختی در استان وجود ندارد

مدیر شرکت ملی پخش فرآورد‌ه‌های نفتی منطقه زنجان با بیان اینکه بنزین تا ۱۰ روز آینده ذخیره‌سازی شده است، گفت: سوخت‌های هواپیمایی نیز به اندازه لازم وجود دارد.

حمدالله حبیبی اظهار کرد: با توجه به اینکه عید نوروز را در پیش داشتیم و مصرف بنزین به اوج خود رسیده بود، در همین راستا توزیع نفت سفید در بین روستاهای صعب‌العبور انجام شد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورد‌ه‌های نفتی منطقه زنجان با بیان اینکه نیمه دوم اسفندماه در تک تک نواحی و شهرستان‌ها نیروهای نظارتی فعال شده و نفت سفید روستاها توزیع شد، افزود: برخلاف اینکه طی سال‌جاری بسیاری از روستاها گازرسانی شده بودند اما نسبت به سال قبل توزیع نفت سفید ۲۰ درصد افزایش داشت.

وی همچنین از پر کردن مخازن همه فروشنده‌ها از نفت سفید خبر داد و گفت: این اقدام نیز به منظور تامین نفت سفید روستائیان انجام شد.

حبیبی گفت: در بحث نفتگاز حمل و نقل نیز به اندازه کافی ذخیره وجود دارد، به طوریکه تا پایان فروردین نفتگاز از خط لوله نگیریم نفتگاز به اندازه کافی در استان ذخیره‌سازی شده و کفاف نیازهای استان را خواهد داد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورد‌ه‌های نفتی منطقه زنجان همچنین از ذخیره‌سازی سوخت‌های هواپیمایی هم خبر داد و افزود: این میزان سوخت نیز به میزان دو برابر نیاز ذخیره شده است.

وی همچنین به بنزین به عنوان پرمصرف‌ترین سوخت در ایام نوروز اشاره کرد و گفت: بنزین تا ۱۰ روز آینده ذخیره‌سازی شده است و مشکلی در این زمینه هم نداریم.

حبیبی افزود: سال قبل رکورد مصرف بنزین  در کشور ۱۱۵ میلیون بود و امسال میزان مصرف به ۱۳۶ میلیون در روز رسیده است که برخلاف زیاد بودن مصرف، مشکلی نداشتیم.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورد‌ه‌های نفتی منطقه زنجان افزود: همچنین در سه ماهه گذشته انباری به عنوان تجهیزات بحران را داریم که انبار تجهیزات بحران به عنوان معین استان‌های دیگر است و خوشبختانه در بحران‌ها این انبار آزمون پس داده است.

وی تصریح کرد: یک سری ظروف ۲۰ لیتری مقاوم و ضد ضربه نیز با بنزین و نفت سفید پر شده است که اگر خدایی نکرده در شریان‌های اصلی یا فرعی بحرانی در ارتباط با نفت سفید یا بنزین داشتیم از آنها استفاده خواهد شد.

حبیبی گفت: همچنین دو دستگاه جایگاه سیاری که متعلق به مدیریت بحران استانداری است آماده‌سازی شده است که اگر بحرانی در هر منطقه‌ای باشد از طریق جایگاه‌های سیار نسبت به رساندن سوخت مورد نیاز به آنها اقدام خواهد شد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورد‌ه‌های نفتی منطقه زنجان همچنین از برگزاری یک مانور سنجش آمادگی قبل از نوروز خبر داد و تصریح کرد: این مانور نتیجه مثبتی داشته و در چهارشنبه آخر سال هیچ گونه مشکلی در زمینه جایگاه‌های سوخت نداشتیم.

وی تصریح کرد: همچنین در ارتباط با بحران استان‌های شمالی کشور ۱۰ دستگاه نفتکش مخصوص حمل بارهای تدارکاتی که مازاد نیاز استان بود در اختیار این استان‌ها قرار داده شد.

احتمال سیلابی شدن و طغیان رودخانه ها در زنجان

مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان نسبت به سیلابی شدن و طغیان رودخانه ها در استان زنجان هشدار داد و گفت: طبق پیش بینی های هواشناسی بارش ها در شهرستان های ماهنشان و ایجرود خواهد بود.

 علی باقری ظهر یکشنبه در جلسه ستاد بحران در محل استانداری زنجان، گفت: با توجه به گزارش هواشناسی بارش‌ها از ظهر یکشنبه در استان زنجان شروع می‌شود و روزهای دوشنبه و سه شنبه بارش‌ها بسیار قوی خواهد بود که در این میان احتمال سیلابی شدن و طغیان رودخانه‌ها و مسیل‌ها وجود دارد.

وی با بیان اینکه طبق پیش بینی‌های هواشناسی بارش‌ها در شهرستان‌های ماهنشان و ایجرود خواهد بود، اظهار کرد: همزمان با بارش باران و برف افت دما هم در استان زنجان وجود دارد که مسافران حتماً تمهیدات ایمنی را مدنظر قرار دهند.

مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان گفت: با توجه به اینکه احتمال سیلابی شدن رودخانه‌ها در استان وجود دارد مسافران از تردد در نزدیکی رودخانه‌ها و مناطق کوهستانی خودداری کنند.

باقری تأکید کرد: شهروندان در حد ممکن از سفرهای غیرضروری خودداری کنند و در این میان تمام دستگاه‌های خدماترسان در آماده‌باش هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان نیز از آمادگی این جمعیت برای امدادرسانی به سیل زدگان استان گلستان خبر داد و گفت: جمعیت هلال احمر استان زنجان برای اعزام نیروهای امدادی به مناطق سیل زده استان گلستان اعلام آمادگی کرده است.

شهرام میرزایی با اشاره به ارسال اقلام غذایی به مناطق سیل زده استان گلستان افزود: ۱۴۰۰ بسته اقلام غذایی شامل برنج، روغن، انواع کنسرو و اقلام زیستی جهت کمک رسانی به آسیب دیدگان ارسال شد.

همچنین معاون شهردار زنجان گفت: امسال لیست همه معابر که خطر آب‌گرفتگی دارند تهیه و نسبت به تخلیه این معابر اقدام شده است.

احمدی با بیان اینکه آماده‌باش به همه نیروهای شهرداری زنجان صادر شده است، افزود: جلسه مدیریت بحران شهرداری تشکیل و اقدامات لازم پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه ۳۲ کف کش، ۱۰ دستگاه موتور آب برای تخلیه منازل در مجموعه شهرداری زنجان وجود دارد، ادامه داد: نیروهای آتش‌نشانی و خدمات شهری زنجان در حال آماده‌باش کامل هستند.

ترافیک سنگین در اتوبان «زنجان ـ تبریز» و «زنجان ـ قزوین»/خطر وقوع سیل در بیشتر راه‌های مواصلاتی

گروه استان‌ها ـ رئیس پلیس راه استان زنجان گفت: به علت بارش شدید باران ترافیک در اتوبان «زنجان ـ تبریز» و «زنجان ـ قزوین» سنگین است.

ترافیک سنگین در اتوبان «زنجان ـ تبریز» و «زنجان ـ قزوین»/خطر وقوع سیل در بیشتر راه‌های مواصلاتی

سرهنگ عباس مظفری اظهار داشت: با وجود بارش بارش‌ها همه راه‌های مواصلاتی استان باز است و تردد در آنها جریان دارد.

وی از بارش برف در راه‌های کوهستانی استان خبر داد و گفت: هموطنان از سفرهای غیرضرور خودداری کرده و در صورت مسافرت حتما تجهیزات زمستانی همراه داشته باشند.

رئیس پلیس راه استان زنجان با اشاره به هشدارهای هواشناسی و خطر وقوع سیل در بیشتر راه‌های مواصلاتی تاکید کرد: رانندگان باید با احتیاط در راه‌های استان تردد کنند تا از حوادث ناگوار جلوگیری شود.

وی به خطر ریزش کوه در جاده‌های کوهستانی اشاره کرد و گفت: با توجه به بارش برف و باران در سراسر کشور احتمال ریزش کوه در جاده‌های کوهستانی زیاد است و هشدارهای لازم داده شده است.

امدادرسانی به ۱۵۰ نفر گرفتار در کولاک جاده زنجان و طارم

امدادرسانی به ۱۵۰ نفر گرفتار در کولاک جاده زنجان و طارم

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: با توجه به بارش شدید برف و کولاک شدید در محور زنجان-طارم ۱۵۰ نفر از مسافران گرفتار در برف و کولاک امدادرسانی و اسکان داده شدند.

شهرام میرزایی با بیان اینکه در حال حاضر بارش برف و کولاک و همچنین باران در استان زنجان در جریان است، افزود: با توجه به بارش شدید برف و کولاک شدید در محور زنجان-طارم ۱۵۰ نفر از مسافران گرفتار در برف و کولاک امداد رسانی و اسکان داده شدند.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر استان زنجان طی ۲۴ ساعت گذشته در قالب ۲۲ تیم عملیاتی به ۶۱۵ نفر از در راه ماندگان برف و کولاک در جاده‌های این استان امداد رسانی کرد، افزود: امداد گران هلال احمر به مسافرین در راه مانده در محور زنجان – ایجرود و حلب و همچنین آزادراه زنجان – قزوین امدادرسانی کردند.

میرزایی با بیان اینکه ۴۴۰ نفر مسافر در راه مانده در پایگاه امداد و نجات جاده‌ای سرخه دیزج طارم و همچنین در مساجد حسینیه اعظم، زینبیه اعظم و مسجد طالقانی اسکان یافتند، گفت: در حال حاضر همه نیروهای امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان زنجان در آماده‌باش کامل هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با اشاره به اینکه طبق پیش‌بینی هواشناسی استان، بارش‌ها طی روز چهارشنبه شدت خواهد یافت، به مسافرین نوروزی و شهروندان زنجانی توصیه کرد از استقرار در مسیر رودخانه‌ها،مسیل‌ها و جاهای شیب دار در دامنه کوه‌ها خودداری کنند.

زنجان معین استان مازندران در حادثه سیل اخیر شد

زنجان معین استان مازندران در حادثه سیل اخیر شد

جانشین فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان با بیان اینکه زنجان، استان معین مازندران در سیل اخیر است، گفت: با توجه به اطلاعات کسب شده بیشترین نیاز منطقه مواد غذایی و پوشاک است.

ابوالفضل طهماسبی با بیان اینکه طبق هماهنگی به عمل آمده و نیاز منطقه فردا یک تعداد پتو، چراغ برقی، کنسرو و … به استان مازندران ارسال خواهد شد، افزود: کمک‌های خواسته شده از استان خوراکی و پوشاک و بیل و کلنگ بوده است که ما نیز بر اساس آن ارسال کمک را داریم.

وی با بیان اینکه جمع‌آوری کمک از طریق پایگاه‌های بسیج مساجد انجام می‌شود، ادامه داد: بیشترین نیاز مردم منطقه کنسرو و مواد شوینده، پتو و … است که از مردم نیز انتظار داریم این کمک‌ها را جمع‌آوری کنند.

جانشین فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان با اشاره به اینکه تا عادی شدن شرایط ارسال کمک‌ها همچنان ادامه خواهد داشت، افزود: بر همین اساس از مردم نیز انتظار داریم در بخش پوشاک، نسبت به اهدای پوشاک نو اقدام کنند که قابل استفاده و ارسال باشد.

وی با بیان اینکه نخستین محموله استان زنجان با یک هزار و ۳۰۰ تخته پتو و ۵۰ هزار قرص نان امروز به استان مازندران ارسال می شود، افزود: در حال حاضر جمع آوری کمک های مردمی ادامه دارد.

این مسئول با اشاره به اینکه بر اساس طبق ابلاغ انجام شده زنجان، استان معین مازندران در مواقع بروز بحران است، اضافه کرد: بر همین اساس اقدامات لازم برای ارسال کمک صورت گرفته است.

جانشین فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان خاطرنشان کرد: کمک های خواسته شده از استان زنجان خوراکی و پوشاک و بیل و کلنگ بوده است که ارسال انجام می شود.

طهماسبی گفت: تا عادی شدن شرایط ارسال کمک ‌ها همچنان ادامه خواهد داشت و از مردم نیز انتظار داریم در بخش پوشاک، نسبت به اهدای پوشاک نو اقدام کنند که قابل استفاده و ارسال باشد.

 

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close