شایعه غرق شدن کشتی در بندر امام خمینی (ره) صحت ندارد

به گزارش خبرگزاری فارس از بندر امام خمینی (ره)، در روزهای گذشته فیلم کوتاهی از واژگون شدن یک کشتی کانتینری در فضای مجازی منتشر شد و برخی این حادثه را غرق شدن کشتی در بندر امام خمینی (ره) عنوان کردند.

غرق شدن کشتی SL-STAR در بندر شهید رجایی بندر عباس در سال ۱۳۹۷

امین موسی پور، معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، با رد شایعه غرق شدن کشتی کانتینری در اسکله‌های بندر امام خمینی (ره)، اظهار کرد: در پی انتشار فیلم کوتاهی در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر غرق شدن یک کشتی در بندر امام خمینی (ره) باید عنوان کنم غرق شدن کشتی کانتینری در اسکله‌های اختصاصی کانتینر در بندر امام خمینی (ره) صحت ندارد، این فیلم کوتاه مربوط به بندر امام خمینی (ره) یا سایر بنادر استان خوزستان نیست.

موسی پور بیان کرد: در ۲۰ سال گذشته هیچ حادثه منجر به غرق شدن کشتی در بندر امام خمینی (ره) رخ نداده است، در حالی که سالیانه بصورت متوسط ۲ هزار کشتی اقیانوس پیما به شکل کاملا ایمن در اسکله‌های این بندر بزرگ تجاری پهلوگیری می‌کنند و طیف وسیعی از کالاها از جمله کالای اساسی مورد نیاز کشور تخلیه و بارگیری می‌شود.

بنا بر این گزارش، فیلم منتشر شده مربوط به غرق شدن کشتی SL-STAR در اسکله کانتینری شهید رجایی بندرعباس و مربوط به ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ است.

انتهای پیام/۷۲۰۶۷/
منبع : فارس

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن