شایعه کمبود و گرانی بنزین در زنجان / هجوم مردم به جایگاه های سوخت !

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=4082

بازهم فضای مجازی؛ کار دست مردم داد/ شایعه کمبود بنزین موجب هجوم مردم به جایگاه‌های سوخت شد

با اشاره به شایعات مطرح شده در بین مردم و فضای مجازی زنجان مبنی بر افزایش قیمت بنزین و سایر حامل‌های انرژِی اظهار کرد: این شایعات در روز گذشته باعث شده بود که مردم برای تامین سوخت یکباره به جایگاه‌ها هجوم بیاورند.

وی تصریح کرد: میزان مراجعه مردم به جایگاه‌های سوخت باعث شد که یک بحرانی مقطعی در تامین سوخت مورد نیاز جایگاه‌ها در برخی از شهرستانهای استان  ایجاد شد.

مسئول روابط عمومی شرکت فرآورده‌های نفتی استان زنجان با بیان اینکه در حال حاضر هیچ مشکلی در جایگاه‌ها وجود ندارد افزود: همه جایگاه‌های سوخت در سطح استان فعال هستند.

وی با اشاره به اینکه توصیه‌ای که به مردم می‌شود با ظرف به جایگاه‌ها مراجعه نکنند افزود: گاها برخی‌ها اقدام به اینکار می‌کنند در حالی که این امر با توجه به شرایط جوی و گرمای هوا بسیار خطرناک است.

علیاری با بیان اینکه هیچ کمبودی سوختی در سطح استان وجود ندارد افزود: هجوم یکباره مردم سبب تعطیلی موقتی برخی از جایگاه‌ها شده بود که با تامین سوخت مورد نیاز فعال شدند.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص انجام تمهیدات لازم برای مواقع بحرانی افزود: این موضوع به نوعی یک مانور و تجربه خوبی برای شرکت بود و همه تمهیدات لازم برای مواقع بحرانی نیز سنجیده شده است.

مسئول روابط عمومی شرکت فرآورده‌های نفتی استان زنجان خاطر نشان کرد: در حال حاضر همه پرسنل شرکت از روز گذشته در جهت تامین به موقع سوخت مورد نیاز جایگاه‌ها فعال هستند.

وی با اشاره به اینکه این افزایش مراجعات یکباره مردم به جایگاه‌ها در سایر شهرستان‌ها هم بود بیان کرد: در بین شهرستان‌ها ابهر و خرمدره بیشترین مراجعات را داشتند.

با توجه به مراجعات یکباره مردم براساس شایعه ایجاد شده مبنی بر افزایش قیمت بنزین این امر سوخت رسانی به برخی از جایگاه‌ها را با مختل مواجه کرد و براساس اظهارات مسئول روابط عمومی شرکت توزیع فرآورده‌ها نفتی استان زنجان برخی از جایگاه‌ها نیز به صورت موقتی تعطیل شدند.

این مراجعات منجر به ایجاد صف‌های بسیار طولانی در برخی از جایگاه‌های سطح شهر زنجان شده بود که براساس گزارش شرکت فرآورده‌ها نفتی استان این مشکل برطرف شده است.

برخورد جدی پلیس فتا با شایعه‌سازان

رئیس پلیس فتای استان زنجان گفت: در پی شایعه گرانی و کمبود بنزین؛ پلیس فتا با شایعه‌سازان برخورد می‌کند.

محمدعلی آدینه‌لو امروز اظهار کرد: شایعات که در فضای مجازی منتشر و باعث تشویش اذهان عمومی و کاهش احساس امنیت در جامعه می‌شود.

رئیس پلیس فتای استان زنجان با اشاره به اینکه طی روزهای گذشته نیز شایعاتی در فضای مجازی درباره گرانی و کمبود بنزین مطرح شد که منجر به تشویش اذهان عمومی شد؛ گفت: افرادی به قصد ایجاد حس ناامنی و تشویش اذهان عمومی اقدام به انتشار این اخبار می‌کنند که همین امر موجب نگرانی مردم می‌شود.

 وی خطاب به شایعه سازان در فضای مجازی؛ تصریح کرد: به صورت روزانه اخبار مکتوب و فضای مجازی را رصد و جمع‌آوری و نسبت به شناسایی متهمان در این حوزه اقدام می‌کند.

به گزارش فارس؛ روز گذشته با با وجود اینکه هیچ گونه کمبود سوختی در انبار‌های مخصوص ذخیره و توزیع سوخت استان زنجان وجود نداشت؛ شایعاتی درباره کمبود و گرانی بنزین مطرح شد و با ایجاد جو روانی مردم به جایگاه‌های سوخت هجوم بردند.

همین حضور غیرمعمول مردم در جایگاه‌های سوخت منجر به اختلال در خدمت‌رسانی شده و  برای چند ساعت جایگاه‌های سوخت نسبت به عرضه دو برابری بنزین اقدام کردند.

البته این اختلال چند ساعته با برنامه‌ریزی درون استانی سریعا برطرف شد و مشکل ازدحام نیز حل شد.

 

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close