Notice: Undefined variable: otu in /home/ofogheme/public_html/wp-content/themes/jannah/inc/style.php on line 2815

شبکه بانکی زنجان نسبت به پرداخت تسهیلات کرونایی ضعیف عمل می کند


به گزارش زنجان سحر به نقل از مهر، محمدرضا آبی‌پور شامگاه یکشنبه در جلسه شورای هماهنگی بانک‌های استان در محل استانداری زنجان، با بیان اینکه استقبال ازثبت نام در سامانه کار در استان خوب بود، گفت: تاکنون ۱۲ هزار زنجانی در سامانه کار برای دریافت تسهیلات کرونایی ثبت نام کردند.

وی اظهار کرد: باوجود اینکه همه در زمینه اطلاع‌رسانی ثبت‌نام متقاضیان در سامانه تسهیلات بنگاه‌های آسیب‌دیده از کرونا پای کار بودند اما بانک‌های عامل در این زمینه تا به امروز عملکرد ضعیفی از خود نشان دادند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان، گفت: شبکه بانکی نسبت به مشکلاتی که در این حوزه وجود دارد، اقدامات لازم را انجام دهد.

آبی پور تاکید کرد: آمار عملکرد بانک‌ها با عملکرد استان در حوزه ثبت‌نام متقاضیان در سامانه تسهیلات آسیب‌دیدگان از کرونا بیانگر این فاصله فاحش است.

وی افزود: عملکرد استان در حوزه ثبت‌نام ۲۸ درصد بوده و حال اینکه عملکرد بانک‌ها در این خصوص فقط هشت درصد است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان، ابراز کرد: تسهیلات بنگاه‌های آسیب‌دیده از کرونا متقاضی‌محور بوده و بانک‌های عامل همکاری لازم را داشته باشند.

آبی پور گفت: تا به امروز سه درصد از ثبت‌نام کنندگان در سامانه تسهیلات بنگاه‌های آسیب‌دیده از کرونا در کشور متعلق به استان زنجان بوده است.

وی تصریح کرد: مدیران شبکه بانکی به زیر مجموعه‌های خود ابلاغ کنند نسبت به پرداخت تسهیلات کرونایی به متقاضیان دلسوزانه برخورد کنند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان، گفت: سامانه ثبت نام برای دریافت تسهیلات توسط اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بروز رسانی شود تا متقاضیان بتوانند برای دریافت تسهیلات ثبت نام کنند.

آبی پور افزود: به بانک‌های این استان فرصت یک هفته‌ای داده شده تا مشکلات و موانع پرداخت تسهیلات برای کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا را تعدیل کنند.

کد خبر ۴۹۸۹۵۶۶

منبع : مهر

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا