شب‌کاری و اضافه‌کاری را در هر شرایطی نمی‌توان لحاظ کرد

حبیب ملایی یگانه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: در گذشته پرداخت‌هایی در شهرداری زنجان انجام می‌شده است که ایراداتی به آن وارد بود، از همین رو قرار است این رویه اصلاح شود.

شهردار زنجان با اشاره به اینکه ایراد وارده به نحوه پرداخت‌ها و آیتم‌های آن بود، تصریح کرد: ما از این پس به دنبال پرداخت شفاف هستیم تا طبق قوانین و مقررات باشد.

وی با بیان اینکه با اصلاح ردیف‌های اعتباری و جابه‌جایی آن پرداختی‌های کارکنان اصلاح خواهد شد، اضافه کرد: ما نیز به دنبال احقاق حقوق کارکنان هستیم و امیدواریم به زودی این ردیف بودجه اصلاح شود.

یگانه با اشاره به اینکه دغدغه اصلی مسؤولان هم این است که دریافتی همکاران شهرداری کم و کاستی نداشته باشد، اضافه کرد: اما از طرفی برخی از پرداختی‌ها هم مشکلاتی داشته است که در این زمینه نیز ما باید نظر دستگاه‌های نظارتی را لحاظ کنیم.

شهردار زنجان با اشاره به اینکه اضافه‌کاری و شب کاری تعاریفی دارد که باید مطابق آن عمل شود، تصریح کرد: طبق تعاریف شب کاری فقط مشمول کارگرانی است که از ساعت ۱۰ شب تا ۶ صبح کار می‌کنند و بر اساس آن نمی‌توان در سایر ساعات شب کاری داشت.

وی گفت: همچنین اضافه‌کاری کارکنان نیز تعاریفی دارد که یکی از آنها الزام به حضور است، که این موضوع نیز باید لحاظ شود.

یگانه با اشاره به اینکه شهرداری نمی‌تواند پرداختی خارج از مقررات داشته باشد؛ اضافه کرد: البته بخشی از پرداختی‌ها با اصلاحات قابل جبران است اما باید در مدار قانون باشد.

شهردار زنجان گفت: در نهایت اصلاح دریافتی کارکنان شهرداری هیچ ربطی به افت درآمدهای ناشی از کرونا نداشته و صرفا یک بند قانونی است که در حال اجرا است.

انتهای پیام/۷۳۰۰۵/ق
منبع : فارس

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن