شرکت‌های دارویی با دانشگاه علوم پزشکی زنجان همکاری خوبی ندارند

– به گزارش زنجان سحر –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، پرویز قزلباش ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی دانشگاه‌ها با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده کلاس‌های درس با ۲۵ تا ۳۰ درصد ظرفیت آغاز شده که بر همین اساس کلاس‌های دانشجویان جدیدالورود که هر سال تحصیلی بین ۹۰۰ تا یک هزار نفر هستند از آبان ماه آغاز خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه آموزش بخش بیمارستانی به هیچ وجه تعطیل نخواهد شد گفت: آموزش در دانشگاه علوم پزشکی چند بخش دارد که بجز بخش بیمارستانی که تعطیل نمی‌شود، آموزش سایر بخش‌ها با برنامه‌ریزی به صورت چرخشی انجام می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: شرکت‌های دارویی در گذشته همکاری خوبی داشتند، اما اکنون شرایط را سخت‌تر کردند و در تامین دارو‌های خاص به مشکل برخوردیم چرا که نیاز به اعتبار  حداقل  10 میلیارد تومانی داریم.

وی با بیان اینکه در قسمت پژوهش و تحقیقات مشکلات جدی داریم گفت: با توجه به قیمت ارز و نوسانات جدی امروزه در دانشکده در حوزه پژوهش و تحقیقات به ویژه تجهیزات آزمایشگاه چالش‌های ایجاد شده و تحصیلات تکمیلی فارغ‌التحصیلان به این علت به تعویق افتاده است و کیت‌های مربوط پزشکی قابل دسترسی نیستند.

ابلاغ دستورالعمل ۱۹ صفحه‌ای وزارت بهداشت به سازمان لیگ کشتی
جزئیات گزارش وزارت بهداشت از رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس
صدور مجوز استخدام ۷۰۰۰ نیروی جدید در وزارت بهداشت/ پرداخت ۳ ماه کارانه معوق در هفته آینده

قزلباش با بیان اینکه در حوزه امتحانات مجازی مشکلاتی وجود دارد افزود: با شیوع ویروس کرونا مشکلات متعددی ایجاد شده که می‌توان به بحث تقلب‌های امتحانی دانشجویان اشاره کرد.

وی با انتقاد از سایر دانشگاه‌های استان در خصوص عدم همکاری با این دانشگاه در خصوص پذیرش دانشجویان غیربومی گفت: همین موضوع سبب شد مشکلات زیادی برای این دانشگاه به وجود بیاید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با تاکید بر مشکلات جدی خوابگاه‌های دانشجویی بیان کرد: در خوابگاه‌ها مشکلات جدی بر اساس شیوع ویروس کرونا به وجود آمده است زیرا در ترم گذشته دانشجویان کم‌تری در دانشگاه حضور داشتند و مزید بر علت مشکلات خوابگاه‌ها بود.

انتهای پیام/ی


منبع : تسنیم

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن