شما را که مرتب دموکراسی، هوش و پیشرفت آمریکا را به رخ مردم ایران می‌کشید به چالش می‌طلبم

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=8782
علی علیزاده نوشت: کارمندان بی‌بی‌سی و منوتو و مسیح علینژاد، کارمند رسمی دولت آمریکا، هر روز بخشی جزیی از زیست ایرانی را به عنوان مشکل و ضعفی اسثتنایی و حل نشدنی برجسته میکنند تا با بزرگنمایی به ما تلقین کنند که نه یک گوشه و یک موضوع که کلیت زیست ما ایرانیان  فاسد و بیمار و عقب مانده و غیرانسانی است.
مسلما ما ایراد و ضعفهای فراوان داریم. به ویژه قرنها استعمار و دولتهای وابسته عقب نگه‌مان داشته. اما هدف این کارمندان طرح ایرادها به قصد اصلاح نیست. گذاشتن یک بخش مردم مقابل بخش دیگر، چندقطبی، تکه پاره کردن و تضعیف ما به عنوان ملت است. چرا که میدانند ایران منسجم، پهباد آمریکایی سرنگون و کشتی بریتانیایی توقیف میکند و به قلدرها باج نمیدهد.
به کارمندان دولتهای غربی حرجی نیست. اما داخلی‌هایی که دانسته یا نادانسته با اینها همکاری میکنند را باید به چالش کشید. پاراگراف بعد را بخوانید تا بگویم چگونه و چرا.
دیروز پسر جوانی وارد مرکز خرید ال پاسو، از امن ترین شهرهای آمریکا شد و خرید کنندگان عادی را بی‌هدف به گلوله بست. تا الان بیست خانواده بیگناه عزادار شده و بیست و شش خانواده در بیمارستان منتظرند. رسانه‌ها برنامه‌ی عادی را قطع و مشغول گزارش ال پاسو بودند که خبر آمد در شهر دیتون هم سفید مسلحی حمله کرده. تنها چندساعت بعد. نه کشته و شانزده زخمی. رسانه‌ها میگویند آمریکا شوکه شده‌. دروغ میگویند. قتل عام با تفنگ در آمریکا عادی شده. دویست و پنجاه حادثه و دویست و هشتاد کشته در شش ماه گذشته.
 صادق زیبا کلام آمریکاپرست و سلبریتی‌های غربزده را که هر روز با  غلو و اغراق کردن درباره یکی از مسایل جامعه‌ ایران،  ما را از خود مان و زیست‌مان و  تاریخ‌مان و تلاش چهل ساله‌‌مان برای ساخت دولت-ملت ایرانی متنفر میکنند، به چالش میطلبیم: آنچه ادعا میکنید ضعف و ایراد جامعه ایرانی و حکومتش در چهل سال گذشته است، همه را روی هم گذاشته و ضربدر هزار کنید. آیا باز قابل مقایسه با وحشیگری و غیرعقلانی و غیرانسانی بودن همین یک قانون حمل سلاح در مدینه فاضله‌تان هست؟  قانونی که تا بحال یک میلیون آمریکایی را کشته. قانونی که فرستادن کودکان به دبستان را خطرناک‌ تر از فرستادن همسران به میدان جنگ کرده.
شما را که مرتب دموکراسی، هوش، خرد و پیشرفت آمریکا را به رخ مردم ایران میکشید به چالش میطلبم. جواب دهید چرا آمریکا سیستمی تا این حد فاسد، ناکارامد و غیرعقلانی است که به خاطر فشار گروه لابی «سازمان ملی تفنگ» هیچ قدرتی، حتی اشک مادران داغدار، نمیتواند یک قانون ابلهانه را عوض کند؟
برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close