استان زنجانزنجان

شهردار زنجان قول داد : طرح پیاده‌راه سه ماهه به اتمام خواهد رسید

مسیح‌الله معصومی بعد از ظهر سه شنبه در نشست خبری که پیرامون اجرای طرح پیاده‌راه برگزار شد، با بیان اینکه زمان‌بندی برنامه‌ریزی شده برای اتمام این طرح با توجه به داشته‌های‌مان، بیش از سه ماه نخواهد بود، افزود: اجرای این طرح مزیت‌های زیادی به‌ویژه برای کسبه خواهد داشت که بعد از اتمام این طرح، همه از آن برخوردار خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه آنچه که امروز مجموعه شهرداری زنجان به نبال آن بوده و در اولویت برنامه‌های خود قرار داده، ایجاد آرامش برای شهروندان است، ادامه داد: معتقدیم برای دست‌یابی به این مهم که لازمه مدیریت شهری است، باید فرآیندهای منطقی و روش‌های درست را در این زمینه اعمال کنیم.

شهردار زنجان با بیان اینکه مجموعه شهرداری زنجان به دنبال آن است که با انجام چنین کارها و اجرای این قبیل طرح‌ها، تغییرات مثبتی را در شهر ایجاد و آرامشی را که مدنظر این مجموعه است، برای شهروندان به ارمغان بیاورد، تصریح کرد: یکی از همین اقدامات، اجرای طرح پیاده‌راه است که امیدواریم پس از اجرای موفقیت‌آمیز آن، مردم زنجان از مزیت‌های آن برخوردار شوند.

معصومی در ادامه با تاکید بر اینکه یکی از مزیت‌های ارزشمند اجرای طرح پیاده‌راه، احیای بافت تاریخی شهر زنجان که امروز به محل پارک خودروها تبدیل شده است، به‌شمار می‌رود، افزود: در این طرحع تردد برای همه اقشار جامعه از جمله سالمندان و کودکان نیز اندیشیده شده تا شهروندان بتوانند استفاده مطلوب از این طرح که بالا بردن ظرفیت تعامل در افراد است، ببرند.

شهردار زنجان با بیان اینکه مهم‌ترین نکته در مورد اجرای طرح پیاده‌راه که شاید دغدغه اکثر شهروندان نیز باشد این است که به هیچ وجه اجازه فعالیت به دستفروشان در این محل را نخواهیم داد، تصریح کرد: همه اقدامات اولیه برای اجرای این طرح و اتمام آن در مدت سه ماه انجام شده است؛ چرا که قصد داریم شهروندان و بازاریان و کسبه در کوتاه‌ترین زمان ممکن از این طرح استفاده کنند.

معصومی با یادآوری اینکه در طرح پیاده‌راه، فضاهایی برای بارگیری، ارائه خدمات امداد و … در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: در طول اجرای این طرح همانند پروژه پل گلشهر کاظمیه، تابلوی روزشمار نصب خواهد شد تا شهروندان از چگونگی و روند اجرای پروژه در مدت زمان یاد شده، آگاهی یابند.

 جلسه علنی و رسمی شورای شهر زنجان با حضور اصحاب رسانه و بدون حضور منشی شورا برگزار شد.

احمد نصیری، رئیس شورای شهر زنجان ضمن تبریک پیشاپیش عید فطر به تمام مسلمانان اظهار داشت: به خاطر تلاش‌های شهردار بابت راه‌اندازی پروژه گلشهر تشکر می‌کنم.

وی پل گلشهر را پروژه‌ای در راستای حل مشکل ترافیک دانست و تصریح کرد: از مردم و اصحاب رسانه درخواست دارم شهرداری را در ساخت این پروژه کمک کنند.

رئیس شورای شهر زنجان با بیان اینکه سه ماه از سال ۹۷ سپری شده است ولی شاهد آغاز هیچ کارهای عمرانی نبوده‌ایم، تصریح کرد: باید شفاف سازی شود که چرا عملیات عمرانی با تاخیر شروع شده است.

وی با انتقاد از پروسه طولانی در پاسخ به نامه‌های مردمی گفت: اکثر مراجعات مردمی در شورای شهر بابت اعتراض به فرآیند طولانی پاسخ دادن نامه است.

نصیری به واقعه تلخ هفته گذشته اشاره و خاطرنشان کرد: متاسفانه هفته گذشته ماموران اجرایی در زمان ماموریت و نظارت با پرتاب آجر و مصالح از سوی صاحبان ملک روبه‌رو شدند و به بیمارستان روانه شدند و اگر کسی در این حادثه فوت می‌شد مقصر چه کسی بود؟

حمیدرضا حمیدی، عضو شورای شهر زنجان از روند خوب ساخت پل گلشهر از شهردار زنجان تقدیر کرد.

وی به اصلاح انجام امور در شهرداری زنجان تاکید کرد و افزود: متاسفانه عادت کردیم برخی کارها را مدام تکرار کنیم اگرچه نیازی به تکرار نیست.

عضو شورای شهر زنجان با بیان اینکه ساخت پارک‌ها در سطح شهر مهندسی و تخصصی نیست، خاطرنشان کرد: احداث برخی پارک‌ها، معابر و حتی نحوه جدول‌کشی‌ها نقص فنی دارد  و با رفع چند مورد ساده می‌توانیم در هزینه‌ها کاهش بدهیم.

حمیدی از فاقد فعالیت و کارکرد اجتماعی پارک‌ها انتقاد کرد و افزود: باید پرک‌هایی احداث شود که دارای کارکرد اجتماعی باشد ولی متاسفانه در همین پارک در حال گلشهر این موضوع رویت نمی‌شود.

مسعود مرادخانی، نایب رئیس شورای شهر زنجان با انتقاد از نحوه برخورد کارشناسان شهرداری با مردم گفت: تکریم ارباب رجوع باید مورد توجه قرار گیرد.

وی از شهردار زنجان خواست تا وضعیت اداری شهرداری را سامان ببخشید، تصریح کرد: یکی از پروژه‌های مهم که در ردیف بودجه امسال لحاظ شده است تقاطع شیخ فضل‌الله نوری و خیابان جمهوری است ولی متاسفانه اقدامی از سوی شهردار رویت نشده است.

مرادخانی با تاکید بر اینکه کیفیت را فدای کمیت نکنیم، گفت: نظارت در برخی‌های حوزه‌های شهرداری ضعیف ارزیابی شده است.

مسیح‌الله معصومی، شهردار زنجان ابتدا وضعیت ساخت پل گلشهر را خوب ارزیابی کرد و افزود: روزانه پیگیر کارهای تقاطع گلشهر هستم.

وی در ادامه از افتتاح شهرک خودرو بعد از عید سعید فطر خبر داد و گفت: افتتاح این مرکز می‌تواند در روان‌سازی ترافیک در برخی از نقاط شهر موثر باشد.

شهردار زنجان از کلنگ‌زنی پیاده‌راه سبزه میدان در ۱۵ تیرماه خبر داد و افزود: این پروژه یکی از پروژه‌های کلان شهرداری زنجان است که می‌تواند شهر را متحول کند.

وی با خبر این که به اندازه یکسال قیر خریداری شده است، اعلام کرد: اعضای شورای شهر زنجان نگران تغییر قیمت قیر نباشند چونکه به اندازه یکسال قیر خریداری شده و مبلغ پرداخت شده است.

معصومی با بیان اینکه قبول داریم ساختمان‌های اداری شهرداری فرسوده است، ابراز کرد: ساختمان کنترل ترافیک سبب شد تا چند از واحدهای شهرداری به آن ساختمان انتقال یابد.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close