شهر سهرورد تنها ورزشگاه خود را از دست داده است!

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=3692

همواره از دل روستاها و شهرهای کوچک ایران حتی در دورترین مناطق کشور، قهرمانان ورزشی بسیار زیادی در رشته‌های مختلف کشف شده و به ورزش ایران و حتی جهان معرفی شده‌اند.

با پیشرفت روزافزون علم و فراهم شدن بسترها و زیرساخت‌های ورزشی در روستاها و شهرهای کوچک، کشف استعدادهای ورزشی در این مناطق سرعت بیشتری گرفته و شاهد معرفی چهره‌های ورزشی زیادی بوده‌ایم.

از روی دیگر وجود بافت روستایی گسترده در برخی از مناطق ایران لزوم ورزش را در بین جامعه روستایی و شهرهای کوچک و حتی شهرهایی که جمعیت متوسطی نیز دارند ضروری می‌کند که برای این مهم وجود زیرساخت‌هایی چون سالن ورزشی و تجهیزات ورزشی امری ضروری است.

استان زنجان از جمله معدود استان‌هایی است که توانسته بافت روستایی و ترکیب جمعیت شهری خود را تا حدود زیادی حفظ کند و شاید از جمله استان‌هایی است که با وجود احداث شهرک‌های جدید برای استقرار مهاجران از روستاها و شهرهای کوچک به مرکز استان، شاهد کمترین میزان مهاجرت به شهر بوده است.

اما برای توسعه ورزش و ایجاد بستری مناسب برای جوانان احداث سالن‌های ورزشی امری اجتناب‌ناپذیر است که این مهم باید در شهرهای کوچک و متوسط و روستاها هرچه بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

با وجود احداث سالن‌های متعدد ورزشی در اقصی نقاط کشور، اما هنوز مناطقی و شهرهایی در ایران و به تبع آن در استان زنجان وجود دارد که فاقد سالن ورزشی استاندارد بوده و این موضوع به یکی از مطالبات مردم و به ویژه جوانان این شهرها مبدل شده است.

شهر سهرورد با جمعیتی بالغ بر حدود ۸ هزار نفر در ۲۴ کیلومتری مرکز شهرستان خدابنده استان زنجان قرار دارد که در سال ۱۳۸۷ در تقسیمات کشوری به شهر ارتقا یافته است که فاقد یک سالن ورزشی خوب و استاندارد است.

طی سال‌های اخیر با رویکرد حاکم بر ورزش کشور احداث سالن‌های ورزشی در شهرها گسترش یافت که احداث این مهم در شهر سهرورد خدابنده نیز شامل شد، اما مدتی پس از آغاز احداث این پروژه ورزشی، روند احداث آن از سوی پیمانکار متوقف شده است.

توقف روند احداث این پروژه ورزشی و انتقال اعتبارات در نظر گرفته شده برای این پروژه به شهر “کهلا” از دیگر شهرهای شهرستان خدابنده موجب نارضایتی مردم شهر سهرورد شده که اعتراض‌هایی را در این شهر به دنبال داشته است.

یدالله الماسی‌فر یکی از شهروندان شهر سهرورد که پیگیر این موضوع بود در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با بیان اینکه احداث این پروژه در سال ۱۳۹۴ مصوب شده است، اظهار کرد: پس از آن با انتخاب پیمانکار، فونداسیون این پروژه نیز ریخته شده و کار احداث آن آغاز شد.

وی با بیان اینکه پیمانکار این پروژه در احداث آن تخلفاتی داشت و روند احداث آن متوقف شد، ابراز کرد: بر اساس گفته‌ پیمانکاران دیگر، پیمانکار این پروژه برای برنده شدن در مناقصه قیمت پایینی داده تا پس از برنده شدن در روند احداث پروژه قیمت‌های ساخت را افزایش دهد.

این شهروند سهروردی ادامه داد: این پیمانکار ۳۰۰ میلیون تومان قیمت مناقصه را زیر قیمت داده تا برنده شود، اما اکنون دبه کرده و آن را اجرایی نمی‌کند.

الماسی‌فر با بیان اینکه این پروژه ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار داشته است، گفت: پس از توقف روند احداث این پروژه ورزشی، اعتبار آن را به شهر دیگری انتقال داده‌اند.

وی با بیان اینکه این سالن ورزشی در شهر سهرورد ابعادی برابر ۲۴ در ۵۴ متر دارد، خاطرنشان کرد: این سالن ورزشی ظرفیت ۸۰۰ نفری دارد.

*سهرورد فقر مطلق فضای ورزشی دارد

حجت جهانگیری عضو شورای اسلامی شهر سهرورد نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با بیان اینکه این شهر فاقد سالن ورزشی استاندارد است، اظهار کرد: این شهر در حدود ۸ هزار نفر جمعیت دارد.

وی با تاکید بر اینکه در شهر سهرورد فقر مطلق فضاهای ورزشی وجود دارد، خاطرنشان کرد: شورای اسلامی دوره چهارم و پنجم شهر سهرورد از ابتدا پیگیر احداث این سالن ورزشی بوده و در حال حاضر نیز پیگیر این موضوع هستیم.

جهانگیری با تاکید بر اینکه پیگیر این موضوع هستیم، اظهار کرد: در صورت عدم دریافت جواب مناسب، این موضوع را در سطح وزارت‌خانه و … پیگیری خواهیم کرد.

عضو شورای اسلامی شهر سهرورد با اشاره به اینکه در حال حاضر اعتبار احداث این پروژه ورزشی را به شهر کهلا انتقال داده‌اند، گفت: مردم و جوانان این شهر در این رابطه مطالبه دارند، اما هنوز جواب روشنی از مسؤولان بابت این موضوع دریافت نکرده‌ایم.

*احداث سالن ورزشی سهرورد متوقف نخواهد شد

رضا اژدری آزاد سرپرست دفتر فنی اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان نیز در این رابطه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به اینکه روند احداث این پروژه ورزشی تخلفاتی داشته است، اظهار کرد: از پیمانکار این پروژه سلب پیمان خواهد شد.

وی با بیان اینکه این پروژه ورزشی زمان‌بر است، ابراز کرد: این پروژه ورزشی یک سری ایرادات داشت که از سوی شورای فنی گرفته و باید اصلاح می‌شد.

سرپرست دفتر فنی اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان با بیان اینکه پیمانکار این پروژه ضعف داشت و پروژ متوقف شده بود و اعتبار در نظر گرفته شده برای آن نیز در حال برگشت بود، گفت: در همین راستا اعتبار آن برای سالن ورزشی کهلا که مقدمات کار آن فراهم بود، انتقال داده شد.

اژدری آزاد با تاکید بر اینکه پروژه سالن ورزشی شهر سهرورد ادامه پیدا کرده و احداث می‌شود، افزود: تخصیص این اعتبار ورزشی برای شهرستان خدابنده بود و امکان جابه‌جایی اعتبارات در این شهر وجود داشت و در رابطه با دیگر پروژه‌ها نیز این کار صورت می‌گیرد.

اما در این بین وجود یک سالن ورزشی برای جوانان و مردم شهر سهرورد امری ضروری است که بنا بر گفته مسؤولان احداث خواهد شد.

به نظر می‌رسد این موضوع با تدبیر مسؤولان استان زنجان در بخش‌های مختلف و تسریع روند کار و مشخص شدن پیمانکار جدید قابل حل است.

امیدواریم تا سرانه فضاهای ورزشی در استان زنجان هرچه بیشتر توسعه پیدا کند تا روز به روز شاهد پیشرفت ورزش در استان زنجان و معرفی استعدادهای برتر در رشته‌های ورزشی مختلف بوده تا نام زنجان و ایران هرچه بیشتر در عرصه ورزشی طنین انداز شود.

منبع : فارس

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close