زنجان کارت، طرحی که در عمل عقیم ماند/ شهروندان در انتظار اجرای دقیق طرح

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=1207

در حالی‌که طی سال‌های گذشته در برخی شهرها طرح کارت شهروندی با هدف تسهیل در خرید شهروندان اجرا شده است، مدیریت شهری زنجان نیز از آماده شدن برای عملیاتی شدن طرح خبر می‌دهند.

در روزهای آینده در شهر زنجان اجرای این طرح وارد فاز عملیاتی می‌شود تا تبادل پول خرد جای خود را به کارت شهروندی دهد.

کارت شهروندی راهکار نوین و امن برای پرداخت پول خرد و به صورت برون خط یا Offline است. با این کارت امکان پرداخت سریع و قابل اطمینان فراهم می‌شود. راهکار پرداخت کارت شهروندی با استفاده از فناوری‌های نوین کارت هوشمند امکان بهره بردن از روش‌های پرداخت جدید را امکان‌پذیر می‌کند.

نهادینه کردن فرهنگ استفاده از این کارت موضوعی است که باید پیش زمینه‌های لازم را با تبلیغات در محیط‌های شهری و رسانه‌ها عملی کند.  اکنون در بیشتر شهرهای کشور مانند  قم، دزفول، گنبد کاووس، ساوه، بافق، ساری، اراک، یزد، درود و سنندج از سال‌ها پیش طرح کارت شهروندی اجرا شده و برای نهایی شدن اجرا در زنجان راه طول و درازی در پیش است.

گفتنی است بانک عامل، این طرح برای اجرایی شدن تعیین شده و مراحل اجرایی این طرح کلید خورده است.

طرح کارت شهروندی عملی بسیار مناسب است ولی در سالهای گذشته این طرح اجرا و در عمل عقیم مانده و کارتهای قبلی هنوز تعیین تکلیف نشده است.

طرح کارت شهروندی زنجان، طرحی که در عمل عقیم ماند/ شهروندان در انتظار اجاری دقیق طرح

یک شهروند زنجانی در این خصوص به خبرنگار مهرزنجان گفت: من کارت قبلی را حدود چهار سال پیش خریداری کردم ولی پیمانکار پس از فروش کارتها و دریافت شارژ طرح را دفعتا تعطیل کرد.

صدیقیان گفت: مجریان طرح در جریان باشند که پیگیری کارت قبلی از طرف شهروندان هنوز وجود دارد.

وی با بیان اینکه بعید میدانم کسی این کارتها رو نگه داشته باشد، گفت: کارت قبلی نیز مثل کارتی که قرار است صادر شود چند منظوره بود.

وی ضمن اشاره به اینکه اجرای طرح خیلی خوب است، تصریح کرد: پیمانکار نباید کارت را فروخته و شارژ بگیرد و ناگهان همه چیز بلاتکلیف بماند.

گفتنی است این کارت ضمن بهره‌مندی ازفناوری‌های نوین در عرصه پرداخت الکترونیکی، امکان پرداخت خرد در سیستم‌های مختلف از جمله فروشگاه‌ها، شبکه حمل ونقل (تاکسی، اتوبوس و مترو) و سایرحوزه‌های خدمات شهری را فراهم می‌کند.

این کارت ترکیب کارت شناسایی و کارت هوشمند مبتنی بر فناوری‌های جدید است که با ایجاد امکانات مناسب، پرداخت‌های خرد و روزمره شهروندان را تسهیل می‌کند.

با توجه به برنامه ریزی انجام شده کارت شهروندی طی ۶ ماهه دوم سال جاری توزیع و در اختیار شهروندان زنجانی قرار می گیرد.

امید است این طرح با دقت بالا و در جهت آسان کردن تبادل پول خرد و غیره در شهر زنجان با دقت اجرا و رضایت شهروندان را دنبال داشته باشد.

تبادل پول خرد یکی از مباحث مهمی است که بحث و جدال ها  برای آن در تاکسی ها و … وجود داشته و شهروندان نسبت به این موضوع همیشه گله مند هستند.

منبع : مهر زنجان

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

1 thought on “زنجان کارت، طرحی که در عمل عقیم ماند/ شهروندان در انتظار اجرای دقیق طرح”

 1. با درود
  طرح بسیار خوبی می باشد و همچنین فرصت بسیار عالی برای اختلاس گران ….
  با توجه به عدم نظارت توسط بخش دولتی و همچین برون سپاری این گونه خدمات به پیمانکاران آشنا یا تبانی مسئولین دولت با این پیمانکاران مطمئنا هیچ گونه تضامین محکمی نیز از این گونه پیمانکارن اخذ نشده و در نهایت منجر به اختلاس و فریب مردم که عموما قشر متوسط به پایین می باشد خواهد شد مانند طرح پارکبان
  در نتیجه روش کار، اجرا توسط خود شهرداری بصورت دولتی می باشد و یا در صورت برون سپاری می بایست تضامین خیلی محکمی از پیمانکاران اخذ گردد
  البته کارت های اتوبوس که ابتدابدون کارمزد شارژ می شد و لی اخیرا با دریافت کارمزد شارژ می شود دلیل عدم اعتماد عمومی شده است و موید موارد فوق می باشد
  در هر پروژه ای ابتدا باید بررسی و تحقیق لازمه انجام و در صورت اجرایی بودن اقدام به اجرا با قوانین و شرایط لازمه گردد. که این موارد اصلا در حوزه شهرداری معنی ندارد مانند پروژه پل خروجی بیجار و بسیاری دیگر
  وبر همین مبنا نتیجه زنجان کارت را نیز می توان پیش بینی کرد البته امیدوارم خلاف این موضوع ثابت گردد
  پاینده باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close