آخرین اخباراستان زنجانایرانجهانزنجانسیاسی

عباس راشاد : مذاکره و پشت میز نشستن با آمریکایی ها بیخود است

عباس راشاد در گفت و گو با مهرزنجان، افزود: سابقه درخواست انتقال پایتخت رژیم نامشروع اشغالی از تل آویو به بیت المقدس حدودا به ۵۰ سال قبل بر می گردد.

وی خاطر نشان کرد: از آن زمان عمده دولت های غاصبی که به قدرت رسیدند پیگیر این بودند که این پرونده را با این شکل به اتمام برسانند.

عضو شورای شهر زنجان گفت: طی مذاکرات و قراردادهایی که با منطقه کرانه غربی رود اردن مخصوصا با یاسر عرافات و محمود عباس داشتند دو دولت در دو سر زمین در کنار همدیگر به نحوی قبول کرده بودند و حتی یاسر عرفات و محمود عباس معتقد بودند که ما توانستیم با روش مذاکره حق فلسطینی ها را بگیریم.

راشاد با تاکید بر اینکه همه مذاکرات به اصطلاح صلح، سراب بوده و نشان می دهد که آمریکا و اروپا به هیچ وجه قابل اطمینان و اعتماد نسیتند، تصریح کرد: و این هم یک تجربه ای است برای دولت مردان ما .

وی با بیان اینکه تعداد مذاکرات بین دولت مستقر در کرانه غربی رود اردن یعنی دولت محمود عباس و یاسر عرفات به دهها جلسه در سطح سران این دولت و رژیم غاصب صهیونیستی به هزاران جلسات کارشناسی بر می گردد، گفت: حتی در دولت کلینتون اینها تقریبا به موضوع آوارگان و موضوع مرزها رسیده بودند ولی نتوانسته بودند به موضوع بیت المقدس و اورشلیم بپردازند.

عضو شورای شهر زنجان تصریح کرد: حتی در سال ۱۹۹۲ که کلینتون پیگیر این صلح بودند یاسر عرفات گفته بود که من نمی توانم در مورد بیت المقدس تصمیم بگیرم.

وی افزود: تجربه ۵۰ ساله مذاکرات نشان می دهد که مذاکره و پشت میز نشستن با آمریکایی ها بیخود است و این به غیر از تجربیات برجام و تجربیاتی است که کره شمالی داشته است.

راشاد گفت: ترامپ فکر می کند می تواند با حل مشکل بیت المقدس، موضوع فلسطین را حل کند و این موضوع به یک مساله فراموش شده تبدیل شود.

وی با بیان اینکه هسته اصلی و عمدتا انتفاضه ها حول مسجدالاقصی است، تصریح کرد: فلسطینی ها هر اقدامی می کنند و هر از امیدی صحبت می کنند محوریت این امید فلسطینی ها بیت المقدس و مسجد الاقصی است .

عضو شورای شهر زنجان با اشاره به اقدام ترامپ در انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی، گفت: این اقدام از اول قطعا غیر قانونی و غیرمشروع است وهمانطور که سید حسن نصرالله فرمودند ما نه کشوری نه شهری و نه روستایی به اسم اسرائیل می شناسیم. ما هیچ جا را به اسم اسرائیل نمی شناسیم.

راشاد تصریح کرد: عمده دولت ها اعم از دموکرات یا جمهوری خواه مصوبه انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به بیت المقدس را هر ۶ ماه تعلیق می کردند حالا یک دیوانه ای به اسم ترامپ این کار را کرده است.

وی افزود: من فکر می کنم این باعث انسجام دولت های اسلامی، مردم مسلمان و گروه های مخلتف فلسطینی خواهد بود و یقینا آب پاکی خوهد بود به دست کسانی که فکر می کنند می توانند از آمریکا و اسرائیل امتیاز بگیرند.

عضو شورای شهر زنجان گفت: مسلمانان در قضیه بیت المقدس وحدت رویه ای دارند و ایرادی که در کشور ما وجود دارد این است که موضوع فلسطین باید در بین مردم تبیین شود.

وی افزود: اساس وحدت بر این است که باید پویش های مردمی و جلسات کارشناسی در قضیه فلسطین در کشور ما جدی شود تا این وحدت ریشه دار شود و هر چه مردم در صحنه باشند زودتر این لکه سرطانی از نقشه ها پاک خواهد شد.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close