عصبانی کردن مردم به سبک وزیر راه/ آقای اسلامی از حال مردم خبر دارید!

به گزارش خبرنگار اقتصادی زنجان سحر؛ منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری فضایی و حمل و نقل پیشرفته  هفته گذشته اعلام کرد: پرواز تاکسی هوایی در بهمن ماه قطعی است و اولین پرواز از فرودگاه مهرآباد خواهد بود.

وی افزود: پرواز تاکسی‌های هوایی دو مشکل داشت که یکی مربوط به اخذ مجوزها و دیگری مربوط به نحوه استفاده از فرودگاه‌ها بود که به تازگی مجوز تاکسی هوایی از سازمان هواپیمایی کشوری صادر شده است.

منطقی با بیان اینکه نحوه استفاده از فرودگاه‌ها برای این نوع تاکسی‌ها نیز اخیراً تدوین شده است، اظهار کرد: هفتاد درصد بودجه تاکسی هوایی از سوی شرکت فرودگاه‌ها تأمین شده و مابقی این بودجه در حال تأمین است. در حال حاضر ۱۸ شرکت دانش بنیان درگیر پروژه تاکسی‌های هوایی هستند و احتمالاً تا ۳۶ شرکت دانش بنیان بعد از اولین پرواز با یکدیگر مشارکت خواهند کرد.

براس این گزارش، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی امروز در گفت‌وگویی از راه‌اندازی تاکسی‌های هوایی و راه اندازی این حمل ونقل جدید هوایی در کشور خبر داد.

اسلامی گفت: بسیاری از فرودگاه‌ها در شهر‌های مختلف هستند که استعداد راه‌اندازی تاکسی هوایی را دارند و مردم می‌توانند با استفاده از هواپیما‌های شخصی خود و با ثبت نام در این طرح از این پروژه استفاده کنند.

او ادامه داد: ساز و کار‌های لازم فراهم شده و مردم می‌توانند از فرودگاه‌هایی که برای هوانوردی عمومی ایجاد شده‌اند، استفاده کنند.

براساس اعلام وزیر راه و شهرسازی، فعلاً در فرودگاه شهرستان لامرد این طرح آغاز شده و در شهر خرم آباد هم فعالیت‌ها کلید خورده است و هر فرودگاهی در شهر‌های کوچک و متوسط این ظرفیت را داشته باشند، می‌توانند از این پروژه استفاده کنند.

 

وزیری که از حال مردم بی‌خبر است

براساس این گزارش، سخنان اسلامی با واکنش‌هایی همراه شد و برخی فعالان مجازی با انتقاد به این سخنان عنوان کردند وقتی می‌گوییم مسئولان از حال مردم بی‌خبرند، مشخص است از چه چیزی سخن می‌گوییم؛ وزیر قطعا از حال جامعه بی‌خبر است که چنین سخنی گفته است.

این واکنش‌ها و نقدها به وزیر راه و شهرسازی بیراه هم نیست، زیرا امروز مردم در کنار مشکلات معیشتی ناشی از عدم هماهنگی فرمانده‌هان جنگ اقتصادی مشکلات دیگری، بخصوص در بخش مسکن دارند. مثلا افراد که برای وام ودیعه مسکن ثبت نام کردند با مشکلات زیادی از سوی بانک‌ها مواجه شدن و خیلی‌ها از گرفتن این وام صرفنظر کردند؛ یا اینکه قیمت مسکن در سال جاری افزایش زیادی داشته؛ به طوری که قیمت متوسط هر واحد آپارتمان در شهر تهران در مهر ماه نسبت به شهریور ماه سالجاری ۱۰ درصد افزایش یافته و این موضوع در افزایش اجاره مسکن هم اثر گذار است.

مردم امروز حتی برای پرداخت هزینه‌های تاکسی با مشکل مواجه هستند و حالا وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد مردم می‌توانند با هواپیماهای شخصی خود در راه اندازی تاکسی هوایی شرکت کنند؛ نکند قیمت هواپیمایی کوچک با قیمت پراید برابر که آقای وزیر چنین حرفی زده است.

هر چند استفاده از فناوری‌ها روز دنیا بسیار خوب و عالیست، ولی بهتر است وزیر محترم پاسخ دهند چند درصد مردم در حال حاضر توان خرید بلیط هواپیما را دارند که حالا برای خرید این هواپیماهای کوچک اقدام کنند؛ ای کاش آقای وزیر سری به بازار بزند و قیمت‌ها را ببیند تا متوجه شود چند درصد مردم توان خرید هواپیما دارند و بعد با این نوع سخن گفتن روی اعصاب مردم راه برود.

انتهای پیام

 

 


منبع : راه دانا

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن