ابهراستان زنجانایجرودایرانخدابندهخرمدرهزنجانسلطانیهسیاسیطارمفرهنگی و اجتماعیماهنشانویژه

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی: انصاری ناموفق‌ترین استاندار زنجان بود

حجت‌الاسلام ابوالفضل شکوری امروز در گفت‌وگو با فارس با اشاره به آخرین جلسه نمایندگان ادوار استان با استاندار زنجان اظهار کرد: جلسه نمایندگان ادوار با استاندار زنجان به صورت مستمر برگزار می‌شود که هدف از آن نیز هم‌اندیشی بیشتر برای توسعه استان و ارائه گزارشی از سوی استاندار است.
وی با اشاره به اینکه در جلسه اخیر گزارش برنامه‌های استاندار اعلام و اهم اقدامات صورت گرفته درباره آخرین وضعیت پتروشیمی زنجان ارائه شد، تصریح کرد: البته پس از ارائه گزارش، پیشنهاداتی از سوی نمایندگان نیز مطرح و به انجام کارهای جدی‌تر برای حل مشکلات استان و توسعه آن تأکید شد.
نماینده سابق مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با مطلوب ارزیابی کردن گزارش توسعه‌ای ارائه شده از سوی استاندار زنجان افزود: عملکرد استاندار فعلی در مقایسه با استاندار سابق مطلوب بوده است.

*انصاری ناموفق‌ترین استاندار زنجان بود
شکوری درباره انتقادات وارده به استاندار زنجان، در زمینه استفاده از مدیران غیربومی گفت: بومی بودن یا نبودن ملاک شایستگی یا عدم شایستگی مدیران نیست، همچنان که جمشید انصاری استاندار سابق زنجان بومی بود اما در زمان استانداری خود موفق عمل نکرد و به جرأت می‌توان گفت، ناموفق‌ترین استاندار بود.
وی با اشاره به عدم موفقیت جمشید انصاری در برقرای ارتباط با احزاب و جریان‌های سیاسی و مردم بیان کرد: درست است که جمشید انصاری به عنوان معاون رئیس جمهور انتخاب شد، اما رفتن وی از زنجان به دلخواه خودش نبود و در آستانه عزل از سمت خود برکنار شد.
شکوری با بیان اینکه یکی از رموز موفقیت هر استاندار، حضور وی در بین مردم و شنیدن مشکلات آنها است و این در حالی است که انصاری در زمان تصدی استانداری رابطه‌ای با مردم نداشت، تصریح کرد: درست است که استاندار زنجان فعلی بومی نیست، اما ارتباط خوبی با مردم و گروه‌های مختلف سیاسی و احزاب دارد.
وی با اشاره به حضور مستمر استاندار زنجان در نماز جمعه بیان کرد: حضور در بین مردم و آشنا شدن با مشکلات آنها از نزدیک، کمک شایانی به اجرای طرح‌های توسعه‌ای و همچنین عملکرد بهتر استاندار می‌کند.

*نظر نمایندگان ادوار استان بر بقا و ادامه فعالیت استاندار است
عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی همچنین به ارتباط مطلوب استاندار زنجان با احزاب و بهره‌گیری از ظرفیت آنها اشاره کرد و گفت: کارنامه اجرایی درویش امیری نسبت به استانداران قبلی بهتر است، چرا که همسو با نظام بوده و هم موافق نظرات رهبری و هم همسو با دولت عمل کرده است.
وی با رد شایعات مطرح شده در زمینه تغییر استاندار زنجان گفت: نظر نمایندگان ادوار استان بر بقا و ادامه فعالیت استاندار است و بحث تغییر وی مطرح نیست، چرا که درویش امیری فردی میانه‌رو بوده و در زمینه سیاسی جناحی عمل نکرده و مصلحت استان را ارجح دانسته است.

*نفرات پیشنهادی از سوی اصلاح‌طلبان گزینه‌های خوبی نیست
نماینده سابق مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شایعات تغییر استاندار اغلب از سوی طیف اصلاح‌طلبان مطرح می‌شود، افزود: البته نفرات پیشنهادی از سوی برخی اصلاح‌طلبان گزینه‌های خوبی نبوده و حتی پیش‌بینی بنده این است که در صورت انتخاب به این سمت ضعیف‌تر از استاندار سابق عمل خواهند کرد.
وی با اشاره به اینکه نمایندگان ادوار استان زنجان، حامی استاندار فعلی هستند، تصریح کرد: قطعا تغییر استاندار در این برهه زمانی که وی به تازگی با شرایط استان آشنا شده به صلاح نیست.
شکوری موضوعات مطرح شده در فضای مجازی درباره تغییر استاندار زنجان را شایعه خواند و گفت: در واقع سفر اخیر وزیر کشور به زنجان نیز با هدف رد همین شایعات صورت گرفت، وگرنه وزیر کشور دلیلی برای حضور در استان در آن بازه زمانی نداشت.
وی در پایان با تأکید بر همدلی و وفاق بیشتر بین احزاب و گروه‎های سیاسی و مجموعه استانداری به منظور موفقیت استان تصریح کرد: باید از فرصت‌ها برای توسعه بیشتر استان بهره‌ گرفت و نباید با مطرح کردن شایعات بی پایه و اساس زمینه ضعف فعالیت سیستم مدیریتی موجود را فراهم کرد، چرا که این امر اصلا به نفع استان نیست.

بر چسب ها

پیشنهاد سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close