عضو هیئت مدیره شرکت ایران ترانسفو دستگیر شد

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=10079

به گزارش موج رسا ، بنا به اخبار موثق و طبق اعلام منابع آگاه عضو هیئت مدیره شرکت ایران ترانسفو و سهامدار بخش خصوصی این شرکت دستگیر شده است.

گفتنی است که کارخانه ایران ترانسفو در زنجان قرار دارد اما با توجه به اینکه مسائل مربوط به واگذاری و مسائل دیگر در تهران بوده این پرونده بنا به صلاحیت محلی دادگاه‌ها در تهران مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

بیشتر بخوانید :

استاندار زنجان: خریدار سهام ایران ترانسفو اهلیت لازم را نداشته است

بزرگترین تولیدکننده ترانسفورماتور کشور قربانی یک واگذاری اشتباه/ سود هزار میلیاردی سهامدار ۵۰میلیاردی ایران ترانسفو

لازم به ذکر است که فرد مذکور ۲۸ درصد سهام این کارخانه را در اختیار دارد.

در سفر آیت الله رئیسی به استان زنجان  بهزاد ظهیری مدیرعامل شرکت ایران ترانسفو در مورد خصوصی سازی در این شرکت گفت: باید سهام و سود سهام ارائه شده به سهامداران مورد بررسی قرار گیرد، چطور می شود به یک نفر در این شرکت ۱۰۸ میلیارد تومان سود سهام تعلق بگیرد.

وی در مورد اقدام اشتباه در حوزه خصوصی سازی در این شرکت گفت: این فرد حدود ۲۰۰ میلیارد تومان سهام فروخته و ارزش سهامی که در این شرکت دارد حدود ۸۵۰ میلیارد تومان است. بخشی از سود سهام را گرفته و بخشی نیز در حال حاضر توقیف شده است.

وی بیان کرد: سوال بنده این است که چطور می شود یک نفر با پرداخت سهام  ۵۰ یا ۶۰ میلیارد تومان صاحب یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان سود سهام شود و ۳۲۱ میلیارد تومان نیز سالهاست به دولت بدهکار است. چرا سازمان خصوصی سازی فسخ قرار داد نمی کند و در این راستا اقدامی انجام نمی دهد؟

وی همچنین عنوان کرد که این فرد همچنین ۳۴ میلیارد تومان از پول این شرکت را یک و نیم سال است تصرف کرده و پس نمی دهد.

آیت‌الله رئیسی نیز بعد از شنیدن این سخنان قول پیگیری داد، حال با گذشت زمان کمی از این گزارش مدیرعامل شرکت و پیگیری دستگاه قضا شاهد دستگیری این فرد هستیم.

با توجه به عزمی که قوه قضاییه در مبارزه با فساد و ناعدالتی دارد، دستگیری سهامدار بخش خصوصی ایران ترانسفو نشان می‌دهد که عاقبت خصوصی سازی های اشتباه و مسئله دار برخورد قاطع دستگاه قضایی خواهد بود.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن