آخرین اخباراستان زنجاناقتصادیزنجانگزارش

فراخوان ماه عسل موجب افزایش ۹۰۰ نفری حامیان طرح محسنین زنجان شد

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی استان زنجان یکی از عوامل مهم افزایش میزان مشارکت کنندگان در طرح های اکرام و محسنین را هماهنگی کشوری با برنامه ماه عسل عنوان کرد و گفت: با جریان‌سازی انجام شده، از طریق برنامه تلویزیونی ماه عسل تعداد ۹۰۰ نفر به جمع حامیان طرح محسنین در استان اضافه شدند.

رضا حسنلو امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: اداره کل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان به منظور ارائه خدمات بهتر به مددجویان طرح اکرام ایتام را در طول سال و به ویژه در ماه مبارک رمضان اجرایی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه طبق آمار شمار مشارکت کنندگان در طرح‌های اکرام و محسنین در پایان دهه دوم ماه رمضان افزایش یک هزار و ۶۸۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشت، بیان کرد: بر این اساس در این مدت ۲ هزار و ۶۶ حامی جدید طی ۲۰ روز ماه  مبارک رمضان همکاری خود را با این نهاد آغاز کرده‌اند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با اشاره به تحقق ۶۴ درصدی برنامه‌های پیش‌بینی شده به منظور جذب حامی طی ماه مبارک رمضان تصریح کرد: خوشبختانه همشهریان زنجانی به تأسی از ائمه معصومان (ع) در امر رسیدگی و کمک به نیازمندان فعالیت مطلوبی داشته و همکاری بسیار خوبی با کمیته امداد امام خمینی استان زنجان دارند.

حسنلو با بیان اینکه طرح اکرام  و محسنین به منظور مشارکت خیران در حمایت از ایتام و فرزندان محسنین  نیازمند زیر پوشش اجرایی می‌شود، اضافه کرد: با مشارکت در طرح اکرام  و محسنین زمینه تامین معیشت ایتام  و فرزندان محسنین زیرپوشش فراهم می‌شود.

وی با اشاره به برنامه‌های این نهاد به منظور توسعه کمی و کیفی طرح‌های مشارکتی از جمله طرح اکرام ایتام ومحسنین افزود: ماه رمضان فرصت مناسبی برای بهره‎گیری از ظرفیت خیران بود که خوشبختانه این امر محقق شد و شاهد مشارکت بسیار خوب خیران در طرح‌های اجرایی کمیته امداد بودیم.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی استان زنجان در ادامه آماری از میزان مشارکت خیران به صورت نقدی نیز ارائه کرد و گفت: مبلغ مساعدت حامیان در قالب طرح اکرام و محسنین تا پایان دهه دوم ماه رمضان سال گذشته ۳۵۲ میلیون ریال بوده است که این مبلغ با مشارکت مطلوب حامیان در همین مدت با افزایش ۳۶۴ درصدی به یک میلیارد و ۶۳۴ میلیون ریال رسیده است.

وی به فضاسازی انجام شده در جامعه اشاره کرد و افزود: همکاری رسانه‌های جمعی از جمله صدا و سیما، خبرگزاری‌ها و نشریات تأثیر به سزایی در مشارکت خیران دارد.

حسنلو یکی از عوامل مهم افزایش میزان مشارکت کنندگان در طرح های اکرام و محسنین را هماهنگی کشوری با برنامه ماه عسل برای فراخوان ثبت نام خیران در قالب طرح محسنین عنوان کرد و گفت: با جریان‌سازی انجام شده  از طریق برنامه تلویزیونی ماه عسل تعداد ۹۰۰ نفر به جمع حامیان طرح محسنین در استان اضافه شدند.

وی همچنین به راه‌های آغاز همکاری با کمیته امداد امام خمینی نیز اشاره کرد و گفت: خیران با مراجعه به دفاتر کمیته امداد استان یا ارسال عدد یک به شماره ۳۰۰۰۳۳۳۳۲۴ و یا ورود به سایت این نهاد به آدرس www.emdad.irو یا شماره گیری #۰۲۴*۸۸۷۷* در برنامه محرومیت زدایی این نهاد مشارکت کنند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close