فساد فرزندان هاشمی و میرزاده در دانشگاه آزاد

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=905

چند ماهی است که در مورد تخلفات مالی و نفوذ باند خاصی در حیطه مدیریت حمید میرزاده در دانشگاه آزاد در رسانه‌ها اخباری منتشر می‌شود که اغلب سبب شکایت میرزاده از این رسانه‌ها هم شده است. در همین باب بود که حمید میرزاده با رای هیئت امنای دانشگاه آزاد برکنار شد و فرد دیگری سرپرستی دانشگاه را برعهده گرفت.

علی اکبر ولایتی، رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی درباره عزل میرزاده از ریاست دانشگاه آزاد بیان می‌کند: «بخشی از مشکل اصلی دخالت فرزندان آقای میرزاده در امور دانشگاه ‌آزاد و دخالت آنها در انعقاد قراردادهای مالی کلان است که اسناد همه اینها موجود است.»

وی افزود: « این فسادهای مالی از زمان حیات مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مطرح شده بود. آقای علی‌محمد نوریان که دبیرکل هیئت مؤسس هستند و از سوی مرحوم هاشمی‌رفسنجانی به سمت بازرسی منصوب شده بودند این موارد را مطرح کرده بودند، و بنا به شهادت برخی از اعضای هیئت مؤسس و امنا ( که در صورت لزوم اسامی آنها را خواهم گفت) قرار بود آقای میرزاده عزل شود.»

این موارد تا به اینجا پیش رفت که یاسر هاشمی فرزند مرحوم هاشمی رفسنجانی نیز از این دانشگاه اخراج شد. این تغییر و تحولات سبب شد تا جیغ بنفش روزنامه‌های زنجیره‌ای اصلاح‌طلب بلند شود که چرا دانشگاه آزاد در حال «هاشمی‌زدایی»‌است اما با صحبت‌هایی که امروز علی اکبر ولایتی درباره فساد گسترده میرزاده و آقازاده و عواملش سخن گفت معلوم شد که مسئولان دانشگاه آزاد درحال فسادزدایی از دانشگاه هستند.

البته این عوامل پیش از اینها زیر نظر هاشمی رفسنجانی وارد دانشگاه آزاد شده‌اند و حمایت تام و تمام وی را نیز پشت سر داشتند بخصوص اینکه حمید میرزاده رئیس عزل شده دانشگاه آزاد نیز با حمایت‌های وی توانسته بود این سمت را کسب کند که در ادامه به برخی از این حمایت‌ها و همچنین چاپلوسی‌های متقابل میرزاده که برای نگاه داشتن میز ریاست خود تلاش می‌کرد، می‌پردازیم.

هاشمی: میرزاده از اوضاع دانشگاه آزاد به خوبی خبر دارد

بعد از ظهر روز سه‌شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۴ هاشمی رفسنجانی، رئیس سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار با رییس و معاونان دانشگاه آزاد اسلامی و رؤسای استان‌های دانشگاه آزاد درباره حمید میرزاده گفت: تجارب بالای دکتر میرزاده شرایط را برای ایجاد تغییرات ساختاری فراهم کرد؛ کمتر کسی در جمهوری اسلامی تجربه کار علمی و اجرایی نظیر دکتر میرزاده دارد.[۱]

وی افزود: از آنجایی که دکتر میرزاده از همان ابتدا دبیر هیات موسس دانشگاه بودند، اوضاع دانشگاه را خوب می دانستند و با اشراف و تسلط بسیار خوب و با ذهنی باز در این زمینه و با توجه به تجارب بسیار زیاد در رابطه با بخش اجرایی قدم در این مسیر گذشت و اقدامات ارزنده ای در این راستا انجام شد.

هاشمی ادامه داد: دکتر میرزاده در شرایطی وارد دانشگاه شدند که این بزرگترین دانشگاه حضوری جهان با ۲۵۰۰ میلیارد تومان بدهی و نزدیک به ۲۰۰ مورد دعاوی علیه دانشگاه و توقف بخش اعظمی از پروژه های عمرانی دانشگاه روبه‌رو بود.

هاشمی: از زمان مدیریت دکتر میرزاده شرایط خوبی در داخل و خارج از کشور برای دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد شده است

مرحوم هاشمی رفسنجانی در روز پنج‌شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۵ در چهاردهمین جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی، با ابراز رضایت از دوره‌ جدید این دانشگاه که به ریاست میرزاده اداره می‌شد، گفت: «با توجه به تلاش هایی که در چندسال اخیر توسط دکتر میرزاده انجام شد، در حال حاضر شرایط خوبی برای این دانشگاه هم در داخل و هم در خارج ایجاد شده است.»[۲]

شعر «دانش بنیانی» میرزاده برای آیت‌الله هاشمی رفسنجانی

چهارمین جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد صبح روز پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ با حضور هاشمی رفسنجانی و سید حسین هاشمی استاندار تهران در سازمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد که حاشیه‌هایی به همراه داشت.

در این مراسم حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شعری را برای آیت‌الله هاشمی رفسنجانی خواند.

در این شعر آمده است: «دستت ببوسم، دست تو بوسیدنی است/گل‌های دانش‌بنیان تو بوییدنی است»[۳]

رئیس دانشگاه آزاد اعلام کرد که این شعر را یکی از شاعران کشور برای آزادسازی خرمشهر گفته بود و من آن را تغییر داده و برای آیت‌الله هاشمی رفسنجانی می‌خوانم.

همچنین حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد در این مراسم گفت: آقای هاشمی، خرمشهر را شما آزاد کردید چون فرمانده پیروز جنگ بودید و اکنون دانشگاه آزاد را شما آزاد کردید و امروز این دانشگاه بالغ شده است.[۴]

اعلام جشن «تولد هشتاد سالگی هاشمی‌» توسط میرزاده و «اشک‌های رفسنجانی»

حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد در روز ۰۳ شهریور ۱۳۹۳ در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره علوم‌پزشکی دانشگاه آزاد که با حضور هاشمی‌رفسنجانی برگزار شد، گفت: امروز تولد هشتاد سالگی آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی است.[۵]

وی افزود: ما در دانشگاه آزاد می‌خواستیم برای ایشان جشن تولد بگیریم که ایشان راضی نشدند.

میرزاده خاطرنشان کرد: ایشان در طول عمر شریف‌شان واقعاً در دانشگاه آزاد تأثیرگذار بودند و همزمانی جشن تولد آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی با مراسم اختتامیه نخستین جشنواره علوم‌پزشکی دانشگاه آزاد را به ایشان تبریک می‌گوییم.

رئیس دانشگاه آزاد: من اهل اغراق نیستم، آقای هاشمی هم این را می‌داند، در زمان جنگ وقتی که ایشان فرمانده جنگ بودند، دانشگاه آزاد را هم تأسیس کردند که امروز به حکمت و دوراندیشی ایشان بیشتر پی می‌بریم.

میرزاده در ادامه گفت: خداوند سایه ایشان را از سر ما کم نکند. من تحقیق کردم که دانشگاه آزاد واقعاً بزرگ‌ترین دانشگاه حضوری جهان است، البته باید از دوستان آقای هاشمی مانند دکتر جاسبی تشکر کرد.

در حین سخنان میرزاده در محل برگزاری مراسم، دوربین محل برگزاری مراسم تصویر هاشمی‌رفسنجانی را نشان داد که در حال گریه کردن است.

در ادامه این مراسم، متن ذیل در ویدئوپروژکشن محل برگزاری مراسم نقش بست.

«گل آمد وزان خوش‌تر نباشد» هشتادمین زادروز فریادگر عدالت و آزادی و خردورزی حضرت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی بر تمامی دوست‌داران عدالت و آزادی مبارک باد».

[۱] http://www.ana.ir/news/۴۰۰۵۴

[۲] http://www.iscanews.ir/News/۶۷۶۱۲۴

[۳] http://www.mehrnews.com/news/۳۶۶۳۰۸۸

[۴] http://www.iscanews.ir/news/۶۴۷۰۱۶

[۵] https://www.tasnimnews.com/fa/news/۱۳۹۳/۰۶/۰۳/۴۷۲۳۸۹


احمدعلی فروغی ابری رئیس اسبق واحد اصفهان دانشگاه آزاد اسلامی، ضمن اشاره به وجود فساد در این دانشگاه، تصریح کرد: وضعیت دانشگاه آزاد اسلامی در زمان آقای میرزاده اسفناک بود. همیشه ابراز ناراحتی می‌کنم که چرا دانشگاهی با این پتانسیل و هزاران دانشجو و نزدیک به ۴۷۰ واحد دانشگاهی، به این روز افتاده است.

وی با اشاره به دلیل استعفای خود از دانشگاه آزاد اسلامی، بیان داشت: شاید جزو معدود رؤسای واحدهای دانشگاه آزاد بودم که اعتراض خود را به شیوه مدیریت آقای میرزاده علنی بیان می‌کردم که نتیجه آن شد که اینقدر برای من بهانه‌تراشی کردند تا مجبور به استعفا شدم.

فروغی با تأکید بر وجود دخالت فرزندان میرزاده در مدیریت دانشگاه آزاد و استفاده ابزاری از این دانشگاه، خاطرنشان کرد: احسان میرزاده فرزند رئیس سابق دانشگاه آزاد سعی می‌کرد طرح‌های دانش‌بنیان و پژوهشی با درآمدهای بسیار خوب و اشتغال‌های بسیار زیاد را از دانشگاه خارج کرده و آن را تصاحب کند.

رئیس اسبق واحد اصفهان دانشگاه آزاد اسلامی گفت: متأسفانه طرحی بنام «آزاد اکسپو» توسط فرزند میرزاده از دست دانشگاه آزاد اسلامی درآورده شد و توسط وی تصاحب شده است.

وی یادآور شد: طرحی را در کشور اوگاندا طراحی کرده بودیم که دولت این کشور شدیداً علاقمند به اجرای آن بود و طبق آن باید کلینیک دندانپزشکی، بهداری پزشکی ایجاد و بخشی از توزیع داروی این کشور را برعهده می‌گرفتیم و همچنین بازآموزی دندانپزشکی به برخی از دندانپزشکان این کشور و برخی از کشورهای اروپایی را برعهده می‌گرفتیم.

فروغی در ادامه اظهار داشت: اما متأسفانه میرزاده قصد داشت این طرح را برای خود تصاحب کند که با ممانعت ما موفق نشد، اما اجازه نداد این طرح هم توسط دانشگاه انجام شود. در ازای این طرح ماهیانه مبلغ ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار دلار نصیب دانشگاه آزاد می‌شد که با این پول می‌توانست بسیاری از دانشگاه‌های ورشکسته خود را احیا کند.

رئیس اسبق واحد اصفهان دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه میرزاده خودخواه بود که اجازه اجرای طرح اوگاندا را به ما نداد، تصریح کرد: بسیار خوشحال هستم که ولایتی توسط رهبر انقلاب به ریاست هیأت امنا و مؤسس دانشگاه آزاد منصوب شد.

وی در مورد دیگر اقدامات میرزاده در زمان تصدی پست ریاست دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: در نمونه دیگر مدیری جوان به نام نجفی که بسیار فعال و کارکشته بود، برای مدت کوتاهی به ریاست واحد اصفهان دانشگاه آزاد منصوب شد، اما با کارشکنی پسر میرزاده و به دلیل ارتباط خوب وی با رئیس دانشگاه نجف‌آباد، این فرد برداشته شد و رئیس دانشگاه نجف‌آباد به سمت رئیس دانشگاه اصفهان منصوب شد.


در پی تغییرات مدیریتی در دانشگاه آزاد اسلامی، عده‌ای روند این تغییرات را زیر سوال برده و آن را دارای ابهام دانسته‌اند. پیرامون این موضوع و چرایی و چگونگی تغییرات انجام شده با دکتر علی‌اکبر ولایتی رئیس هیئت موسس این دانشگاه گفت‌وگو کرده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.
 آقای دکتر روند تغییر و تحولات در دانشگاه آزاد از کجا شروع شد؟
پس از انتصاب اینجانب از سوی مقام معظم رهبری به عنوان رئیس هیئت موسس و انتخاب من به عنوان رئیس هیئت امنا، در مسائل متعدد و پیچیده وارد شدم، که این مسائل شامل فسادهای مالی نیز می‌شد. ابتدا تلاش من بر آن بود که به صورت مسالمت‌آمیز این معضلات حل شود. لذا به آقای میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بابت فسادهای مالی موجود در دانشگاه آزاد تذکراتی داده شد.
 این مفسده‌های مالی در زمان مرحوم هاشمی‌رفسنجانی به ایشان گزارش داده شده بود؟
این فسادهای مالی از زمان حیات مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مطرح شده بود. آقای علی‌محمد نوریان که دبیرکل هیئت موسس هستند و از سوی مرحوم هاشمی‌رفسنجانی به سمت بازرسی منصوب شده بودند این موارد را مطرح کرده بودند، و بنا به شهادت برخی از اعضای هیئت موسس و امنا ( که در صورت لزوم اسامی آنها را خواهم گفت) قرار بود آقای میرزاده عزل شود.

اگر لازم شد نام بعضی از مدعیان امروز که خبر تصمیم مرحوم آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی مبنی بر عزل میرزاده را حضورا به اینجانب گفتند را خواهم گفت. وقتی آیت‌الله هاشمی‌ گزارش این مفسده‌ها را شنیده گفته بود که برخورد با فرد مورد نظر پس از انتخابات صورت گیرد.
چه مشکلاتی از جانب این فرد پیش آمده بود؟
بخشی از مشکل اصلی در این میان دخالت فرزندان آقای میرزاده در امور دانشگاه ‌آزاد و دخالت آنها در انعقاد قراردادهای مالی کلان است که اسناد همه اینها موجود است.

حتی اظهارات بعضی از روسای واحدهای دانشگاه آزاد موجود است که با امضاء خط خود دراین‌باره نوشته‌اند.
 می‌توانید برای ما نمونه‌ای از این موارد را بگویید؟
مثلا فرزند آقای میرزاده از برخی روسای واحدها خواسته است که با شرکت خاصی قرارداد انعقاد کنند و آن فرد زیربار نرفته و مغضوب آقای میرزاده قرار گرفته است. گزارش‌های متعدد و مستدل مبنی بر این فسادها موجود است.
 شما به ایشان درباره این موارد تذکر ندادید؟
از تاریخ نصب اینجانب به سمت رئیس هیئت موسس، بنده به طور مکرر با آقای میرزاده مکاتبه کرده و به صورت حضوری به او تذکر دادم که معاملات و قراردادهای کلان بدون اطلاع اینجانب و مشورت با افراد صاحب‌نظر و مصلح منعقد نشود. از جمله این قراردادها شراکت در یک کارخانه داروسازی به مبلغ بیش از دویست میلیارد تومان بود که به محض اطلاع گفتم که باید متوقف شود.
 برای جلوگیری از بروز این مفسده‌ها چه تدبیری اتخاذ گردید؟
قرار بر این شد که بنده نماینده‌ای معرفی کنم. بنده آقای دکتر رهایی رئیس سابق دانشگاه امیرکبیر را معرفی کردم که در جلسات تصمیم‌گیری برای انعقاد قراردادها حضور داشته باشد و هر معامله‌ای که ایشان به صلاح ندیدند متوقف شود تا رسیدگی در مورد آن صورت گیرد. پس از این بود که آقای میرزاده نامه‌ای برای من نوشتند و در آن نامه این رسیدگی‌ها را که برای جلوگیری از بروز مفاسد بود دخالت‌های غیرقانونی نامیدند.

ایشان در آن نامه گفته بودند که هیئت موسس و هیئت امنا اجازه ورود در کارهای اجرایی دانشگاه را ندارند. در این میان شواهد متعدد مبنی بر فسادهای موجود در معاملات به اینجانب می‌رسید.
 می‌توانید نمونه‌ای از آن موارد را بگویید؟
بله. از جمله رئیس دانشگاه اسلامشهر شرحی نوشت و همچنین حضورا برای اینجانب بیان کرد. او گفت که هیئت تصمیم‌گیر در دانشگاه‌آزاد به وی ابلاغ کرده‌اند که زمینی را به مبلغ بیش از ۵۰ میلیارد تومان برای پارکینگ دانشگاه از یک خانواده خاص ومقیم خارج کشور خریداری نماید. او با آنها وارد معامله می‌شود و پس از چانه‌زنی بسیار این مبلغ را به ۳۶ میلیارد تومان کاهش می‌دهد.

در این میان از سوی وکیل آن خانواده به او پیشنهاد می‌شود که ۱۰ درصد معامله را به عنوان رشوه بگیرد و به همان مبلغ بیش از ۵۰ میلیارد رضایت بدهد، که وی زیربار نمی‌رود و معامله را لغو می‌کند.
حال بگذریم از اینکه دانشگاه آزاد اسلامشهر آیا به چنین زمینی در این مقیاس و با این قیمت آن هم برای پارکینگ نیاز دارد یا نه؟!
 شما برای برطرف کردن این مشکلات چه راهی در پیش گرفتید؟
اینجانب چاره‌ای ندیدم جز اینکه به مسئولیت خود عمل کنم و لذا طبق ماده ۱۱ اساسنامه بر اساس درخواست ۴ نفر از هیئت امنا (در حالی که ۳ نفر کافی بود) جلسه فوق‌العاده تشکیل دادیم. در این جلسه تمام ۹ نفر اعضای هیئت امنا حاضر بودند. دستور جلسه رسیدگی به همین مفاسد مالی بود.

در این جلسه آقای علی‌محمد نوریان دبیرکل هیئت موسس که منصوب آیت‌الله هاشمی بود چند نمونه از فسادهای مالی ثابت شده مدیریت دانشگاه آزاد را با اسلاید مدارک (که شامل ۶ زونکن بود) نشان داد. دو وزیر محترم بهداشت و علوم مطالب خودشان را بیان کردند و برای شرکت در جلسه هیئت دولت جلسه را ترک کردند. تعداد هیئت امنا به ۷ نفر رسید. برپایه اساسنامه اکثریت برای تشکیل جلسه کافی است. لذا جلسه ادامه یافت.

با توجه به گزارش دبیرکل هیئت موسس اینجانب به عنوان رئیس هیئت امنا تصمیم گرفتم که پیرامون عزل یا ادامه کار آقای میرزاده رای‌گیری انجام شود. ۵ نفر از ۷ نفر اعضای حاضر در جلسه ابتدا به استعفای ایشان در مدت یک هفته و سپس عزل وی در صورتی که استعفا ندهد رای دادند.
 واکنش آقای میرزاده چه بود؟
آقای میرزاده اعلام کرد که از فردا به دانشگاه نخواهد رفت. پس از آن آقای میرزاده و یک نفر دیگر از اعضا جلسه را ترک کردند. با وجود رفتن آنها هنوز اکثریت حاضر بود و اساسنامه هم می‌گوید که اگر اکثریت حاضر رای دهند رای آنها قانونی است.
لذا اگر از پنج نفر باقی‌مانده حتی ۳ نفر هم رای می‌دادند به سرپرستی آقای نوریان کافی بود، در حالی که هر پنج نفر به ایشان رای دادند و امضا کردند. که برای نخستین‌بار در تاریخ دانشگاه آزاد رای و امضای حاضران ثبت شد و اگر لازم شد در همین روزنامه منتشر می‌کنیم.

اقدام دیگری که در آن جلسه صورت گرفت نصب حسابرسی «مفید راه‌بر» بود،  چرا که در طول ۳۵ سال گذشته هیچ حسابرسی مستقلی از دانشگاه آزاد صورت نگرفته بود و هر چه بوده حسابرسی داخلی بوده است. این اقدام را انجام دادیم تا جلوی مفسده‌های مالی گرفته شود.
در همان ابتدای نصب حسابرسی «مفید راه‌بر» موارد زیادی از اشکالات مالی مطرح شده است. روز گذشته نیز آقای نادریان رئیس حسابرسی «مفید راه‌بر» با نشان دادن تعدادی اسلاید از وجود اختلالات مالی بسیاری در دانشگاه آزاد گزارش داد. ان‌شاءالله نتیجه حسابرسی‌های مفید راه‌بر به قوه قضائیه تحویل داده خواهد شد.
بودجه دانشگاه آزاد از شهریه دانشجویان که اغلب آنها از قشر مستضعف هستند فراهم می‌شود و حیف و میل آن گناهی نابخشودنی است.


ماجرای قهر سیدحسن خمینی و ساختمان مجلل یاسرهاشمی در نیاوران
در خصوص عزل یاسرهاشمی و میرزاده از دانشگاه آزاد حجت الاسلام محمدیان عضو هیات امنای دانشگاه آزاد نیز در گفت و گویی مسائل مهمی را بیان داشتند.
مشروح این گفت‌وگو به شرح ذیل است:
سوال: روز گذشته آقای سیدحسن خمینی در نامه‌ای خطاب به آقای روحانی روند عزل ریاست سابق دانشگاه آزاد را غیرقانونی دانسته‌اند، به عنوان عضو هیئت امناء دانشگاه آزاد و کسی که در جلسه حضور داشته، ادعای ایشان را چقدر دقیق می‌دانید؟
حجت‌الاسلام محمدیان: جلسه‌ای که منجر به عزل رئیس دانشگاه آزاد و معرفی سرپرست موقت برای این دانشگاه بود از معدود جلساتی بود که با حضور تمامی اعضاء هیئت امناء و از جمله شخص آقای سیدحسن تشکیل شده بود و با رفتن دو وزیر محترم که به دلیل همزمانی جلسه با هیئت دولت نتوانستند تا آخر جلسه حضور داشته باشند، هیچ خللی در نصاب قانونی جلسه پیش نیامد.
وقتی برای استعفای آقای میرزاده رای‌گیری شد، هفت نفر از نه نفر اعضای هیئت امنا حضور داشتند و آقایان سیدحسن خمینی و حمید میرزاده رای ندادند و پنج نفر دیگر رای دادند.
آقای سید حسن اعتراض کردند که شما فقط برای استعفاء رای‌گیری کردید، ولی برای عزل رئیس دانشگاه در صورتی که استعفا نداد رای‌گیری به عمل نیامد! جناب آقای ولایتی بلافاصله برای عزل رئیس دانشگاه در صورتی که استعفا ندهد درخواست رای کرد که آن هم با پنج رای به تصویب رسید.
در اینجا آقای سیدحسن که بسیار عصبی شده بودند با حالت قهر جلسه را ترک کردند و به دنبال ایشان آقای میرزاده نیز با گفتن این سخن که از فردا در دانشگاه حاضر نخواهم شد، جلسه را ترک کردند.
با رفتن این دو نفر هنوز جلسه رسمیت خود را داشت، زیرا ۵ نفر از اعضاء هیئت‌امنا حضور داشتند که طبق اساسنامه اکثریت به‌ شمار می‌روند و به همین دلیل برای سرپرستی آقای نوریان رای‌گیری شد که به اتفاق آراء تصویب شد و همچنین برای حسابرسی دانشگاه آزاد توسط موسسه مفید راهبر رای‌گیری به عمل آمد که آن نیز به تصویب رسید.
جای بسیار تعجب است که آقای سیدحسن خمینی که حداقل در عزل و نصب سه رئیس دانشگاه آزاد در زمان مرحوم آقای هاشمی‌رفسنجانی حضور داشت و کمترین اعتراضی نکرد، اکنون که به صورت کاملا قانونی و مطابق اساسنامه رئیس دانشگاه برکنار و سرپرست قانونی به جای ایشان انتخاب شده است، لب به اعتراض می‌گشاید! ای کاش حداقل یک بار اساسنامه دانشگاه آزاد را مطالعه می‌کردند!
– سوال: سوال دیگر در مورد عزل آقای یاسر هاشمی از مسئول دفتری هیئت‌امنای دانشگاه آزاد است، اساساً شرح وظایف ایشان در این مسئولیت چه بود؟
حجت‌الاسلام محمدیان: عنوان مسئولیت آقای یاسر هاشمی در دانشگاه آزاد مسئول دفتر هیئت‌امنای دانشگاه بود. در اغلب دانشگاه‌های کشور مسئول دفتر حوزه ریاست دانشگاه مسئولیت دفتر هیئت امنای دانشگاه را نیز بر عهده می‌گیرد و نیازی به فرد مستقل برای این مسئولیت نیست.
طبق اساسنامه دانشگاه آزاد در هر سال شش بار جلسه هیئت‌امنا تشکیل می‌شود که دبیری آن نیز بر عهده رئیس دانشگاه است و ما در این چند سالی که عضو هیئت‌امنا بودیم متوجه نشدیم که نقش آقای یاسر هاشمی در تشکیل جلسات هیئت‌امنا و محتوای آن چیست؟ در حالی که برای این مسئولیت بیش از بیست نفر نیرو و یک ساختمان مجلل و وسیع در نیاوران در اختیار ایشان بود و از مقدار بودجه‌ای که برای این دفتر اختصاص می‌یافت خبر نداریم.
اقدام آقای دکتر ولایتی در برکناری آقای یاسر هاشمی کار بسیار شایسته‌ای بود که انجام گرفت و لازم است یک هیئت کارشناسی به فعالیت‌هایی که در این دفتر انجام گرفته است و هزینه‌هایی که در آنجا صرف شده است رسیدگی و گزارش آن را به هیئت امناء بدهد.
برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close