فعالیت ۹۰۰ گروه جهادی در استان زنجان

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=8063

مسؤول بسیج سازندگی استان زنجان از فعالیت ۹۰۰ گروه جهادی در استان زنجان در قالب گروه‌های جغرافیایی و محله محور خبر داد.

فعالیت 900 گروه جهادی در استان زنجان

فرهاد امندی اظهار کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته گروه‌های جهادی در ایام تابستان در استان زنجان فعالیت می‌کنند.

مسؤول بسیج سازندگی استان زنجان با اشاره به اینکه همایش دوره آموزشی و توانمندسازی گروه‌های جهادی طبق روال همه ساله روز چهارشنبه در زنجان برگزار شد، افزود: این همایش یک روزه با حضور اساتید مرکز مطالعات راهبردی و هدایت حرکت‌های جهادی کشور برگزار شد.

وی با بیان اینکه ۲۱۳ گروه جهادی جغرافیایی در استان زنجان فعالیت می‌کند، افزود: این گروه‌ها از اقشار مختلف جامعه تشکیل شده است که به روستاها و مناطق محروم خدمت‌رسانی می‌کنند.

امندی با اشاره به اینکه ۶۲۳ گروه محله محور در استان زنجان فعالیت می‌کنند، بیان کرد: فعالیت این گروه‌ها محله محور بوده و فعالیت‌های خود را در مساجد و محلات مختلف شهر انجام می‌دهند.

مسؤول بسیج سازندگی استان زنجان با اشاره به اینکه حدود ۹۰۰ گروه جهادی در استان در ایام تابستان فعالیت خواهند کرد، ادامه داد: به همین منظور توانمندسازی این گروه‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

* مرمت ۴۰۰ مدرسه در زنجان

وی از اجرای طرح هجرت دانش‌آموزی در مدارس استان زنجان خبر داد و افزود: مرمت مدارس در اجرای این طرح در دستور کار قرار دارد.

امندی با اشاره به هدف‌گذاری مرمت ۴۰۰ مدرسه به شرط تامین اعتبارات گفت: این طرح بین دستگاهی بوده و نیازمند همکاری اداره کل نوسازی، آموزش و پرورش و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استانداری است.

مسؤول بسیج سازندگی استان زنجان خاطر نشان کرد: مدارس هدف اجرای طرح هجرت مناطق محروم و حاشیه شهر است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بسیج پزشکی نیز برنامه‌ریزی اعزام تیم‌های پزشکی را در برنامه دارد، گفت: ۱۶۰ تیم پزشکی برای امسال برنامه ویزیت و خدمات دارویی تخصصی را برنامه‌ریزی کرده است.

امندی اضافه کرد: بسیج پزشکی سال گذشته نیز ۱۱۰ مورد اعزام تیم‌های پزشکی به مناطق محروم برای ارائه خدمات پزشکی را دستور کار داشته است.

مسؤول بسیج سازندگی استان زنجان از اجرای ۴۵۰ پروژه عمرانی در تابستانی سال‌جاری خبر داد و گفت: بازسازی و مرمت خانه‌های آسیب دیده از سیل سال‌جاری با همکاری خیرین، کمک‌های مردمی، بنیاد مسکن، بهزیستی و کمیته از جمله این پروژه‌ها است.

وی از تهیه و توزیع نوشت‌افزار و بسته‌های غذایی و البسه در زنجان خبر داد و افزود: تهیه جهیزیه نیز با همکاری خیرین در دستور کار قرار دارد.

امندی با اشاره به اینکه طرح‌های جهادی در استان زنجان پس از تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها آغاز خواهد شد، گفت: حداکثر تا ۱۰ تیر‌ماه گروه‌های جهادی به مناطق مختلف زنجان اعزام می‌شوند.

مسؤول بسیج سازندگی استان زنجان با اشاره به حضور جهادگران استان زنجان در مناطق سیل‌زده اضافه کرد: در سال‌جاری ۲۳ گروه جهادی استان در استان‌های گلستان و لرستان حضور داشتند.

منبع : فارس

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن