«فولاد ناب آرش» مهر‌ماه آغاز به کار می‌کند

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، ناصر فغفوری ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ۳۶ ماده معدنی در استان زنجان برداشت می‌شود که آخرین ماده برداشتی در استان تیتانیوم است که از حساسیت ویژه‌ای برای کشور برخوردار است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه در حوزه معدن به دنبال تکمیل زنجیره فرآوری هستیم، بیان کرد: در گذشته بخش عمده‌ای از سنگ‌های آهن و تزئینی استان زنجان به سایر استان‌ها صادر می‌شد.

وی با اشاره به زنجیره ارزش افزوده فولاد در استان زنجان تکمیل شده است، بیان کرد: زنجان ۸۰ درصد فولاد آلیاژی الکترود جوشکاری کشور را تولید می‌کند.

فغفوری با اشاره به اینکه بزرگترین واحد ذوب بخش خصوصی در استان زنجان قرار دارد، بیان کرد: این واحد با نام تجاری فولاد ناب آرش به صورت مشترک ایران و ترکیه در حال فعالیت است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به اینکه ۲۰۰ میلیون دلار برای این شرکت سرمایه‌گذاری شده است، افزود: این سرمایه‌گذاری افزایش یافته است که مهر‌ماه آغاز به کار می‌کند.

وی با اشاره به آغاز به کار واحد کنسانتره ادامه داد: این واحد با سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده است.

فغفوری با اشاره به اینکه بالای ۹۰ درصد از تجهیزات این شرکت خریداری و مستقر شده است، ادامه داد: محل فعالیت این شرکت در روستای مروارید زنجان است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به اینکه واحدهای صنعتی آماده فعالیت کار خود را آغاز می‌کنند، بیان کرد: برای شروع به کار واحدهای صنعتی منتظر افتتاح رسمی نمی‌مانیم.

وی با اشاره به اینکه در حوزه سنگ‌های تزئینی سه کارخانه بزرگ در حال فعالیت است، افزود: به‌روزترین و جدیدترین سنگ تزئینی تراورتن در استان زنجان تولید می‌شود.

فغفوری با اشاره به وجود معدن تراورتن در زنجان گفت: با توجه به وجود این معدن واحد فرآوری این سنگ نیز احداث شده است.

انتهای پیام/۷۳۰۰۹/ق
منبع : فارس

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن