قانونی برای تعارض منافع وجود ندارد/ مجلس باید در موضوع انحصار وکلا ورود پیدا کند

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=19663

مصطفی طاهری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: تعارض منافع یکی از ریشه‌دارترین مشکلات کشور ما است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در کشور قانونی برای تعارض منافع وجود ندارد٬ بیان کرد: انحصار وکلا یکی از تعارضات است.

وی با بیان اینکه تعارض منافع در بخش‌های مختلفی وجود دارد٬ عنوان کرد: در این شرایط مدیر و تصمیم‌گیر سر دو راهی قرار می‌گیرد تا منافع عموم لحاظ شود یا منافع خود را لحاظ کند.

طاهری با اشاره به اینکه در بیشتر موارد در تعارض منافع فرد منافع خود و شرکت را لحاظ می‌کند٬ ادامه داد: این تعارض در بخش‌های متعددی از جمله سهمیه پزشکان نیز مشاهده می‌شود.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با شکستن انحصار وکلا تعداد این افردا در جامعه افزایش پیدا کرده٬ دسترسی به وکلا نیز تسهیل می‌شود٬ ادامه داد: با این اقدام بهره‌مندی مردم از خدمات وکلا بیشتر شده و قیمت ارائه خدمات نیز کاهش می‌یابد.

وی با بیان اینکه با ادامه انحصار تعداد پرونده‌های در اختیار وکلا بیشتر و هزینه ارائه خدمات گرانتر می‌شود٬ گفت: متاسفانه با این شرایط مردم آسیب می‌بینند.

طاهری با اشاره به اینکه در حالت کلی قانونی برای تعارض منافع وجود ندارد٬ عنوان کرد: مجلس باید در این موضوع ورود پیدا کند و وکلایی که فارغ‌التحصیل شده‌اند بتوانند وارد این چرخه شوند.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس حتما در زمینه رفع تعارض قوانین ورود خواهد کرد٬ گفت: این موضوع یکی از مطالبات بنده در مجلس شورای اسلامی است.

انتهای پیام/۷۳۰۰۹/ق/ق
منبع : فارس

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن