ابهراستان زنجانایجرودخدابندهخرمدرهزنجانسلطانیهطارمماهنشان

قبض‌گرفتگی مشترکان پرمصرف زنجانی

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: مشترکان پرمصرف در خردادماه با افزایش قابل توجه در قبض‌های‌شان مواجه می‌شوند.

علیرضا علیزاده در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به افزایش تعرفه برق در سال ۹۸، اظهار کرد: از ابتدای اردیبهشت‌ماه امسال تعرفه برق همه مشترکان ۷ درصد افزایش می‌یابد ولی مشترکان به سه بخش مصرف‌کنندگان برابر با الگوی مصرف، کمتر از الگوی مصرف و بیش از الگوی مصرف (پرمصرفان) تقسیم می‌شوند.

این مسئول ادامه داد: با هدف افزایش انگیزه برای اصلاح مدل مصرف مشترکین پرمصرف به ویژه در زمان اوج مصرف برق مقرر شده است تا از ابتدای خردادماه تنها برای مشترکین پرمصرف خانگی ۱۶ درصد به این رقم افزوده شود.

وی افزود: مشترکین که برابر با الگوی مصرف و یا کمتر از آن مصرف می‌کنند، در صورتی که مصرف خود را نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش دهند، به میزان مصرف کاهش یافته بر اساس نرخ اولین پله در آن منطقه از تشویق برخوردار خواهند شد؛ به طوری که در قبال کاهش ۱۰ درصدی مصرف، ۲۰ درصد کاهش هزینه را شاهد خواهند بود که این مهم برای مشترکان پرمصرف نیزصادق است.

علیزاده با بیان اینکه بیش از ۷۵ درصد مشترکان زنجانی مصرفی کمتر از الگو دارند، تصریح کرد: به طور میانگین هر مشترک که الگوی مصرف متعارفی دارد در ماه ۳۰۰ کیلووات‌ساعت است که میانگین مصرف در استان زنجان ۱۴۱ کیلووات‌ساعت است. البته مشترکانی نیز در استان وجود دارد که بیش از ۳۰۰ کیلووات‌ساعت مصرف می‌کنند که پرمصرف محسوب می‌شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان از اطلاع‌رسانی میزان مصرف به مشترکان خبر داد و یادآور شد: از اردیبهشت ماه امسال با رنگ‌بندی قبض‌های مشترکین به رنگ‌های سبز و قرمز کم‌مصرف و پرمصرف بودن به اطلاع آنان رسانده می‌شود.

این مسئول با تاکید بر اصلاح الگوی مصرف به مشترکان پرمصرف، خاطرنشان کرد: صلاح الگوی مصرف در حوزه انرژی در کشور امروز یکی از مهم‌ترین ضروریات است و استفاده از منابع انرژی در کشور رویه نامناسبی داشته که ادامه این روند هزینه‌های هنگفتی را در راه توسعه کشور ایجاد کرده و ضرورت تدوین راهکارهای اصلاح الگوی مصرف در حوزه انرژی در دو بخش عرضه و تقاضای انرژی را دوچندان می‌کند؛ چرا که بهینه‌سازی انرژی یک صنعت پرسود و کم‌هزینه برای اقتصاد ملی است و ترویج آن اشتغال‌زایی گسترده‌ای را به دنبال دارد.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close