لزوم ایجاد دالان‌های ضدعفونی در محل‌های پرتردد شهری


حجت‌الاسلام محسن کرمی ظهر امروز (۲۹ آبان‌ماه) در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا که به‌صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با بیان اینکه ساختار و سازوکار زیربنایی ممنوعیت و محدودیت تردد خودروها در استان زنجان فراهم نشده است، اظهار کرد: باید در همه مبادی ورودی استان، ابزار کنترلی وجود داشته باشد و در یک بازه زمانی مشخص در جامعه هدف، همه مبادی ورودی زنجان باید دوربین نصب و تدابیری لازم اتخاذ شود.

وی با بیان اینکه در بحث ضمانت اجرایی، مشکلاتی وجود دارد، به این معنی که در صادر کردن دستورات قضایی هیچ مضایقه‌ای نداریم حتی برخی از دستورات قضایی ریسک دارد، افزود:  ۵۰  الی ۸۰ درصد مبتلایان به بیماری کرونا در برابر انتقال به قرنطینه مقاومت خواهند کرد. باید به این نکته توجه کرد که از ابتدای شیوع کرونا تا به امروز یک قانون نیز در این خصوص تصویب نشده است‌.

این مسئول با تاکید بر لزوم مشخص شدن ضمانت اجرای قانون، تصریح کرد: هر روز باید حداقل حدود ۵۰۰ بیمار مبتلا به کرونا وارد قرنطینه شوند که با جایگزینی تست جدید بیماری کرونا، مبتلایان بیشتری شناسایی شده و نیاز به قرنطینه خواهند داشت.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی زنجان با بیان اینکه روز گذشته (۲۸ آبان‌ماه) طبق آمار آرامستان شهر زنجان، ۱۰ بیمار کرونایی جان خود را از دست داده‌اند، ادامه داد: طبق آمار مذکور در تاریخ ۲۷ آبان‌ماه؛ ۷ بیمار کرونایی، ۲۶ آبان‌ماه ۱۰ بیمار کرونایی، ۲۵ آبان‌ماه ۱۵ بیمار کرونایی و ۲۴ آبان‌ماه ۱۰ بیمار کرونایی فوت کرده‌اند. گفتنی است تشخیص آنان درمانی نیست اما ما می‌دانیم فوتی‌ها و ابتلا به کرونا بسیار بیشتر از آمار اعلامی است.

حجت‌الاسلام کرمی با تاکید بر لزوم ایجاد دالان‌های ضدعفونی در محل‌های پرتردد شهرهای استان برای اینکه افراد ایزوله شوند، افزود: در داخل بیمارستان‌های زنجان وضعیت نامطلوبی وجود دارد. کادر درمان استان بسیار پرتلاش بوده و همه چیز خود را در طبق اخلاص گذاشته‌اند و باید در این وضعیت به یاری آنان بشتابیم.

این مسئول تصریح کرد: داخل بیمارستان بزرگ‌ترین تهدید روحی برای بیماران مبتلا به کرونا است و فرد بیمار خود را می‌بازد و با توجه به اینکه همراه ندارد تا فرد مبتلا را تقویت روحی کند بیمار دچار یاس و ناامیدی می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی زنجان، با اشاره به استفاده از ظرفیت‌های مردمی، بسیج و هیات‌های مذهبی در داخل بیمارستان‌ها و فراهم کردن امکانات لازم برای بهبود بیماران، خاطرنشان کرد: تظاهرات درمانی در شهرها نداریم و با توجه به تولید مواد ضدعفونی‌کننده در استان، خیابان‌های شهر ضدعفونی نمی‌شود. ورودی هر مرکزی که فعالیت می‌کند باید وسایل ضدعفونی‌کننده فراهم شود.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی استان نیز  در ادامه این جلسه، در رابطه با تردد برخی از خودروها که مشمول طرح ممنوعیت و محدودیت‌های تردد کرونایی نمی‌شود، اظهار کرد: تردد خودروهای امدادی، درمانی، حمل بار، انتظامی و مسافر، مشمول ممنوعیت تردد خودروها در دو هفته تعطیلی نخواهد شد.

سرهنگ ایرج خانی‌پور در رابطه با افرادی که محل سکونت و محل کار آنان در دو شهر متفاوت است، افزود: کارکنان دولتی که محل سکونت‌شان با محل کارشان متفاوت بوده و افرادی که تحت هر عنوانی مدارک لازم را برای تردد ضروری خود دارند، شامل ممنوعیت تردد و محدودیت تردد داخل شهر نمی‌شوند.

وی با اشاره به اینکه افراد مذکور نگران جریمه احتمالی توسط دوربین‌ها نباشند، زیرا زمان لازم برای رفع آن وجود دارد، افزود: پلیس راه و راهور استان و پلیس نظارت بر اماکن شبانه‌روزی در حال خدمت‌رسانی به زنجانی‌ها است.

این مسئول با تاکید بر لزوم مشخص شدن محور تردد خودروهای گذری از استان زنجان، خاطرنشان کرد: تردد خودروهای غیربومی به شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی براساس ابلاغیه ستاد ملی و استانی پیشگیری و مقابله با کرونا استان ممنوع بوده و افراد جریمه خواهند شد.
انتهای پیام


منبع : ایسنا

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن