آخرین اخباراقتصادیایرانسیاسیفرهنگی و اجتماعیگزارشویژه

ماجراهای شرکت خصوصی مدیرعامل ایسنا و پسرش!

علی متقیان مدیرعامل خبرگزاری ایسنا که یکی از رسانه هایی است که اخبار مربوط به پورسیدآقایی معاون حمل و نقل شهرداری تهرا را به صورت ویژه پوشش می دهد پدر داماد پور سیدآقایی است .
متقیان البته در تعریف و تمجید از نزدیکانش در خبرگزاری دولتی ایسنا ید طولایی دارد .
وی پیش از این گزارش ویژه ای را برای معرفی وب سایت متعلق به پسرش (داماد معاون حمل و نقل شهرداری تهران) منتشر کرده بود.

جالب اینجاست که در گزارش مورد اشاره خبرگزاری ایسنا فرزند مدیرعاملش را یک محقق جوان ایرانی نامیده است.

ایسنا در بخشی از این گزارش سایتی که پسر مدیرعاملش آنرا راه اندازی کرده را معرفی کرده و گفتگویی را با وی ترتیب داده است . امکانی که قطعا برای همه مدیران عامل شرکت ها در حوزه های مختلف فراهم نخواهد بود .

مهدی متقیان پسر مدیرعامل خبرگزاری ایسنا مدیرعامل شرکتی در حوزه ثبت اختراع و فناوری است که البته رئیس هیات مدیره این شرکت نیز پدرش است .
شرکت مذکور با نام مدیریت فناوری یکتا دانش مفید در تاریخ ۹۰/۴/۱۹ به ثبت رسیده که مدتی بعد و با جدی تر شدن فعالیتهایش، گزارش معرفی آن در خروجی ایسنا منتشر می شود.
موضوع جایی جالب تر خواهد شد که بدانیم علی متقیان مدیرعامل فعلی ایسنا، سالها قبل در دفتر صادق واعظ زاده معاون علمی و فناوری رئیس جمهور سابق فعال بوده است. یعنی دقیقا در جایی فعالیت می کرده که موضوع فعالیت شرکت ثبتی وی و پسرش محسوب می شود .

اما در آخرین اتفاق قابل تامل، اردیبهشت ماه امسال متقیان مدیرعامل خبرگزاری ایسنا دبیر اجرایی هفتمین کنگره پیشگامان پیشرفت در هفتمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت بود . این کنفرانس توسط مرکز الگوی اسلامی – ایرانی پیشرفت که واعظ زاده مسئول آن است برگزار شده بود .

اینکه چه رابطه ای میان تعامل تنگاتنگ متقیان و واعظ زاده و شرکت وی و پسرش می تواند وجود داشته باشد از جمله ابهامات این تعامل است!

پدر داماد معاون شهردار تهران در خبرگزاری جهاد دانشگاهی چه می کند؟/ ماجراهای شرکت خصوصی مدیرعامل ایسنا و پسرش!

مدیرعامل ایسنا دبیر اجرایی هفتمین کنگره پیشگامان پیشرفت

دربخشی از آگهی تاسیس شرکت متقیان و پسرش پیرامون موضوع فعالیت آن آمده است: “فعالیت در زمینه مشاوره فنی بررسی مطالعه توسعه و گسترش مدیریت تکنولوژی صنایع مادر . ارائه راهکارها و روشها و توانمند سازی در جهت بهبود شرکت . فعالیت در زمینه بررسی و توسعه با هدف بهبود محصولات و فرآیندهای تولیدی و نیز تجاری سازی تکنولوژی صنایع مادر”

هم اکنون مهدی متقیان که همسرش دختر معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران است، این شرکت را اداره می کند.

ماجراهای شرکت خصوصی مدیرعامل ایسنا و پسرش!/ پدر داماد معاون شهردار تهران در خبرگزاری جهاد دانشگاهی چه می کند؟

 

برخی ابهامات در خبرگزاری ایسنا، کار را به جایی رسانده که بسیاری از افراد جهاددانشگاهی تهران، نامه ای را خطاب به طیبی رئیس جهاددانشگاهی نوشته و این موارد را متذکر شده اند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

Close