محاکمه انقلاب و پاچه خواری حاکم دبی توسط سلبریتی های بیسواد + عکس

لینک کوتاه مطلب : http://zanjansahar.ir/?p=6304

روزنامه کیهان در یادداشتی انتقادی درباره آنچه در جریان آئین افتتاحیه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر گذشت؛ نوشت:

سه‌شنبه نهم بهمن، مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، با سخنرانی‌های تهمت‌آمیز علیه انقلاب و نظام اسلامی، نمایشی پیش‌پاافتاده از کارگردانی بدسابقه و تک‌خوانی زن و حریم‌شکنی‌های مختلف، برگزار شد.

13971110000052636844122381111872_84421_PhotoT.jpg

در این مراسم که حتی یک جمله تحت عنوان تبریک سالگرد پیروزی انقلاب و فرارسیدن دهه فجر (که اساس برگزاری چنین جشنواره‌ای است) از زبان میزبانان و میهمان‌ها به گوش نرسید (به جز متنی که برای سخنرانی دبیر جشنواره نوشته شده بود)، از چهار نفر تجلیل به عمل آمد که سه تن آنها از عوامل سینمایی سال‌های پیش از انقلاب بودند و یک نفر هم به دلیل قانون‌شکنی‌های متعدد شخصیتی حاشیه‌ساز به حساب می‌آید. یعنی در واقع هیچ‌کدام از تقدیر شوندگان نسبتی با انقلاب اسلامی و دهه فجر انقلاب نداشتند که بعضاً هم ضد آن بودند! مانند این است که در یک مراسم گرامیداشت صلح و آبادانی از جنگ‌طلبان عالم تقدیر به عمل آید!! این درحالی بود که جا داشت به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، از افرادی که در ساخت آثار انقلابی در طول این سال‌ها سعی و کوشش به خرج داده بودند، تجلیل و تقدیر به عمل آید.

به هرحال یکی از تقدیرشوندگان که حدود ۳۰ سال است تقریباً در بسیاری از فیلم‌های ساخته‌شده طی این سال‌ها بازی کرده و بارها و بارها نامزد دریافت جایزه شده و چند بار هم در همین جشنواره فیلم فجر جایزه گرفته و حتی اینک نیز فرش قرمز برایش پهن کرده و از وی تجلیل به عمل می‌آوردند، گستاخانه در همین مراسم اظهار داشت که «همیشه هر جا رفتم اولین کاری که با من کردند، در طی این چهل‌ساله برایم توقف ایجاد کردند»!!

فاطمه معتمد آریا سلبریتی بیسواد
فاطمه معتمد آریا سلبریتی بیسواد

او که در سال‌های پس از انقلاب ۱۱ سریال، ۴۹ فیلم سینمایی و ۱۴ نمایش بازی کرده و ۱۶ جایزه نیز دریافت کرده است؛ این بار نیز بدون آنکه لحظه‌ای بیندیشد در کجا رشد کرده و اینک در کجا از او تجلیل می‌کنند، مدعی شد که هیچ‌گاه از طرف صاحبان مسند و قدرت حمایت نشده است.

تقدیرشونده دیگر این مراسم که برای معرفی‌اش، مدیرتولید سازمان سینمایی اشرف پهلوی در دوران شاه، به روی صحنه آمد نیز در بخشی از سخنانش ادعا کرد گویا زمانی سرود ای ایران ممنوع بوده و ایشان آن را باب کردند! و باز مدعی شد که در دورانی سازهای موسیقی در دست افراد حکم آلت قتاله را داشته است! ایشان راویان ۱۴۰۰ ساله را (روحانیت یا علماء یا…؟) مخاطب قرار داد که چگونه این اوضاع را در طی دو دهه تغییر دادند، بقیه را هم تغییر دهند!!!

اما فاجعه‌بارترین بخش مراسم افتتاحیه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر که در واقع بایستی ویترین انقلاب و دهه فجر باشد، نمایشی کسالت‌بار و آماتوری بود که طی آن توهین‌های آشکاری به ارزش‌های انقلاب و بانیان آن و مردم صورت گرفت. نمایشی که کارگردانی آن به یک عنصر بدسابقه سپرده شده بود که بارها به اجرای نمایش‌های مغایر با ارزش‌های دینی و مردمی پرداخته بود.

اما آخرین شاهکار ایشان نمایش «پیکان جوانان» و تک‌خوانی هانا کامکار در بخش‌هایی از این تئاتر بود که باعث شد در ۱۶ دی ۱۳۹۷ با احضار به دادسرای ۲۱ ارشاد بازداشت و همان روز با تودیع قرار کفالت آزاد شود.

این نمایش آذر تا دی ۹۶ روی صحنه رفته بود. از جمله اتهامات وی در احضار اخیر (۱۶ دی ۱۳۹۷) «تبلیغ علیه نظام» بود و این بار هم نمایشی را با تک‌خوانی یک زن برای چهلمین سال پیروزی انقلاب روی صحنه فرستاد تا انتقام خود را از مسئولین امر بگیرد.

کافی است برخی از جملات، دیالوگ‌ها و مونولوگ‌های این نمایش را بازخوانی کنیم تا متوجه عمق ضدیت و برداشت‌های بیمارگونه چنین فردی از انقلاب اسلامی و مبارزات مردمی آن شویم.
او در این نمایش به تشریح ۱۰ بهمن ۱۳۵۷ (یعنی روزهای اوج نهضت و انقلاب و دو روز پیش از ورود امام به کشور) که ظاهراً روز تولد یکی از شخصیت‌های اصلی نمایش است، پرداخته و با هم‌ذات‌پنداری این شخصیت با اصل انقلاب آن را چنین توصیف می‌کند:

«…شب دهم بهمن ۱۳۵۷، همان روزی که نمایندگان مجلس (شاهنشاهی) اعلام کردند، تامین جانی ندارند (یعنی از سوی مردم و انقلابیون تهدید به مرگ شده بودند)، همان روزی که به رئیس ژاندارمری حمله شد (بی‌قانونی مردم انقلابی و تعرض به نماینده قانون!)، همان روزی که وزارت خارجه آمریکا دستور تخلیه تمام اتباع آمریکایی از ایران را صادر کرد، همان روزی که گروهی از همافران دستگیر شدند، همان روزی که روزنامه اطلاعات خبر آتش‌زدن قلعه را نوشت…»

این همه برداشت و قضاوت تولیدکننده تئاتر فوق از انقلاب اسلامی بود که در چهلمین سال پیروزی‌اش بر روی صحنه مراسم افتتاحیه جشنواره‌اش اجرا می‌کند و در واقع گستاخانه انقلاب را به محاکمه می‌کشد. در نتیجه در روایت وی از ۱۰ بهمن ۱۳۵۷ به جای ذکر ایثارها و رشادت‌ها و فداکاری‌های مردم و جنایات و سبعیت‌ها و کشتارهای مزدوران شاه، دلسوزی برای تجاوز به حقوق نمایندگان مجلس شاهی و رئیس ژاندارمری شاهنشاهی و فواحش قلعه به چشم می‌آید. در ۱۰ بهمن ۱۳۵۷ نمایش فوق، خبری از انتظار بی‌پایان مردم برای بازگشت امام در تبعیدشان نیست. خبری از مبارزات مظلومانه مردم نیست. اصلاً خبری از امام و مردم نیست.

اما نمایش یاد شده به همین جا ختم نشده و به سال‌های پس از انقلاب و دوران دفاع مقدس می‌رود که از آن دوران پرافتخار و حماسی تنها با ذکر تعداد جانبازان قطع نخاعی و شمارش دقایق تلخ تنهایی آنها یاد می‌کند!

به نظر می‌آید آنچه در مراسم افتتاحیه جشنواره فجر امسال اظهرمن‌الشمس بود، یک برنامه‌ریزی دقیق بود برای چینش همه این موارد نابهنجار بر روی صحنه‌ای که بایستی چهلمین سال پیروزی انقلاب گرامی داشته شود ولی برعکس، انقلاب و ریشه‌ها و بانیان و دستاوردهایش را به محاکمه کشیدند.

ساده‌لوحی است که تصور کنیم برنامه‌ریزان این مراسم از موضع‌گیری‌ها و محتوای سخنرانی کسی که به دروغ ۴۰ سال انقلاب را موجب توقفش دانست، بی‌اطلاع بودند و نمی‌دانستند که اگر آن کارگردان بدسابقه بخواهد درباره انقلاب نمایشی روی صحنه ببرد، چگونه ارزش‌های انقلاب را زیر علامت سؤال می‌برد.

ساده‌اندیشی است که فکر کنیم این برنامه‌ریزان به طور تصادفی افرادی را برای تجلیل در ۴۰ سالگی انقلاب برگزیدند که با ادعاهای کذب و توهمات خود و با روی صحنه آوردن مدیران عوامل تبهکار رژیم شاهنشاهی همچون اشرف پهلوی و تجلیل از فراریان از وطن، کلیت انقلاب را زیر علامت سؤال ببرند.

آیا همه اینها را که هر ذهن معمولی هم در تشخیصش تردید نمی‌کند، برای این ترتیب ندادند تا با جنجال و غوغاسالاری، فضاهای تبلیغاتی و رسانه‌ای را به سمت و سویی ببرند تا مسائل اساسی کنونی کشور مانند به بن‌بست رسیدن برجام و لابی کردن برای تصویب لوایحی همچون FATF و CFT و معیشت بحرانی امروز مردم به حاشیه برود؟

پاچه‌خواری حاکم دُبی؛ جدیدترین نمود میهن‌پرستی یک سلبریتی!

باید گفت سلبریتی‌های غرغرویی مثل فرخ‌نژاد در ایران بازیگر می‌شوند و پول در می‌آورند و اسکناس به جیب می‌زنند اما همیشه معترض هستند. نوع اعتراض آن‌ها نیز در نوع خود عجیب و در تمام دنیا بی‌سابقه است
 سلبریتی‌ها همگی دارای یک بیماری ویژه به نام نارسیسیم یا خودشیفتگی هستند. تاریخ نشان داده است برای سلبریتی‌های وطنی تنها پول حرف اول و آخر را می‌زند. مردم برای آن‌ها هیچ اهمیتی ندارند مگر این که با پولهایشان جیب نوکیسگان سلبریتی‌ را پر کنند. حمید فرخ نژاد را می‌توان یک نمونه‌ از سلبریتی‌های وطنی عنوان کرد که پول برایش از شرف و غرور و تعصب بالاتر است.
 حمید فرخ نژاد که رزومه‌ی پرباری از توهین به مردم دارد در آخرین اقدام توهین آمیز خود پستی را در صفحه‌ی مجازی‌اش در اینستاگرام منتشر کرده که واکنش تند بسیاری از اهالی این فضای مجازی را به همراه داشته است. فرخ نژاد در پستی که منتشر کرده می‌گوید:
«میون اینهمه شیخ که توی مملکتمون شبانه روز تلاش میکنن تا اخرت و اون دنیامون رو بسازن ، کاش یه شیخ محمد بن راشد داشتیم که این دنیامونو میساخت.حیاک!»
فرخ نژاد در پست خود علنا به تعریف و تمجید از حاکم دبی می‌پردازد. او که چندی پیش گفته بود همه‌ی ۸۰ میلیون ایرانی فدای پسرم! امروز غرور و شرافت همان ۸۰ میلیون ایرانی را زیر پا گذاشته و از شیوخ کشورهایی تعریف و تمجید می‌کند که هم در هشت سال دفاع مقدس حامی صدام بودند و هم در این سال‌ها مطیع فرامین آمریکا!
همان زمان که فرخ نژاد در مصاحبه‌ای عنوان کرد ماهی ۱۰ هزار دلار برای خانواده‌اش در امریکا می‌فرستد و زیر فشار آن زاییده است، روشن شد که چرا بچه زرنگ سینمای ایران  این اواخر  هم در محصولات مبتذل بازی می‌کند و هم جز ابتذال از زبانش جاری نمی شود. او به خاطر ۱۰ هزار دلار حاضر است هر کاری بکند. یک زمان محصول مبتذل بازی کند، یک زمان از کاندید مطبوعش حمایت کند و مردم را به رای دادن به او تشویق کند و یک زمان به غرور و عزت هشتاد میلیون ایرانی توهین کند!
البته درباره کشورهای عربی فرخ‌نژاد چند عامل مهم را محاسبه نمی‌کند. اول اینکه کشورهای عربی منطقه هر کدام از یک استان ایران کوچک‌تر هستند و مدیریت آنها کاری به مراتب آسان‌تر از مدیریت کشوری هشتادمیلیونی با وسعت سرزمینی بالا مانند ایران است. دوم هم اینکه این کشورهای بسیار کوچک منطقه، فقط و فقط نفت استخراج می‌کنند و با فروش آن پیشرفت می‌خرند. در اصل آن‌ها شبه پیشرفته هستند نه پیشرفته! چراکه پیشرفت خریدنی نیست بلکه ایجاد شدنی است. دانشمندان یک کشور با استفاده از امکانات بومی آن کشور باید به موفقیت برسند تا پیشرفت واقعی حاصل شود. پیشرفتی که با پول نفت توسط غربی‌ها بیاید با تمام شدن نفت توسط غربی‌ها می‌رود و آن زمان آقای فرخ‌نژاد باید با شتر در دبی طی طریق کنند.
از طرفی بر همگان روشن است که آمریکا و غربی‌ها نه‌تنها با جمهوری اسلامی که با مردم مسلمان و شیعه‌ی ایران مشکل دارند و هدف آن‌ها نابودی نوع ایرانی است. برای همین با تحریم و دشمنی قصد تخریب ایران و تحقیر ایرانی‌جماعت را دارند. البته آمریکایی‌ها در تحقیر مردم ایران تنها نیستند و امثال فرخ‌نژادها در سینما و ظریف و صالحی‌ها در سیاست به آن‌ها کمک می‌کنند.
باید گفت سلبریتی‌های غرغرویی مثل فرخ‌نژاد در ایران بازیگر می‌شوند و پول در می‌آورند و اسکناس به جیب می‌زنند اما همیشه معترض هستند. نوع اعتراض آن‌ها نیز در نوع خود عجیب و در تمام دنیا بی‌سابقه است. آن‌ها که در ایران از لحاظ مالی مشکل جدی ندارند برای انتخاب نماینده مورد نظر خود در انتخابات ریاست جمهوری به آب و آتش می‌زنند.  آنهم با این استدلال که اگر نماینده ما رای نیاورد در خیابان‌ها میان زن و مرد دیوار می‌کشند. اما سلبریتی‌ها بعد از انتخابات و با اعتراض مردم به وضعیت معیشت سریع رنگ عوض کرده و تمام حاکمیت را زیر سوال می‌برند. برای همین می‌شود سلبریتی‌ها را در ایران به آفتاب‌پرست‌هایی نان به نرخ روز خور تشبیه کرد.
تعدادی از اعتراضات اهالی توئیتر به اظهارات فرخ‌نژاد را در ادامه می‌آوریم. واکنش‌های جالبی که اثبات می‌کنند به دوران افول سلبریتی‌مداری رسیده‌ایم؛
«انتظار حرفای گهربار از #سلبریتی_بیسواد زیاد منطقی نیست. اینها کارشون بازی با احساسات مردمه که پول در بیارن ، وقتی پولدار شدن میرن با دشمنامون رقص شمشیر میکنن. بازیگرن بازیگر مجبورن میفهمی مجبور مار بزنه اون زبونو که آبروی ملت رو یه شبه می برید.»
«بچه بسیجی بره به دیار غربت، با همونی بجنگه که همین شیخ عرب شارژش کرده و در این راه حتی سر هم ببازه که پای دشمن به وطن عزیزمون باز نشه تا امثال حمید فرخ نژاد در امنیت کامل چوب حراج به غیرتشون بزنن و دقیقا چیزی رو تف کنن و بنویسن که دشمن خوشش بیاد؟ عجب سیرکی دعوت شدیم ما»
«اگه ایران و امارات تو فینال جام ملت ها، بهم خوردن و خدایی نکرده امارات قهرمان شد ، منش پهلوانی داشته باشید و به حمید فرخ نژاد تبریک بگید»
«بد بحال اونایی که به این بی مغزهای بی خاصیت دلخوش هستن ..‌من موندم چه احمقایی دنبال رو این سلبریتی وطن فروش هستن وقتی همشونو فدای یه تار موی گندیده فرزندش کرد ..»
«یکی به حمید فرخ نژاد بگه امارات عین آمریکا نیست که راحت گرین کارت و پاسپورت بگیری اونجا به غیر از اتباع خودش به کسی پاسپورت نمیده مخصوصا اگه ایرانی باشی که از ۲۰۱۱ تا حالا اقامت هم نداده..حالا هعی برو بالا نارگیل بچین.. دست به دست کنید بهش برسه:)»
«همون حمید فرخ نژاد که قبلا گفته بود: ۸۰ میلیون ایرانی میخام نباشه اگه خم به چشم بچه ام بیاد.(همون بچه ای که ماهی ۱۰ هزار دلار براش میفرسته اونور آب)همون فرخ نژاد غیر مستقیم خبرهایی داده..گویا پول رسیده…»
«از صاحب نظریه‌ی “۸۰ میلیون نفر فدای سر بچه ام” بعید نبود که واسه دوقرون پول سنگ شیوخ عرب رو به سینه بزنه!»
«یک نان ،به نرخ ِروز خورِ واقعی همیشه یک چیز برای فروختن و نان به نرخ روز خریدن دارد یک روز صداقتش را یه روز وطنش را یک روز هم حتما شرفش را….»
برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا سوال مقابل را پاسخ دهید ؟ *

دکمه بازگشت به بالا
بستن